Копія
Справа № 397/1183/15-п
н/п : 3/397/480/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09.09.2015 року Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючий - суддя Пляка С.Л., при секретарі - Захаренко С.А.
з участю прокурора - Дьячкової О.Г.,
розглянувши адміністративну справу відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, уродженка та жителька АДРЕСА_1, одружена, працює на посаді секретаря Єлизаветградківської селищної ради Олександрівського району Кіровоградської області, українка, громадянка України, депутат Єлизаветградківської селищної ради 6 скликання, раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, про притягнення її до адмінвідповідальності по ст.172-7 КУпАП, п. «в» п.1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Закону України «Про запобігання корупції»-
В С Т А Н О В И В :
Секретар Єлизаветградківської селищної ради ОСОБА_1 скоїла правопорушення відповідальність за яке передбачена статтею 172-7 КУпАП України.
ОСОБА_1, являючись секретарем Єлизаветградківської селищної ради та депутатом Єлизаветградківської селищної ради 6 скликання, 09.10.2014 року брала участь у засіданні 43-ї сесії 6-го скликання Єлизаветградківської селищної ради Олександрівського району, на розгляд якої, у тому числі, виносився проект рішення сесії селищної ради про затвердження проектної документації її сину ОСОБА_2 в АДРЕСА_2. Про розгляд на пленарному засіданні сесії проекту рішення про затвердження проектної документації ОСОБА_2. їй було відомо, однак ні до пленарного засідання, а ні під час його проведення ОСОБА_1 не повідомила селищного голову та сесію селищної ради про наявний конфлікті інтересів, що призвело до невиконання вимог ст.. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» , яка діяла на момент вчинення адмінправопорушення та пунктів 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» . За результатами обговорення проекту на пленарному засіданні сесії селищної ради прийнято рішення за № 364 від 09.10.2014 року «Про затвердження проектної документації ОСОБА_2. в АДРЕСА_2». За дане рішення проголосували всі депутати, у тому числі і депутат ОСОБА_1
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, суду пояснила, що вона дійсно, як секретар Єлизаветградківської селищної ради та депутат Єлизаветградківської селищної ради 6-го скликання, 09.10.2014 року, на пленарному засіданні сесії селищної ради приймала участь у голосуванні під час прийняття рішення про затвердження її сину ОСОБА_2 проектної документації в АДРЕСА_2. Про конфлікт інтересів не повідомила селищного голову те не утрималася від голосування у зв»язку з незнанням діючого антикорупційного законодавства.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення підтверджується, протоколом про адміністративне правопорушення, її поясненнями доданими до протоколу, рішенням Єлизаветградківської селищної ради №364, протоколом №43 Єлизаветградківської селищної ради шостого скликання від 09.10.2014, та іншими матеріалами справи.
Рішенням №2 першої сесії Єлизаветградківської селищної ради п»ятого скликання від 11.11.2010 року, підтверджується, що ОСОБА_1. обрано секретарем Єлизаветградківської селищної ради (а.с.16).
Рішенням №1 від 11.11.2010 року «Про затвердження повноважень селищного голови ОСОБА_3 та депутатів селищної ради» (а.с.15) підтверджується, що ОСОБА_1 являється депутатом Єлизаветградківської селищної ради шостого скликання.
Згідно «Попередження про обмеження пов»язані з прийняттям на службу в органах місцевого самоврядування та проходження служби» (а.с. 17), ОСОБА_1, 11.11.2010 року повідомлена про встановлені Законом Укрїни «Про службу в органах місцевого самоврядування» та « Про боротьбу з корупцією» обмеження.
Згідно ст.. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом»якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення. У частині щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів Закон України «Про запобігання корупції» у порівняні із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» посилює відповідальність за вчинення правопорушення, у зв»язку з чим ОСОБА_1 підлягає відповідальності по закону, що діяв на момент вчинення правопорушення.
Заслухавши правопорушника, вивчивши матеріали справи, те, що ОСОБА_1 позитивно характеризується, щиро розкаюється, сприяла виявленню правопорушення, суд знаходить, що в судовому засіданні було знайдено підтвердження, того, що в діях ОСОБА_1 є ознаки порушення вимог ст.. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» , яка діяла на момент вчинення адмінправопорушення та пунктів 1, 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», ст.172-7 КУпАП України , а тому вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 401 КУпАП та ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" - судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру мінімальної заробітної плати
Керуючись ст.172-7 КпАП, ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» України, Закону України «Про запобігання корупції» -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винною в скоєнні правопорушення передбаченого ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення.у вигляді штрафу в розмірі 170 ( сто сімдесят) грн. 00 коп..
Штраф сплатити на рахунок 31114149700001 одержувач коштів - ГУК у Кіровоградській області 21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37918230, Банк ГУ ДКСУ у Кіровоградській області, МФО- 823016.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п"ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 243 гривень 60 копійки, який сплатити на рахунок: код ЄДРПОУ УДК - 5403464, отримувач коштів - УДКСУ в Олександрівському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37964328, банк отримувача - ГУ ДКУ в Кіровоградській області, код банку отримувача (МФО) - 823016, рахунок отримувача - 31211206700041, код класифікації доходів бюджету - 22030001.
Постанова суду може бути оскарженою до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя:/підпис/:
Копія вірна:
Суддя Олександрівського
районного суду С.Л.Пляка