Справа № 344/13561/15-к
Провадження № 1-кс/344/3293/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2015 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Пастернак І.А., з участю секретаря Кріцак Г.В., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС в Івано-Франківській області Вдовиченко А.А., погодженого начальником відділу прокуратури Івано-Франківської області Мельничук В.І. про призначення позапланової документальної перевірки,-
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий звернувся з клопотанням про призначення позапланової документальної перевірки.
Матеріалами клопотання зазначається, що група пов'язаних між собою суб'єктів господарської діяльності, проводячи фінансово-господарську діяльність у галузі придбання та реалізації паливно-мастильних матеріалів, ухиляються від сплати податків в особливо великих розмірах.
Зокрема, службові особи ТОВ «Карпати-Люкс», діючи всупереч вимог податкового законодавства в березні 2015 року безпідставно сформували податковий кредит з податку на додану вартість від операцій з придбання палива у ТОВ «Капітал X», які фактично не відбувались, що призвело до ненадходження до бюджету податку на додану вартість, який підлягає сплаті до бюджету в сумі 3 882 296 грн.
Директором та засновником ТОВ «Карпати-Люкс» являється ОСОБА_3, який також являється засновником та директором TOB «НК Лісабон». Вказані товариства зареєстровані за однією юридичною адресою, податкова звітність подається з однієї електронної адреси, реалізація паливно-мастильних матеріалів проводиться через одні й ті самі автозаправні станції під брендом «Авіас Плюс» на території Івано-Франківської області.
Так, TOB «НК Лісабон» за період з 30.07.2015 року по 01.09.2015 року зареєстрували податкові накладні на реалізацію паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 4 569 735,77 грн., однак з метою ухилення від сплати податку на додану вартість за липень 2015 року не подали до ДПІ у м. Івано-Франківську податкову декларацію з податку на додану вартість за вказаний період, граничний термін подання якої відповідно до вимог ст. 203 Податкового Кодексу України завершився 20.08.2015 року, а термін сплати 31 08.2015 року.
Так, відповідно до вимог ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року (із змінами та доповненнями) платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до абзацу 11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ - податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних не залежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.
Таким чином, в порушення вищевказаних норм, службові особи TOB «НК Лісабон» не подали декларацію з податку на додану вартість за липень 2015 року, внаслідок чого ймовірно ухилилися від сплати податків на суму 4 062 520 грн.
Дане кримінальне провадження зареєстроване за фактом умисного ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах службовими особами ТОВ «Карпати-Люкс» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
На даний час для дослідження всіх обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, з метою підтвердежння або спростування фактів ухилення від сплати податків службовими особами TOB «НК Лісабон», з'ясування обставин проведення фактичної фінансово-господарської діяльності, правомірності дотримання вимог податкового та валютного законодавства виникла необхідність у призначенні позапланової документальної перевірки вказаного товариства за період з 15.05.2015 року по 01.09.2015 року.
П.6 ч.2 ст.36 КПК України передбачає, що прокурор, здійснюючи процесуальне керівництво, уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
П. 78.1.2. ст. 78 Податкового кодексу України встановлено, що документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: платником податків не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення, якщо їх подання передбачено законом.
Стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, в судовому засіданні, поза розумним сумнівом, доведено про необхідність призначення позапланової документальної перевірки ТОВ «НК Лісабон» (код ЄДРПОУ 39788331) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 15.05.2015 року по 01.09.2015 року, оскільки отримані за результатами такої перевірки відомості матимуть істотне значення для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні, що підтверджується і матеріалами кримінального провадження №32015090000000045, а тому, призначення позапланової документальної перевірки є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження, отже є всі наявні підстави для задоволення клопотання.
Керуючись ст. 2, 36, 309, 395 КПК України, ст. 78 Податкового Кодексу України, -
У Х В А Л И В :
Призначити позапланову документальну перевірку ТОВ «НК Лісабон» (код ЄДРПОУ 39788331) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 15.05.2015 року по 01.09.2015 року.
В ході позапланової документальної перевірки здійснити:
перевірку відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків, що мають (можуть мати) вплив на податкові зобов'язання такого суб'єкта господарювання;
аналіз документів бухгалтерського обліку, податкової та фінансової звітності суб'єкта господарювання, аналіз фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання та рівня сплати податків;
перевірку товарного балансу придбаних і реалізованих ТМЦ (залишок на початок періоду, придбання, реалізація, залишок на кінець періоду) з визначенням місця зберігання залишків та матеріально-відповідальних осіб;
перевірку правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджету податку на прибуток;
перевірку правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість (достовірності нарахування бюджетного відшкодування);
перевірку порядку ведення податкового обліку;
перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу;
перевірку дотримання вимог Указу Президента України від 16 березня 1995 року №227/95 "Про заходи по нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України";
виявлення безхазяйного майна та речей, які не мають власника або власник яких невідомий, та яке може бути звернуто у власність держави;
перевірку фінансово-майнових операцій з метою запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом;
перевірку суб"єкта господарювання з інших питань, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Проведення перевірки доручити працівникам ДПІ в м.Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області.
Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Пастернак І.А.
The court decision No. 50199608, Ivano-Frankivsk City Court of Ivano-Frankivsk Oblast was adopted on 09.09.2015. The procedural form is Criminal, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find key information conveniently.
This decision relates to case No. 344/13561/15-к. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: