Постанова № 49837991, 03.09.2015, Марківський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
03.09.2015
Номер справи
417/578/15-а
Номер документу
49837991
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 417/578/15-а

Провадження № 2-а/417/10/15

ПОСТАНОВА

Іменем україни

"03" вересня 2015 р. с.Марківка Луганської області

Марківський районний суд Луганської області у складі головуючого судді: Шкирі В.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Біловодської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання незаконним рішення та протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

Представник позивача звернувся до Марківського районного суду Луганської області з адміністративним позовом до Біловодської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в якому просив суд:

- визнати протиправним та нечинним рішення Біловодської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про невиплату ОСОБА_1 відмову в призначенні матеріального забезпечення відповідно до Порядку надання матеріального забезпечення у звязку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністі та пологам, згідно листів непрацездатності серії АГВ № 604526; серії АГВ № 604528; серії АГВ № 657561; серії АГВ № 604772; серії АГВ № 604914; серії АГВ № 636163;

- визнати протиправною бездіяльність Біловодської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що полягає у невиплаті ОСОБА_1 матеріального забезпечення у звязку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністі та пологам, згідно листів непрацездатності серії АГВ № 604526; серії АГВ № 604528; серії АГВ № 657561; серії АГВ № 604772; серії АГВ № 604914; серії АГВ № 636163; (вісімдесят шість тисяч вісімсот тридцять сім гривень 19 копійок);

- зобовязати Біловодську міжрайонну виконавчу дирекцію Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, здійснити виплату ОСОБА_1 матеріального забезпечення (допомоги) у звязку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністі та пологам, згідно листів непрацездатності серії АГВ № 604526; серії АГВ № 604528; серії АГВ № 657561; серії АГВ № 604772; серії АГВ № 604914; серії АГВ № 636163 (вісімдесят шість тисяч вісімсот тридцять сім гривень 19 копійок);

- стягнути з Біловодської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на користь ОСОБА_1 (ін.2840413804) судові витрати сплачені звязку з поданням цього позову.

Під час попереднього судового засідання 07.07.2015 позивач ОСОБА_1 уточнила, що всі вимоги стосуються рішення відповідача № 06-07/03 від 24.02.2014 «Про відмову в призначенні матеріального забезпечення відповідно до Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчавої втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою правління Фонду від 26.12.2014 № 37», та заявила вимогу також про його скасування;

Позовні вимоги обгрунтовані наступним, з 12.04.2013 позивач призначена на посаду заступника голови Краснодонської районної державної адміністрації, в періоди з 05 травня по 11 червня 2014; з 12 червня по 01 серпня 2014 року; з 04 серпня по 15 серпня 2014 року; з 18 серпня по 01 жовтня 2014 року; перебував на лікарняному у звязку з загальним захворюванням. А з 02 жовтня по 04 лютого 2015 та з 05 лютого по 19 лютого 2015 у звязку з вагітністю та пологами (далі Лікарняний).

У звязку з проведенням антитерористичної операції Позивач не отримав належної йому матеріальної допомоги у звязку з тимчасовою втратою працездатності у відповідності до норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням» № 2240 - ІІІ.

Позивач зареєстрував місце свого перебування у порядку передбаченому Постановою КМУ № 01.10.2014 № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» та Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та звернувся до відповідача з заявою про виплату матеріального забезпечення по тимчасовій непрацездатності як особа, яка перемістилась з районів проведення антитерористичної операції, однак відповідач відмовив йому у нарахування та виплаті , посилаючись на п. 15 Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою правління Фонду від 26.12.2014 № 37.

Відповідач проти позову заперечував, просив суд відмовити у його задоволенні в повному обсязі. У своєму запереченні б/н від 22.06.2015 відповідач зазначив, що по- перше він не є юридичною особою, а тому є неналежним відповідачем у справі. По -друге, відповідач вважає, що відповідно до п.1 ч.2 ст.15 та п.2 ч.1 ст.16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 1105 від 23.09.1999 роботодавець зобовязаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг згідно з цим Законом, застрахована особа має право на отримання у разі настання страхового випадку матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг передбачених цим Законом. А відповідно до а. 1 ч. 1 ст. 30 цього Закону матеріальне забезпечення та соціальні послуги застрахованим особам, які працюють за умовами трудового договору призначаються та надаються за основним місцем роботи. Оскільки Краснодонська районна державна адміністрація Луганської області , з якою позивач перебував у трудових відносинах, перереєструвалась на території, яка контролюється українською владою, то позивач повинен був звернутися безпосередньо до неї, а Краснодонська районна державна адміністрація, в свою чергу, має право подати заявку-розрахунок за встановленим зразком, яка буде опрацьована та профінансована в установленому законом порядку. Відповідач також вважає, що до правовідносин позивача повинен застосовуватися загальний порядок надання матеріального забезпечення у разі тимчасової втрати працездатності, а не Порядок надання матеріального забезпечення за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою правління Фонду від 26.12.2014 № 37 (а.с.82-85).

Сторони, для розгляду справи по суті в судове засідання не зявилися , про місце, день та час розгляду справи повідомлялись належним чином.

Позивач через канцелярію надала письмову заяву, в якій просила суд розглянути справу без її участі (а.с.119).

Представник позивача про причини неявки не повідомив, повідомлявся належним чином (а.с.137)

Відповідач, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином ( а.с.136), 03.09.2015 до початку судового засідання через канцелярію надано заяву про розгляд справи без участі представника Фонду (а.с.150)

Розгляд даної справи здійснювався за відсутності всих осіб, які беруть участь у справі, тобто в порядку письмового провадження, за наявними у справі письмовими матеріалами, а фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі ч.6 ст.12, ст..41 КАС України.

На основі всебічного, повного, обєктивного і безпосереднього дослідження кожного наявного у матеріалах справи доказу окремо та у їх сукупності, судом встановлено наступні обставини:

Згідно Розпорядження голови Краснодонської районної державної адміністрації від 12.04.2013 № 52-о позивач призначена на посаду заступника голови Краснодонської районної державної адміністрації, про що зроблено запис за № 20 від 15.04.2013 у трудовій книжці серії БТ-ІІ № 6494485 виданої 01.07.1992 (а.с.17).

У звязку з загальним захворюванням позивач перебував на лікарняному з:

05 травня по 11 червня 2014 включно про що видано листок непрацездатності серії АГВ № 604526 та у звязку з чим належить до виплати 9108,58 гривень (а.с.17)

з 12 червня по 01 серпня 2014 року включно про що видано листок непрацездатності серії АГВ № 604528 та у звязку з чим належить до виплати 10603,44 гривень (а.с.18)

з 04 серпня по 15 серпня 2014 року включно про що видано листок непрацездатності серії АГВ № 657561та у звязку з чим належить до виплати 3185,90 гривень (а.с.19)

з 18 серпня по 01 жовтня 2014 року включно про що видано листок непрацездатності серії АГВ № 604772 та у звязку з чим належить до виплати 9886,29 гривень (а.с.20)

У звязку з вагітністю та пологами:

з 02 жовтня по 04 лютого 2015 включно про що видано листок непрацездатності серії АГВ № 604914 та у звязку з чим належить до виплати 48656,68 гривень (а.с.21)

з 05 лютого по 18 лютого 2015 включно про що видано листок непрацездатності серії АГВ № 636163 та у звязку з чим належить до виплати 5406,30 гривень (а.с.22)

У звязку з захопленням Краснодонської районної державної адміністрації незаконними «банд-формуваннями» та блокуванням її роботи, а також враховуючи, що на території м.Краснодон проводиться Антитерористична операція позивач не отримав належної йому матеріальної допомоги у звязку з тимчасовою втратою працездатності, вагітності та пологам за вказані періоди. У листопаді позивач змушена була переселитися до с.Бондарівка Марківського району Луганської області

20.11.2014 позивач зареєстрував місце свого перебування у порядку передбаченому Постановою КМУ № 01.10.2014 № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції», про що видано довідку № 925002560 (а.с.23).

19.02.2015 позивач звернувся до Біловодської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з заявою для отримання матеріального забезпечення за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції при цьому надавши пакет документів необхідних для надання даного виду допомоги (а.с.11).

Рішенням № 06-07/03 від 24.02.2014 Біловодська міжрайонна виконавча дирекція Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, посилаючись на п. 15 Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою правління Фонду від 26.12.2014 № 37, відмовила у нарахуванні та виплати матеріального забезпечення по тимчасовій непрацездатності ОСОБА_1 відповідно до заяви від 19.02.2015 (а.с. 25).

Своє рішення відповідач мотивував, що на підставі наданих документів для отримання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду відповідно до Порядку № 37 встановлено, що ОСОБА_1 станом на 19.02.2015 працює на посаді заступника голови Краснодонської районної державної адміністрації, яка відповідно до Витягу з Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців з 25.11.2014 знаходиться за юридичною адресою: м. Старобільськ, вул. Комунарів, 35 (а.с.27), а з 26 грудня 2014 року є страхувальником Новоайдарської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з тимчасової втрати працездатності. Крім цього ОСОБА_1 згідно листків непрацездатності серії АГВ № 636163 від 05.02.2015 за період з 02.10.2014 по 18.02.2015 з 02 жовтня повинна знаходитись у відпустці по вагітності та пологах, проте відповідно до відомостей з Державної реєстраційної служби України з 25.11.2014 є керівником Красно донської РДА.

Позивач з рішенням № 06-07/03 від 24.02.2014 Біловодської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не погодився та звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

25.05.2015 через канцелярію суду позивач додатково надала додаткові докази.

Так згідно Наказу керівника апарату Краснодонської РДА № 12-о від 02.10.2015 ОСОБА_1 надано оплачувану відпустку у звязку з вагітністю та пологами тривалістю 126 днів з 02.10.2014 по 04.02.2015 включно (а.с.49)

Відповідно до листа Луганської обласної військово-цивільної адміністрації від 09.04.2015 за № 6/36-1121 місцезнаходженням Краснодонської районної державної адміністрація є: 92703, Луганська область, м.Старобільськ, вул..Комунарів,35 (а.с.50) про це свідчить і реєстраційна картка розпорядника бюджетних коштів Краснодонської РДА, при цьому вона обслуговується в УДКСУ у Старобільському районі (а.с.112) та з грудня 2014 є страхувальником Новоайдарської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (а.с.86-88)

Відповідно до табелів обліку використання робочого часу з травня 2014 по жовтень 2014 включно у графі «ОСОБА_1Л.» стоїть позначка ТН- оплачувана тимчасова непрацездатність (а.с.51-66)

На спростування тверджень відповідача, що саме ОСОБА_1 здійснювала перереєстрацію Краснодонської РДА 25.11.2014 в м.Старобільськ Луганської області надано довідку Луганського обласного перинатального центру від 25.11.2015 згідно якої 25.11.2014 ОСОБА_1 проходила ультразвукове дослідження у вказаному закладі. (а.с.122-123)

15.07.2015 відповідач здійснив перевірку нарахування по листках непрацездатності ОСОБА_1 за результатами якої складено довідку. За результатами перевірки по листку непрацездатності № 604914 встановлена зайво нарахована сума -18827,44 гривень, вона повинна складати 29829,24 по листку непрацездатності № 636163 теж зайво нарахована сума, вона повинна складати 3314,36 гривень. Таким чином загальна сума допомоги ОСОБА_1 поаинна складати по листках непрацездатності № 604526, №604528, № 657561, №604772, №604914 , № 636163 повинна складати - 61330,59 грн (а.с.127-128)

31.10.2014 на рахунок Краснодонської МВД ЛОВ ФСС з ТВП було здійснено фінансування на надання матеріального забезпечення (по тимчасовій втраті працездатності ) згідно заяви розрахунку від 09.10.2014 в сумі 8283,34 грн. (а.с.129)

03.11.2014 на рахунок Краснодонської МВД ЛОВ ФСС з ТВП було здійснено фінансування на надання матеріального забезпечення (по вагітності та пологах) згідно заяви розрахунку №15 від 09.10.2014 в сумі 48656,68 грн. (а.с.131)

Таким чином всього було перераховано на рахунок Краснодонської МВД ЛОВ ФСС з ТВП 56940,02 гривень (8283,34 + 48656,68) (а.с.129,131)

Позивачка погодилася з результатами перевірки та визнала, що сума заборгованості дійсно є 61330,59 гривень, оскільки вона перебувала у додатковій відпустці було здійснено помилковий розрахунок Краснодонською РДА (а.с.139-142,148,149), проте зазначила, що кошти вона не отримала, бо казначейське обслуговування припинено з липня 2014, а кошти Краснодонська РДА не отримувала, а суму 56940,02 гривень було повернуто 19.11.2014 про що свідчить виписки (а.с.145,146,147)

Із встановлених обставин вбачається, що між позивачем та відповідачем, як фізичною особою та субєктом владних повноважень, виник публічно-правовий спір, в межах якого позивач, вважає що відповідач своєю протиправною відмовою у нарахуванні та виплаті матеріального забезпечення (допомоги) у звязку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністі та пологам, порушив його право на соціальне забезпечення .

Для вирішення спору, суд застосовує такі норми матеріального і процесуального права, виходячи при цьому з наступних мотивів:

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з п.1.1 Положення про виконавчі дирекції відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі затвердженою Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 08.10.2013 № 45 виконавчі дирекції відділень фонду є робочими органами Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та його відділень.

Виконавчі дирекції відділень відповідно до п. 3.2 цього Положення зобовязаний інформувати застрахованих осіб про призначення (відмову) і розмір матеріального забезпечення, порядок виплати, види та умови надання матеріального забезпечення і соціальних послуг, а також про порядокоскарження рішеньу разі відмови в наданні матеріального забезпеченняі соціальних послуг.

Отже, відповідач має право приймати рішення, як субєкт владних повноважень, які можуть бути оскаржені або у вищестоящу організацію, або у судовому порядку, а тому і відповідачем має бути особа, яка прийняла рішення, як субєкт владних повноважень в незалежності від того, чи є вона юридичною особою.

Таким чином саме Біловодська міжрайонна виконавча дирекця Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, як робочий орган є належним відповідачем по даній справі.

Положеннями ч. 1ст. 46 Конституції Українигромадянам гарантовано право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності.

Згідно п.1 ч.2 ст.15 та п. 2 ч.1 ст.16 Закону України « Про загальнообовязкове державне соціальне страхування» № 1105-ХІV від 23 вересня 1999 року (ділі Закон №1105) роботодавець зобовязаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг згідно з цим Законом, а застрахована особа має право на отримання у разі настання страхового випадку матеріального забезпечення страхових виплат та соціальних послуг згідно з цим Законом.

Згідно ч.1 ст.30 Закону №1105 матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у звязку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють за умовами трудового договору (контракту), призначаються та надаються за основним місцем роботи (крім допомоги по тимчасовій втраті працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомоги по вагітності та пологах, які надаються за основним місцем роботи та за сумісництвом у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації матеріальне забезпечення за страховими випадками, які настали до їх ліквідації (реорганізації), виплачуються застрахованим особам їх правонаступником, а вразі відсутності правонаступника робочим органом Фонду за місцем здійснення обліку ліквідованого підприємства, установи, організації як страхувальника.

Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією ( уповноваженим) із соціального страхування , що створюється обирається на підприємстві, установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб).

Комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування виконує свої функції відповідно до положення про комісію (уповноваженого) із страхування у звязку з з тимчасовою працездатності, яке затверджується правлінням Фонду.

Згідно ст.31 Закону № 1105 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності , а в разі роботи за сумісництвом копія листка непрацездатності засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності , здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюється центральним органом виконавчої влади , що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоровя за погодженням з Фондом.

Статтею 32 Закону № 1105 передбачені строки розгляду документів , призначення виплати матеріального забезпечення за страхуванням у звязку з тимчасовою втратою працездатності.

Відповідно до ст.34 Закону № 1105 фінансування страхувальників роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснюється робочими органами фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду.

Підставою для фінансування страхувальників робочими органами Фонду є офорлена за встановленим зразком заява розрахунок, що містить інформацію про про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

Робочі органи Фонду здійснють фінансування страхувальників роботодавців протягом десяти робочих днів після надходження заяви.

Страхувальник роботодавець відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у банку у порядку, встановленому Національним Банком України .

Кошти Фонду, що надходять на зазначений рахунок, обліковуються на окремому субрахунку.

Судом встановлено, що позивач з 12.04.2013 і по теперішній час пербуває у трудових відносинах з Краснодонською районною державною адміністраціїю.

В періоди з 05 травня по 11 червня 2014; з 12 червня по 01 серпня 2014 року; з 04 серпня по 15 серпня 2014 року; з 18 серпня по 01 жовтня 2014 року; перебував на лікарняному у звязку з загальним захворюванням. А з 02 жовтня по 04 лютого 2015 та з 05 лютого по 19 лютого 2015 у звязку з вагітністю та пологами (далі Лікарняний).

31.10.2014 на рахунок Краснодонської МВД ЛОВ ФСС з ТВП було здійснено фінансування на надання матеріального забезпечення (по тимчасовій втраті працездатності ) згідно заяви розрахунку від 09.10.2014 в сумі 8283,34 грн. (а.с.129)

03.11.2014 на рахунок Краснодонської МВД ЛОВ ФСС з ТВП було здійснено фінансування на надання матеріального забезпечення (по вагітності та пологах) згідно заяви розрахунку №15 від 09.10.2014 в сумі 48656,68 грн. (а.с.131)

На виконання тимчасового порядку фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей, затвердженого постановою КМУ від 07.11.2014 №595 до райдержадміністрацій Луганської області, які знаходяться в в зоні проведення антитерористичної операції були проведені реєстраційні дії зміни місцезнаходження в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють повноваження в повному обсязі.

Так місцезнаходженням Краснодонської районної державної адміністрація є: 92703, Луганська область, м.Старобільськ, вул..Комунарів,35 (а.с.87-88) про це свідчить і реєстраційна картка розпорядника бюджетних коштів Краснодонської РДА, при цьому вона обслуговується в УДКСУ у Старобільському районі (а.с.112) та з 26 грудня 2014 є страхувальником Новоайдарської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (а.с.86).

Отже, позивач, як на момент перереєстрації страхувальника роботодавця так і на сьогодні перебуває у трудових відносинах з Краснодонською РДА Луганської області, місцезнаходження якої переміщено в населений пункт, на території якого органи державної влади здійснюють повноваження в повному обсязі (: 92703, Луганська область, м.Старобільськ). то реалізувати своє право на отримання матеріального забезпечення позивач має відповідно до ч.1 ст.30 Закону України №1105, тобто шляхом звернення до Краснодонською РДА Луганської області як роботодавця.

Щодо посилань позивача на Порядок надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції № 37 затверджений Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.12.202014 (далі Порядок №37).

Пунктом 2 цього порядку дійсно передбачено надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, надається особам, які перебувають (перебували) у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами або були добровільно застраховані та переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції (далі - застраховані особи), та отримувачам допомоги на поховання застрахованих осіб і які не реалізували свого права на отримання матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» та не можуть реалізувати своє право на отримання матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у звязку із переміщенням з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції

Позивач звернувся до відповідача 19.02.2015 року, тоді як Краснодонська РДА Луганської області була перереєстрована 26.12.2015 року, при цьому для вирішення цього спору не має значення хто саме здійснив перереєстрацію ОСОБА_1 чи хтось інший. Визначальним є те, що саме з 26.12.2014 Краснодонська РДА Луганської області, як страхувальник роботодавець, є страхувальником Новоайдарської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (а.с.86) при цьому, як зазначено в реєстраційній картці вона обслуговується в УДКСУ у Старобільському районі (а.с.112).

Тому Порядок №37 застосуванню у даному випадку не підлягає.

Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України

Таким чином суд вважає, що відповідачем доведено, що рішення № 06-07/03 від 24.02.2014 «Про відмову в призначенні матеріального забезпечення відповідно до Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчавої втрати працездатності особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою правління Фонду від 26.12.2014 № 37», прийнято на підставі та в межах повноважень та у спосіб передбачений законодавством, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.

При розподілі судових витрат суд виходить з наступного.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 2статті 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011р. визначено, що за подання до адміністративного суду позову майнового характеру справляється судовий збір в розмірі 2% розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» № 80-VIIІ від 28.12.2014 встановлено розмір на 2015 рік мінімальної заробітної плати, а саме, у місячному розмірі з 1 січня - 1 218 гривень.

Отже, належна до сплати сума судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру у 2015 році становить 1 827 грн.

Частиною 3статті 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011р. визначено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Позивачем під час подання адміністративного позову сплачено судовий збір в розмірі 182 грн. 70 коп., що підтверджується квитанцією від 10.04.2015

Таким чином судовий збір в розмірі 1644 гривень 30 копійок (1827,00 гривень 182,70 гривень) присуджується на користь Державного бюджету України за рахунок позивача.

Керуючись ст.ст. 9, 11, 17-20, 69- 71, 94, 98, 138,143, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Біловодської міжрайонної виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання незаконним рішення та протиправною бездіяльності та зобовязання вчинити дії - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Державного бюджету України 1 644 (одну тисячу шістсот сорок чотирі) гривні 30 копійок судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, встановленогоКодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Марківський районний суд Луганської області з подачею її копії до апеляційної інстанції у десятиденний строк з дня отримання копії постанови в повному обсязі.

Суддя Марківського районного суду В. М. Шкиря