Ухвала суду № 49996468, 07.09.2015, Васильківський міськрайонний суд Київської області

Дата ухвалення
07.09.2015
Номер справи
362/1844/15-а
Номер документу
49996468
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 362/1844/15-а

Провадження № 2-а/362/137/15

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"07" вересня 2015 р. Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі головуючого судді Орди О.О.,

при секретарі Хоменко А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Василькові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області, третя особа : Міністерство оборони України про визнання неправомірною та скасування постанови Відділу державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області про відкриття виконавчого провадження від 15.05.2012 року ВП № 32559036.,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду перебуває вищезазначений адміністративний позов.

В судовому засіданні представником третьої особи-Міністерства оборони України -ОСОБА_2М підтримано клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду , яке було подано через канцелярію суду 16 червня 2015 року. оскільки позивач подаючи позов та заявляючи клопотання про визнання причин пропуску звернення до суду поважними не надає доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду,. Крім того при розгляді в суді справи щодо виплати грошової компенсації, де ОСОБА_1В був відповідачем, ним було зазначено адресу місця проживання, де позивач не був зареєстрований та ніколи не проживав, чим позбавив себе права бути належним чином повідомленим про місце та час судового розгляду справ, права на отримання документів з виконавчого провадження а отже є підстави для залишення позову без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до суду .

Представник позивача ОСОБА_1В - ОСОБА_3О заперечувала проти задоволення даного клопотання зазначивши що твердження представника Міністерства оборони України щодо надання ОСОБА_1В завідомо неправдивої адреси місця його проживання є таким що невідповідають дійсності оскільки станом на день розгляду справи за позовом Міністерства оборони України до ОСОБА_1В про стягнення боргу, ОСОБА_1В дійсно проживав за адресою яка була зазначена в позовній заяві а саме: АДРЕСА_1, проте враховуючи що з моменту розгляду даної справи минув час позивач дійсно змінив адресу проживання, що не заборонено законодавством.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд прийшов до наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява надійшла до суду 08.04.2015 року, згідно відмітки на поштовому конверті вищезазначнений адміністративний позов було направлено на адресу Васильківського міськрайонного суду Київської області 03.04.2015 року.

В позовній заяві позивач зазначає, що дізнався про наявність постанови Відділу державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області про відкриття виконавчого провадження від 15.05.2012 року ВП № 32559036. лише після того як отримав 20 березня 2015 року постанову про відкриття виконавчого провадження від ДВС Святошинського РУЮ м. Києва та 23 березня 2015 року ознайомився з матеріалами виконавчого провадження в приміщенні ВДВС Васильківського МРУЮ .

Відповідно до частин 1, 2 статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

З адміністративного позову вбачається, що позовні вимоги про скасування постанови заявлено до Відділу ДВС Васильківського МРУЮ.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби закріплено в статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, згідно ч. 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву може бути подано до суду:

у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;

у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Враховуючи, що позивач є стороною виконавчого провадження, до спірних правовідносин застосуванню підлягає спеціальний десятиденний строк для звернення до адміністративного суду, який обчислюється з моменту отримання позивачем постанови державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області про відкриття виконавчого провадження від 15.05.2012 року ВП № 32559036

Як свідчать матеріали адміністративного позову, позивачем не додані до позовної заяви докази отримання постанови державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області про відкриття виконавчого провадження від 15.05.2012 року ВП № 32559036 саме 23.03.2015, під час ознайомлення з виконавчим провадженням в відділі ДВС Васильківського МРУЮ

Згідно зі ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Відповідно до ч.2 ст.100 КАС України, позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно з ч.5 ст.107 КАС України про залишення позовної заяви без розгляду, відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті провадження у справі суддя постановляє ухвалу.

Таким чином враховуючи що позивачем не надано доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, суд приходить до висновку про задоволення клопотання представника Міністерства оборони України про залишення позову без розгляду

Керуючись ст.ст. 99, 100,107, 181 КАС України,-

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області, третя особа : Міністерство оборони України про визнання неправомірною та скасування постанови Відділу державної виконавчої служби Васильківського міськрайонного управління юстиції Київської області про відкриття виконавчого провадження від 15.05.2012 року ВП № 32559036- залишити без розгляду .

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Васильківський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, а в разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя