Постанова № 49981881, 17.02.2011, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.02.2011
Номер справи
2-а-180/11/1970
Номер документу
49981881
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-180/11/1970

"17" лютого 2011 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Мандзія О.П.

розглянувши у порядку скороченого провадження у м. Тернополі справу за адміністративним позовом прокурора міста Тернополя в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій на суму 1700грн., суд -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор міста Тернополя в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області, надалі позивач, звернувся з позовом до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, наділі відповідач, про стягнення фінансових санкцій на суму 1700грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що при проведенні перевірки в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів на транспорті виявлено порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». Інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області 24.06.2010р. складено акт за №147667 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої виявлено, що само зайнятий перевізник експлуатував автомобіль «таксі»без наявності медичної довідки та сервісної книжки. В наслідок чого територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, щодо відповідача 19.08.2010р. винесено постанову №100769 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до ч. 5 ст. 183 - 2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому проваджені суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Оцінивши зібрані по справі докази та дослідивши норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Згідно з пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.

Статтею 6 Закону України Про автомобільний транспорт встановлено, що у рядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.

Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

У ст.1 Закону України Про автомобільний транспорт передбачено, що автомобільний перевізник це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами.

Автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема, в ст.39 Закону України N2344-III від 05.04.2001р. зазначено, що такими документами для автомобільного самозайнятого перевізника є ліцензія, ліцензійна картка, посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, сервісна книжка, медична довідка.

Як видно з акту про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 24.06.2010р. №147667, інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме виявлено, що самозайнятий перевізник експлуатував автомобіль «таксі»без наявності медичної довідки та сервісної книжки. В день складання акту водій з актом ознайомився.

Таким чином, відповідач є самозайнятим перевізником який експлуатував автомобіль «таксі», а тому зобов"язаний був здійснювати перевезення, зокрема, за наявності сервісної книжки та медичної довідки.

Статтею 60 Закону України Про автомобільний транспорт передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 і 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Як видно з матеріалів справи, 24.06.2010р. інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг з перевезення пасажирів, а саме: відсутність у водія ОСОБА_1 в шляховому листі медичного огляду.

Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області щодо субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 19.08.2010р. винесено постанову №100769 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн. за порушення передбачені абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт.

У відповідності до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Оскільки фінансові санкції застосовані у відповідності до вимог Закону України Про автомобільний транспорт то суд приходить до висновку, що позивачем правомірно винесено постанову №100769 від 19.08.2010р. про застосування фінансових санкцій на загальну суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст.60 Закону України Про автомобільний транспорт.

Відповідачу постанова про застосування фінансових санкцій направлялася рекомендованою кореспонденцією за адресою вказаною у Єдиному державному реєстрі.

Відповідачем добровільно сума застосованих фінансових санкцій не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідно до статті 71 Кодексу Адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 6, 17, 18, 160-163, 183-2 КАС України,суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 1700 грн (тисяча сімсот гривень) фінансових санкцій в користь Державного бюджету України на рахунок №31118106700002 управління Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного казначейства України у Тернопільській області, МФО 838012, код платежу 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код одержувача коштів 23588119.

Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.

Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Строк для подання апеляційної скарги обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Головуючий суддяМандзій О.П.

копія вірна

СуддяМандзій О.П.