Ухвала суду № 49794239, 08.07.2015, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.07.2015
Номер справи
804/4012/13-а
Номер документу
49794239
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

08 липня 2015 р. справа № 804/4012/13-а

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Божко Л.А. перевіривши відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, Дніпропетровський обласний благодійний фонд «Екологія - Геос» на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.03.2013 року у справі №804/4012/13-а за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос» до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

В березні 2013 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, Дніпропетровський обласний благодійний фонд «Екологія - Геос» звернулися до суду з позовом до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та просять:

- визнати дії або бездіяльність Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо розгляду звернення Дніпропетровського обласного благодійного фонду «ЕКОЛОГІЯ-ГЕОС» про укладення угоди із патентовласниками про співпрацю для запровадження на об'єктах Міністерства енергетики та вугільної промисловості України технології ОСОБА_3 «ІНФОРМАЦІЯ_1» протизаконними та такими, що суперечать рішенням Експертної ради НАН України з питань науково-технічної експертизи інноваційних проектів технологічних парків від 03.06.2009 року № 23 та від 29.06.2011 року № 28, за якими винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 визнано перспективними та включено у Базу даних «Перспективні винаходи України», рішенням Державної служби інтелектуальної власності за якими, у відповідності до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», видані патенти на винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, а також практичним дослідженням винахідників, порушуються ст.ст. 1, 4, 5, 9, 10, 13 Закону України «Про державне-приватне партнерство», ст. 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст.ст. 3, 4, 6, 11, 12, 14, 17 Закону України «Про енергозбереження», ст.ст. 3, 4, 5, 8 Закону України «Про альтернативні джерела енергії», ст.ст. 2, 9, 10 Закону України «Про альтернативні види палива», ст.ст. 3, 9, 10, 11, 13, 15, 41, 42 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 15, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», ст.ст. 3, 8, 19, 21, 22, 28, 32, 40, 41, 42, 50, 54 Конституції України та зобов'язати Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянути питання про укладення угоди із патентовласниками про співпрацю для запровадження на об'єктах Міністерства енергетики та вугільної промисловості України технології ОСОБА_3 «ІНФОРМАЦІЯ_1» та запровадження у виробництво технології Блігути «ІНФОРМАЦІЯ_1» у відповідності до норм чинного законодавства України;

- визнати дії або бездіяльність Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо розгляду звернення Дніпропетровського обласного благодійного фонду «ЕКОЛОГІЯ-ГЕОС» про виділення енергетичного агрегату для запровадження на об'єктах Міністерства енергетики та вугільної промисловості України технології Благти «ІНФОРМАЦІЯ_1» протизаконними та такими, що суперечать рішенням Експертної ради НАН України з питань науково-технічної експертизи інноваційних проектів технологічних парків від 03.06.2009 року № 23 та від 29.06.2011 року № 28, за якими винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 визнано перспективними та включено у Базу даних «Перспективні винаходи України», рішенням Державної служби інтелектуальної власності за якими, у відповідності до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», видані патенти на винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, а також практичним дослідженням винахідників, порушуються ст.ст. 1, 4, 5, 9, 10, 13 Закону України «Про державне-приватне партнерство», ст. 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст.ст. 3, 4, 6, 11, 12, 14, 17 Закону України «Про енергозбереження», ст.ст. 3, 4, 5, 8 Закону України «Про альтернативні джерела енергії», ст.ст. 2, 9, 10 Закону України «Про альтернативні види палива», ст.ст. 3, 9, 10, 11, 13, 15, 41, 42 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 15, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», ст.ст. 3, 8, 19, 21, 22, 28, 32, 40, 41, 42, 50, 54 Конституції України та зобов'язати Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянути питання про виділення енергетичного агрегату для запровадження на об'єктах Міністерства енергетики та вугільної промисловості України технології ОСОБА_3 «ІНФОРМАЦІЯ_1» та запровадження у виробництво технології Блігути «ІНФОРМАЦІЯ_1» у відповідності до норм чинного законодавства України;

- визнати дії або бездіяльність Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо розгляду звернення про створення спільного підприємства для запровадження на об'єктах Міністерства енергетики та вугільної промисловості України технології ОСОБА_3 «ІНФОРМАЦІЯ_1» протизаконними та такими, що суперечать рішенням Експертної ради НАН України з питань науково-технічної експертизи інноваційних проектів технологічних парків від 03.06.2009 року № 23 та від 29.06.2011 року № 28, за якими винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 визнано перспективними та включено у Базу даних «Перспективні винаходи України», рішенням Державної служби інтелектуальної власності за якими, у відповідності до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», видані патенти на винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, а також практичним дослідженням винахідників, порушуються ст.ст. 1, 4, 5, 9, 10, 13 Закону України «Про державне-приватне партнерство», ст. 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст.ст. 3, 4, 6, 11, 12, 14, 17 Закону України «Про енергозбереження», ст.ст. 3, 4, 5, 8 Закону України «Про альтернативні джерела енергії», ст.ст. 2, 9, 10 Закону України «Про альтернативні види палива», ст.ст. 3, 9, 10, 11, 13, 15, 41, 42 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 15, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», ст.ст. 3, 8, 19, 21, 22, 28, 32, 40, 41, 42, 50, 54 Конституції України та зобов'язати Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянути звернення про створення спільного підприємства для запровадження на об'єктах Міністерства енергетики та вугільної промисловості України технології ОСОБА_3 «ІНФОРМАЦІЯ_1» та запровадження у виробництво технології Блігути «ІНФОРМАЦІЯ_1» у відповідності до норм чинного законодавства України;

- визнати дії або бездіяльність Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо розгляду звернення Дніпропетровського обласного благодійного фонду «ЕКОЛОГІЯ-ГЕОС» про придбання у патентовласників ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 ліцензій на патенти для запровадження на об'єктах Міністерства енергетики та вугільної промисловості України технології ОСОБА_3 «ІНФОРМАЦІЯ_1» протизаконними та такими, що суперечать рішенням Експертної ради НАН України з питань науково-технічної експертизи інноваційних проектів технологічних парків від 03.06.2009 року № 23 та від 29.06.2011 року № 28, за якими винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 визнано перспективними та включено у Базу даних «Перспективні винаходи України», рішенням Державної служби інтелектуальної власності за якими, у відповідності до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», видані патенти на винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, а також практичним дослідженням винахідників, порушуються ст.ст. 1, 4, 5, 9, 10, 13 Закону України «Про державне-приватне партнерство», ст. 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст.ст. 3, 4, 6, 11, 12, 14, 17 Закону України «Про енергозбереження», ст.ст. 3, 4, 5, 8 Закону України «Про альтернативні джерела енергії», ст.ст. 2, 9, 10 Закону України «Про альтернативні види палива», ст.ст. 3, 9, 10, 11, 13, 15, 41, 42 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 15, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», ст.ст. 3, 8, 19, 21, 22, 28, 32, 40, 41, 42, 50, 54 Конституції України та зобов'язати Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянути звернення про придбання у патентовласників ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 ліцензій на патенти для запровадження на об'єктах Міністерства енергетики та вугільної промисловості України технології ОСОБА_3 «ІНФОРМАЦІЯ_1» у відповідності до норм чинного законодавства України;

- визнати дії або бездіяльність Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо розгляду звернення Дніпропетровського обласного благодійного фонду «ЕКОЛОГІЯ-ГЕОС» про розгляд на засіданні відповідної секції Науково-технічної ради Міністерства енергетики та вугільної промисловості України питання реалізації поданого Фондом до Адміністрації Президента України пілотного проекту та фінансування НДДКР вартістю 520 тис. грн. протизаконними та такими, що суперечать рішенням Експертної ради НАН України з питань науково-технічної експертизи інноваційних проектів технологічних парків від 03.06.2009 року № 23 та від 29.06.2011 року № 28, за якими винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 визнано перспективними та включено у Базу даних «Перспективні винаходи України», рішенням Державної служби інтелектуальної власності за якими, у відповідності до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», видані патенти на винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, а також практичним дослідженням винахідників, порушуються ст.ст. 1, 4, 5, 9, 10, 13 Закону України «Про державне-приватне партнерство», ст. 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст.ст. 3, 4, 6, 11, 12, 14, 17 Закону України «Про енергозбереження», ст.ст. 3, 4, 5, 8 Закону України «Про альтернативні джерела енергії», ст.ст. 2, 9, 10 Закону України «Про альтернативні види палива», ст.ст. 3, 9, 10, 11, 13, 15, 41, 42 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 15, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», ст.ст. 3, 8, 19, 21, 22, 28, 32, 40, 41, 42, 50, 54 Конституції України та зобов'язати Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянути питання щодо розгляду звернення про розгляд на засіданні відповідної секції Науково-технічної ради Міністерства енергетики та вугільної промисловості України питання реалізації поданого Фондом до Адміністрації Презадента України пілотного проекту та фінансування НДДКР вартістю 520 тис. грн. для запровадження на об'єктах Міністерства енергетики та вугільної промисловості України технології ОСОБА_3 «ІНФОРМАЦІЯ_1» у відповідності до норм чинного законодавства України;

-визнати дії або бездіяльність Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо розгляду звернення Дніпропетровського обласного благодійного фонду «ЕКОЛОГІЯ-ГЕОС» про визначення об'єкту для проведення досліджень та залучення до підготовки заявки або запиту на виконання в 2012 році НДДКР для запровадження у виробництво технічних рішень, які викладені у патентах на винахід №№ НОМЕР_1, НОМЕР_5, патентах на корисну модель НОМЕР_6 - Державне підприємство «Державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут інноваційних технологій в енергетиці та енергозбереженні» як провідну науково-дослідну установу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України протизаконними та такими, що суперечать рішенням Експертної ради НАН України з питань науково-технічної експертизи інноваційних проектів технологічних парків від 03.06.2009 року № 23 та від 29.06.2011 року № 28, за якими винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 визнано перспективними та включено у Базу даних «Перспективні винаходи України», рішенням Державної служби інтелектуальної власності за якими, у відповідності до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», видані патенти на винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, а також практичним дослідженням винахідників, порушуються ст.ст. 1, 4, 5, 9, 10, 13 Закону України «Про державне-приватне партнерство», ст. 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст.ст. 3, 4, 6, 11, 12, 14, 17 Закону України «Про енергозбереження», ст.ст. 3, 4, 5, 8 Закону України «Про альтернативні джерела енергії», ст.ст. 2, 9, 10 Закону України «Про альтернативні види палива», ст.ст. 3, 9, 10, 11, 13, 15, 41, 42 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 15, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», ст.ст. 3, 8, 19, 21, 22, 28, 32, 40, 41, 42, 50, 54 Конституції України та зобов'язати Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянути питання щодо розгляду звернення про визначення об'єкту для проведення досліджень та залучення до підготовки заявки або запиту на виконання в 2012 році НДДКР для запровадження у виробництво технічних рішень, які викладені у патентах на винахід №№ НОМЕР_1, НОМЕР_5, патентах на корисну модель НОМЕР_6 - Державне підприємство «Державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут інноваційних технологій в енергетиці та енергозбереженні» як провідну науково-дослідну установу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України;

- визнати дії або бездіяльність Міністерства енергетики та вугільної промисловості України щодо розгляду звернення Дніпропетровського обласного благодійного фонду «ЕКОЛОГІЯ-ГЕОС» про виділення коштів та доручення Державному підприємству «Державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут інноваційних технологій в енергетиці та енергозбереженні» спільно із ДОБФ «Екологія-Геос» підготовити фінансово-економічні розрахунки для підготовки проекту акта Кабінету Міністрів України та законопроекту під назвою «Про розробку обладнання та енергетичних агрегатів, які забезпечують застосування продуктів згоряння або відпрацьованих агрегатів, які забезпечують застосування продуктів згоряння або відпрацьованих газів для безпечного виробництва екологічно чистої і дешевої енергії» протизаконними та такими, що суперечать рішенням Експертної ради НАН України з питань науково-технічної експертизи інноваційних проектів технологічних парків від 03.06.2009 року № 23 та від 29.06.2011 року № 28, за якими винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5 визнано перспективними та включено у Базу даних «Перспективні винаходи України», рішенням Державної служби інтелектуальної власності за якими, у відповідності до Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», видані патенти на винаходи №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, а також практичним дослідженням винахідників, порушуються ст.ст. 1, 4, 5, 9, 10, 13 Закону України «Про державне-приватне партнерство», ст. 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст.ст. 3, 4, 6, 11, 12, 14, 17 Закону України «Про енергозбереження», ст.ст. 3, 4, 5, 8 Закону України «Про альтернативні джерела енергії», ст.ст. 2, 9, 10 Закону України «Про альтернативні види палива», ст.ст. 3, 9, 10, 11, 13, 15, 41, 42 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 15, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», ст.ст. 3, 8, 19, 21, 22, 28, 32, 40, 41, 42, 50, 54 Конституції України та зобов'язати Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розглянути питання про виділення коштів та доручення Державному підприємству «Державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут інноваційних технологій в енергетиці та енергозбереженні» спільно із ДОБФ «Екологія-Геос» підготовити фінансово-економічні розрахунки для підготовки проекту акта Кабінету Міністрів України та законопроекту під назвою «Про розробку обладнання та енергетичних агрегатів, які забезпечують застосування продуктів згоряння або відпрацьованих агрегатів, які забезпечують застосування продуктів згоряння або відпрацьованих газів для безпечного виробництва екологічно чистої і дешевої енергії», у відповідності до норм чинного законодавства України;

- відшкодувати судові витрати за рахунок Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.03.2013 року адміністративний позов повернуто позивачам.

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, Дніпропетровський обласний благодійний фонд «Екологія - Геос», не погодившись із зазначеною ухвалою суду подали апеляційну скаргу.

Відповідно до положень частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

На час подання апеляційної скарги та вирішення питання Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом про прийняття апеляційної скарги, Закон України "Про судовий збір" діє в редакції Закону від 19.09.2013року №590-VII, яким змінено розміри ставок судового збору з 23.10.2013року

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» мінімальна заробітна плата на 01 січня 2015 року становила 1218 грн.

Так, Законом України "Про судовий збір", відповідно до положень якого, ставки судового збору встановлено у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на ухвалу до адміністративного суду заявник сплачує 0,05 розміру мінімальної заробітної плати (пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону), що складає 60,90 коп.

Крім того, суд апеляційної інстанції звертає увагу, що відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного відповідача, судовий збір обчислюється з врахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

За таких обставин, вважаю за необхідне апеляційну скаргу залишити без руху та надати строк для усунення недоліків, а саме: сплатити судовій збір за реквізитами:

Одержувач : УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська 22030001

ЄРДПОУ: 37989274

Рахунок отримувача: 31217206781004

МФО: 805012, Банк: ГУДКСУ у Дніпропетровській області

Призначення платежу: "Судовий збір, код 34513210, пункт 3.2, код платежу 22030001", та надати оригінал документу про сплату судового збору.

Керуючись ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, Дніпропетровський обласний благодійний фонд «Екологія - Геос» на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.03.2013 року у справі №804/4012/13-а залишити без руху та надати строк для усунення недоліків до 24 липня 2015 року.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України.

Суддя Л.А. Божко