ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
11.09.15р.
Справа № 904/8217/15
За позовом Комунального підприємства теплових мереж "Криворіжтепломережа", м. Кривий Ріг
до відповідачів:
1. Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України" в особі відокремленого структурного підрозділу "Криворізький міський відділ лабораторних досліджень державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України", м. Кривий Ріг
2. Міністерства охорони здоров‘я України, м. Київ
3. Державної санітарно-епідеміологічної служби України, м. Київ
про стягнення 92626 грн 86 коп. заборгованості за теплову енергію
СУТЬ СПОРУ:
10.09.2015 до господарського суду Дніпропетровської області звернулося Комунальне підприємство теплових мереж "Криворіжтепломережа" з позовної заявою від 09.09.2015 з вимогою про солідарне стягнення з Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України" в особі відокремленого структурного підрозділу "Криворізький міський відділ лабораторних досліджень державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України", Міністерства охорони здоров‘я України та Державної санітарно-епідеміологічної служби України заборгованості за теплову енергію 92626,86 грн.
Під час перевірки та підготовки позовного матеріалу до розгляду, судом встановлено, що позивач зазначив у якості 2-го та 3-го відповідачів: Міністерство охорони здоров‘я України, м. Київ, та Державну санітарно-епідеміологічну службу України, м. Київ.
Частиною 5 статті 16 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що справи у спорах, у яких відповідачем є вищий чи центральний орган виконавчої влади, Національний банк України, Рахункова палата, Верховна Рада Автономної Республіки Крим або Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, а також справи, матеріали яких містять державну таємницю, розглядаються господарським судом міста Києва.
Указом Президента України від 24 липня 2000 року № 918/2000 затверджено положення про Міністерство охорони здоров'я України пунктом 1 якого передбачено, що Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
МОЗ України є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сферах охорони здоров'я, санітарного та епідемічного благополуччя населення, створення, виробництва, контролю якості та реалізації лікарських засобів і виробів медичного призначення.
Пунктом 1 Указу Президента України "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади України" від 9 грудня 2010 року № 1085/2010, з метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, усунення дублювання їх повноважень, забезпечення скорочення чисельності управлінського апарату та витрат на його утримання, підвищення ефективності державного управління та відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України постановлено, зокрема, утворити Державну санітарно-епідеміологічну службу України, поклавши на цю Службу функції з реалізації державної політики у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Таким чином, як вбачається зі вказаних вище Указів, Міністерство охорони здоров'я України та Державна санітарно-епідеміологічна служба України є центральним органом виконавчої влади України.
Відповідно до пункту 20.7 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №10 від 24.10.2011 "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам", якщо відповідачем у справі є орган, зазначений у частині п'ятій статті 16 ГПК, то така справа у будь-якому разі підлягає розгляду у господарському суді міста Києва.
Згідно ч. 1 ст. 17 Господарського процесуального кодексу України, якщо справа не підсудна даному господарському суду, матеріали справи надсилаються господарським судом за встановленою підсудністю не пізніше п'яти днів з дня надходження позовної заяви або винесення ухвали про передачу справи.
За таких обставин, позовна заява з доданими до неї документами підлягає направленню до господарського суду м. Києва – за виключною підсудністю.
На підставі викладеного, керуючись ч. 5 ст. 16, ч.1 ст. 17 та ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
надіслати позовну заяву (вих. №172/07 від 09.09.2015) Комунального підприємства теплових мереж "Криворіжтепломережа" до Державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України" в особі відокремленого структурного підрозділу "Криворізький міський відділ лабораторних досліджень державної установи "Дніпропетровський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України", Міністерства охорони здоров‘я України та Державної санітарно-епідеміологічної служби України про солідарне стягнення заборгованості за теплову енергію 92626,86 грн та додані до неї документи всього на 36 аркушах (в тому числі платіжні доручення: від 12.08.2015 №6668 про сплату судового збору в сумі 1827 грн 00 коп. та від 04.08.2015 №6547 про сплату судового збору в сумі 25 грн 54 коп.) - за виключною підсудністю до господарського суду м. Києва.
Суддя
В.Д. Воронько