УХВАЛА
11 квітня 2012 р. 2а/0470/4351/12
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чабаненко С. В., в м. Дніпропетровську, дослідивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживної політики про оплату вимушеного прогулу, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживної політики про оплату вимушеного прогулу:
-стягнути з Відповідача Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживної політики на мою користь середній заробіток за час затримки виконання рішення про моє поновлення на роботі з 14.09.2011 року до 26.12.2011 року у сумі 23749,20 грн.;
-стягнути з Відповідача на мою користь моральну шкоду у розмірі 5000,00 грн.;
-зобовязати відповідача подати у встановлений строк звіт про виконання судового рішення.
Після одержання позовної заяви суддя з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України (ч. 1 ст. 107 КАС України).
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимог ст. 106 КАС України суд доходить висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до положень ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 ст. 87 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Пунктом 1 статті 5 Закону України «Про державну службу» визначено, що від сплати державного мита звільняються позивачі - робітники та службовці - у позовах про стягнення заробітної плати та інших вимогах, що випливають з трудових правовідносин; колгоспники, працівники селянських (фермерських) господарств - у позовах до колгоспів, селянських (фермерських) господарств про оплату праці та інших вимогах, пов'язаних з трудовою діяльністю.
Отже, даною нормою Закону не передбачається звільнення від сплати судового збору у позовах з питань прийняття, проходження та звільнення з публічної служби, розгляд яких, згідно ст..17 КАС України віднесено до юрисдикції адміністративного суду.
Згідно ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Вищезазначеним законом встановлено розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, а саме: 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Таким чином, суд вважає за необхідне запропонувати позивачу сплатити судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, та надати докази його сплати у розмірі встановленому Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 за належними розрахунковими реквізитами, а саме:
-Отримувач: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська
Дніпропетровської області
Код ЄДРПОУ(отримувача): 37989253
Рахунок: 31210206784008
Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області
МФО: 805012
код бюджетної класифікації доходів : 22030001
Зазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим ст.ст.106, 107 КАС України, а тому згідно з ч.1 ст.108 КАС України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись ч.3 ст.106, ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживної політики про опоплату вимушеного прогулу - залишити без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме: протягом 15 календарних днів з моменту одержання копії даної ухвали надати до суду належний документ, що підтверджує сплату судового збору.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
01 червня 2012 р.
Суддя ОСОБА_2