У Х В А Л А
Справа № 127/5770/15-а
27 серпня 2015 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Сторчака В. Ю.,
суддів: Ватаманюка Р.В., Мельник-Томенко Ж. М.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про роз'яснення постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04 червня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України м. Вінниці про оскарження дій суб'єкта владних повноважень при призначенні пенсії державного службовця та зобов'язання вчинення дій,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04 червня 2015 року позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України м. Вінниці про перерахунок пенсії задоволено частково.
Визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці щодо відмови ОСОБА_1 включити до розрахунку заробітної плати для обчислення його пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу", суми матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати.
Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, як державному службовцю з 11.03.2015 року, включивши до розрахунку заробітної плати для обчислення його пенсії суми матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу", а також виплатити заборгованість з 11.03.2015 року з урахуванням виплачених сум раніше.
У задоволенні решти адміністративного позову ОСОБА_1 відмовлено.
16.06.2015 року ОСОБА_1 звернувся із заявою про роз'яснення вказаного рішення суду, посилаючись на те, що рішення від 04.06.2015 року є незрозумілим в частині того, який саме відсоток необхідно застосувати при нарахуванні пенсії, призначеної позивачу 01.10.2009 року відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року №3723-ХІІ (далі - Закон №3723-ХІІ) з урахуванням сум заробітної плати відповідно до довідки від 11.03.2015 року №7/06-53/04-08.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи заяви, колегія суддів вважає, що вона підлягає задоволенню, а рішення суду необхідно роз'яснити, з наступних підстав.
Згідно зі статтею 170 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Суть роз'яснення судового рішення полягає в тому, що суд має пояснити положення постановленого ним рішення, які нечітко ним сформульовані, або є незрозумілим для зацікавлених осіб, що позбавляє його можливості реалізації або оскарження.
Отже, якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, суд з їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Згідно постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04.06.2015 року та матеріалів справи, судом встановлено, що пенсію позивачу як державному службовцю призначено 01.10.2009 року, в розмірі передбаченому статтею 37 Закону № 3723-ХІІ.
Також судом зазначено, що відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 % від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Таким чином, в постанові вказано, відповідно до яких норм Закону та з якого розміру повинен здійснюватись перерахунок пенсії позивача.
Як вбачається із заяви про роз'яснення рішення, незрозумілість судового рішення виникла у позивача у зв'язку з тим, що відповідно до Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 року № 76-VIII, в якому передбачено зміни до статті 37 Закону №3723-ХІІ, перерахунок пенсії державним службовцям з 01.01.2015 року проводиться в розмірі 60% суми заробітної плати, а оскільки, на дату перерахунку (11.03.2015 року) діє зазначений Закон України від 28.12.2014 року № 76-VIII, то підстав у розрахунку пенсії в розмірі 89% немає.
Відповідно до статті 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Таким чином, зважаючи на те, що позивачу призначено пенсію до прийняття змін до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, то при її перерахунку застосуванню підлягає стаття 37 Закону № 3723-ХІІ, в редакції, чинній на момент виникнення у нього права на пенсію, відповідно до якої пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 % від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати. Так, відповідно до матеріалів справи, стаж роботи позивача на державній службі дає право на призначення йому пенсії в розмірі 89% заробітної плати.
Виходячи з наведеного, судова колегія дійшла висновку, що постанова Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04.06.2015 року є зрозумілою, проте вважає, що з метою запобігання затягування виконання рішення суду відповідачем, її слід роз'яснити.
Керуючись статтями 170, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
заяву ОСОБА_1 про роз'яснення постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04 червня 2015 року задовольнити.
Роз'яснити, що перерахунок пенсії державного службовця ОСОБА_1, з врахуванням всіх видів оплати праці, на які нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, слід здійснювати з розміру, встановленого статтею 37 Закону України "Про державну службу", в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії, тобто 89% від суми заробітної плати, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.
Головуючий Сторчак В. Ю.
Судді Ватаманюк Р.В.
Мельник-Томенко Ж. М.