ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 вересня 2015 року м. Київ № 826/21442/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Нагорянський С.І., ознайомившись з позовною заявою
Державної архітектурно-будівельної інспекції України
до
Відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного управління юстиції у м. Києві
про
скасування постанови, заміну сторони виконавчого провадження
В С Т А Н О В И В:
31 серпня 2015 року до Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна архітектурно-будівельна інспекція України з позовом до Відділу державної виконавчої служби Солом’янського районного районного управління юстиції про скасування постанови, заміну сторони виконавчого провадження.
При вирішенні питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
У відповідності до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Так, позивач просив звільнити його від сплати судового збору, у відповідності до п. 24 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до вищевказаного положення Закону, від сплати судового збору звільняються: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи - у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.
Так, згідно роз’яснень, викладених в пункті 14 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 3 від 12 грудня 2010 року, позовні заяви про оскарження рішень, дій або бездіяльності посадових осіб державної виконавчої служби оплачуються судовим збором відповідно до Закону України «Про судовий збір». За подання таких позовних заяв судовий збір сплачується на загальних підставах.
Враховуючи, що в даному випадку спір між сторонами виник з правовідносин виконавчого провадження, та оскільки ці правовідносини не пов’язані зі здійсненням позивачем функцій та завдань в межах його повноважень, суд вважає, що позивач не звільняється від сплати судового збору та повинен сплатити його на загальних підставах.
Вищенаведені недоліки не дають можливості суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі.
Згідно п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній станом на день звернення до суду з позовом), ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру складає 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з січня 2015 року складає 1218 грн. 00 коп.
Разом з тим, позивачем не надано доказів сплати судового збору у розмірі, передбаченому Законом України «Про судовий збір».
Крім того, згідно Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року N 3674-VI "Про судовий збір", з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо. Правильність оформлення платіжного документа і надання доказів зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України покладається на платника судового збору. Платіжні документи повинні містити відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу) сплачується судовий збір. Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі.
На офіційному веб-порталі “Судова влада України” (адреса: http://court.gov.ua/sud2670/tax/) розміщена інформація щодо платiжних реквізитів для перерахування судового збору за розгляд справи Окружним адміністративним судом міста Києва, а саме: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код отримувача (код ЄДРПОУ) – 38004897, рахунок отримувача - 31218206784007, банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код банка отримувача - 820019, код бюджетної класифікації доходів - 22030001.
Також, позивач просить замінити сторону у виконавчому провадженні ВП № 43440663, а саме: стягувача – Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.
Водночас, суд звертає увагу позивача, що питання заміни сторони виконавчого провадження регламентовано статтею 264 КАС України.
Так, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Ухвалу суду за результатами питання про заміну сторони виконавчого провадження може бути оскаржено у загальному порядку.
Таким чином, порядок розгляду адміністративної позову та заяви про заміну сторони виконавчого провадження є різним, а тому звернення позивача з вищевказаною заявою в межах даного адміністративного позову – недопустимо.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (м. Київ, вул. Велика Васильківська 81-А): оригінал документу про сплату судового збору за подання позову до Окружного адміністративного суду міста Києва; уточненого адміністративного позову.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України без руху.
2.Встановити позивачу п’ятиденний строк з дня отримання ухвали суду для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя С.І. Нагорянський