Справа № 344/13561/15-к
Провадження № 1-кс/344/3293/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2015 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Пастернак І.А., з участю секретаря Кріцак Г.В., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС в Івано-Франківській області Вдовиченко А.А., погодженого начальником відділу прокуратури Івано-Франківської області Мельничук В.І. про призначення позапланової документальної перевірки,-
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий звернувся з клопотанням про призначення позапланової документальної перевірки.
Матеріалами клопотання зазначається, що група пов'язаних між собою суб'єктів господарської діяльності, проводячи фінансово-господарську діяльність у галузі придбання та реалізації паливно-мастильних матеріалів, ухиляються від сплати податків в особливо великих розмірах.
Зокрема, службові особи ТОВ «Карпати-Люкс», діючи всупереч вимог податкового законодавства в березні 2015 року безпідставно сформували податковий кредит з податку на додану вартість від операцій з придбання палива у ТОВ «Капітал X», які фактично не відбувались, що призвело до ненадходження до бюджету податку на додану вартість, який підлягає сплаті до бюджету в сумі 3 882 296 грн.
Директором та засновником ТОВ «Карпати-Люкс» являється ОСОБА_3, який також являється засновником та директором TOB «НК Лісабон». Вказані товариства зареєстровані за однією юридичною адресою, податкова звітність подається з однієї електронної адреси, реалізація паливно-мастильних матеріалів проводиться через одні й ті самі автозаправні станції під брендом «Авіас Плюс» на території Івано-Франківської області.
Так, TOB «НК Лісабон» за період з 30.07.2015 року по 01.09.2015 року зареєстрували податкові накладні на реалізацію паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 4 569 735,77 грн., однак з метою ухилення від сплати податку на додану вартість за липень 2015 року не подали до ДПІ у м. Івано-Франківську податкову декларацію з податку на додану вартість за вказаний період, граничний термін подання якої відповідно до вимог ст. 203 Податкового Кодексу України завершився 20.08.2015 року, а термін сплати 31 08.2015 року.
Так, відповідно до вимог ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року (із змінами та доповненнями) платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до абзацу 11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ - податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.
Таким чином, в порушення вищевказаних норм, службові особи TOB «НК Лісабон» не подали декларацію з податку на додану вартість за липень 2015 року, внаслідок чого ймовірно ухилилися від сплати податків на суму 4 062 520 грн.
Дане кримінальне провадження зареєстроване за фактом умисного ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах службовими особами ТОВ «Карпати-Люкс» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
На даний час для дослідження всіх обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, з метою підтвердежння або спростування фактів ухилення від сплати податків службовими особами TOB «НК Лісабон», з'ясування обставин проведення фактичної фінансово-господарської діяльності, правомірності дотримання вимог податкового та валютного законодавства виникла необхідність у призначенні позапланової документальної перевірки вказаного товариства за період з 15.05.2015 року по 01.09.2015 року.
П.6 ч.2 ст.36 КПК України передбачає, що прокурор, здійснюючи процесуальне керівництво, уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
П. 78.1.2. ст. 78 Податкового кодексу України встановлено, що документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення, якщо їх подання передбачено законом.
Стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, в судовому засіданні, поза розумним сумнівом, доведено про необхідність призначення позапланової документальної перевірки ТОВ «НК Лісабон» (код ЄДРПОУ 39788331) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 15.05.2015 року по 01.09.2015 року, оскільки отримані за результатами такої перевірки відомості матимуть істотне значення для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні, що підтверджується і матеріалами кримінального провадження №32015090000000045, а тому, призначення позапланової документальної перевірки є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження, отже є всі наявні підстави для задоволення клопотання.
Керуючись ст. 2, 36, 309, 395 КПК України, ст. 78 Податкового Кодексу України, -
У Х В А Л И В :
Призначити позапланову документальну перевірку ТОВ «НК Лісабон» (код ЄДРПОУ 39788331) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 15.05.2015 року по 01.09.2015 року.
В ході позапланової документальної перевірки здійснити:
перевірку відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків, що мають (можуть мати) вплив на податкові зобов'язання такого суб'єкта господарювання;
аналіз документів бухгалтерського обліку, податкової та фінансової звітності суб'єкта господарювання, аналіз фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання та рівня сплати податків;
перевірку товарного балансу придбаних і реалізованих ТМЦ (залишок на початок періоду, придбання, реалізація, залишок на кінець періоду) з визначенням місця зберігання залишків та матеріально-відповідальних осіб;
перевірку правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджету податку на прибуток;
перевірку правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість (достовірності нарахування бюджетного відшкодування);
перевірку порядку ведення податкового обліку;
перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу;
перевірку дотримання вимог Указу Президента України від 16 березня 1995 року №227/95 "Про заходи по нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України";
виявлення безхазяйного майна та речей, які не мають власника або власник яких невідомий, та яке може бути звернуто у власність держави;
перевірку фінансово-майнових операцій з метою запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом;
перевірку суб"єкта господарювання з інших питань, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Проведення перевірки доручити працівникам ДПІ в м.Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області.
Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Пастернак І.А.