Постанова № 49788663, 02.02.2012, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
02.02.2012
Номер справи
3/359/07-ап
Номер документу
49788663
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

ПОСТАНОВА

Іменем України

02.02.12 № 3/359/07-АП

суддя Соловйов В.М.

м. Запоріжжя

10.20-10.45

Господарський суд Запорізької області у складі:

головуючий суддя Соловйов В.М.

при секретарі судового засідання Прокопенко М.О.

за участю представників:

від прокуратури: ОСОБА_1, прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури області;

від позивача: ОСОБА_2, головний державний податковий інспектор юридичного сектору, довіреність № 125/10/10-06 від 10.01.2012р.

від відповідача: ОСОБА_3, довіреність № 01/2072 від 27.12.2011р.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Василівського району Запорізької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Василівському районі Запорізької області, м. Василівка Запорізької області

до відповідача: Комунального підприємства Облводоканал Запорізької обласної ради, м. Запоріжжя

про стягнення податкового боргу у розмірі 15 320, 06 грн.

Справа розглядається за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) відповідно до ст.2, 17, 50, п. 6, 7, 13 розділу VІІ Прикінцеві та перехідні положення КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснював повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Провадження у справі відкрито ухвалою господарського суду Запорізької області від 11.06.2007р., судовий розгляд в засіданні суду призначено на 03.07.2007р. о 15 годині 30 хвилин.

Ухвалою від 03.07.2007р. провадження у справі зупинено до набрання законної сили судових рішень у справах господарського суду Запорізької області № 24/451/07-АП та 24/351/07-АП.

Ухвалою від 12.11.2007р. провадження у справі поновлено з 17.12.2007р., судовий розгляд призначений на 17.12.2007р. о 10 годині 00 хвилин.

Ухвалою голови господарського суду Запорізької області ОСОБА_4 від 17.12.2007р. розгляд справи перенесений на 14.01.2008р. о 17 годин 00 хвилин у звязку з хворобою судді Соловйова В.М.

Ухвалою від 14.01.2008р. провадження у справі зупинено до набрання законної сили судових рішень у справах господарського суду Запорізької області № 24/451/07-АП та 24/351/07-АП.

Ухвалою від 06.01.2011р. провадження у справі поновлено з 20.01.2011р., судовий розгляд призначений на 20.01.2011р. о 14 годині 30 хвилин.

Ухвалою голови господарського суду Запорізької області ОСОБА_4 від 20.01.2011р. розгляд справи перенесений на 26.01.2011р. о 14 годин 30 хвилин у звязку з хворобою судді Соловйова В.М.

Ухвалою від 26.01.2011р. провадження у справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі господарського суду Запорізької області № 24/351/07-АП.

Ухвалою від 02.12.2011р. провадження у справі поновлено з 17.01.2012р., судовий розгляд призначений на 17.01.2012р. об 11 годині 00 хвилин.

Ухвалою від 17.01.2012р. розгляд справи відкладений на 24.01.2012р. об 11 годині 00 хвилин.

Ухвалою від 02.02.2012р. розгляд справи відкладений на 02.02.2012р. о 10 годині 00 хвилин.

В судовому засіданні 02.02.2012р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. З урахуванням приписів ч.3 ст.160, ч.1, 5, 6, 8 ст.103 КАС України повідомлено про час виготовлення постанови у повному обсязі 03.02.2012р.

Заявою від 14.01.2008р. № 250/10/10-08 та клопотанням від 19.01.2011р. № 464/10/10-06, які підтримані прокурором, у звязку з частковою сплатою відповідачем податкового боргу з ПДВ, ДПІ у Василівському районі Запорізької області зменшила суму заявлених позовних вимог до 3 070, 38 грн.

Вказані дії позивача не суперечать закону (зокрема, ч. 1 ст. 51 КАС України), тому зменшені позовні вимоги прийнято до розгляду суду.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на п. 11 ст. 10 Закону України Про державну податкову службу в Україні, п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, ст. 17, 60, 104-106 КАС України.

Зазначає, що відповідач станом на 31.01.2012р. має заборгованість з податкового боргу з податку на додану вартість за податковим повідомленням-рішенням № НОМЕР_1 від 19.01.2007р. в сумі 1 854, 93 грн. та у звязку з нарахуванням пені в сумі 1 215, 35 грн.

Представник відповідача щодо зменшених позовних вимог в судовому засіданні 02.02.2012р. не визначилась.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, а також думку прокурора суд

ВСТАНОВИВ :

ДПІ у Василівському районі Запорізької області за наслідками перевірки відповідача винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № 0000202800/0 від 19.01.2007р., яким визначено до сплати суму штрафу за платежем: "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" у розмірі 1 854, 93 грн.

Не погоджуючись з вказаним податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся до господарського суду Запорізької області з позовної заявою про його скасування.

Постановою господарського суду Запорізької області від 10.10.2007р. позовні вимоги задоволено, податкове повідомлення-рішення від 19.01.2007р. № 0000202800/0 скасовано.

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2010р. по справі № 24/351/07-АП апеляційну скаргу ДПІ у Василівському районі Запорізької області задоволено. Постанову господарського суду Запорізької області від 10.10.2007р. скасовано. У задоволенні позову відмовлено.

Доказів оскарження вказаної постанови апеляційної інстанції сторони господарському суду не надали.

Таким чином, зазначена у податковому повідомленні-рішенні ДПІ у Василівському районі Запорізької області сума 1 854, 93 грн. є узгодженою.

У звязку з несплатою цієї суми, а також несвоєчасної сплати боргу за іншими податковими повідомленнями-рішеннями та податковими деклараціями з ПДВ (а.с.22) відповідачу нараховано пеню в сумі 2 068, 78 грн., яка частково сплачена відповідачем в сумі 845, 33 грн.

Заборгованість у повному обсязі підтверджується наданим позивачем податковим повідомленням-рішенням, Розрахунком податкового боргу станом на 31.01.2012р., актом звірки податкового боргу, підписаного обома сторонами, а також витягом з облікової картки платника податків.

ДПІ у Василівському районі Запорізької області вживались заходи стягнення узгодженої суми податкового зобовязання в порядку ст. 6 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, а саме: відповідачу були надіслані:

-перша податкова вимога № 1/803 від 03.12.2002р.;

-друга податкова вимога № 2/12 від 20.01.2003р.

Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, виходячи з наступного:

Відповідно до п.3, 8 ст. 10 Закону України від 04.12.1990р. № 509-ХІІ Про державну податкову службу в Україні (в редакції на час звернення прокурора до суду) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. Проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків, інших платежів.

У абзаці 1 преамбули Закону України від 21.12.2000р. N 2181-III Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, який втратив чинність на підставі Кодексу N 19127-03/07.3/17-10 (v9127744-10) від 02.12.2010, зазначено, що цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюють органи, перелік яких визначено у ст. 2 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами. Відповідно до цього Закону контролюючим органом є:

Податкові органи щодо справляння податків і зборів (обовязкових платежів), які направляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Крім цього, п.п.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами встановлено, що податковий орган здійснює погашення податкового боргу, по-перше, шляхом стягнення коштів, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів платника.

Згідно п.1.2, 1.3, 1.4 ст.1 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами:

податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;

податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також

пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

Сума, вказана у податковому повідомленні-рішенні форми "Ш" № 0000202800/0 від 19.01.2007р., є узгодженою в звязку з наступним.

Порядок узгодження сум податкових зобовязань, оскарження рішень контролюючих органів та визначення податкового боргу встановлений статтею 5 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами.

Згідно п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно п.п.5.2.2 п.5.2 ст.5 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.

Заява, подана із дотриманням строків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, зупиняє виконання платником податків податкових зобовязань, визначених у податковому повідомленні, на строк від дня подання такої заяви до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума податкового зобовязання, що оскаржується, вважається неузгодженою (п.п.5.2.3 п.5.2 ст.5 Закону).

Процедура адміністративного оскарження закінчується:

останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк;

днем отримання платником податків рішення контролюючого органу про повне задоволення скарги, викладеної у заяві;

днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню.

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобовязання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення (п.п.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону).

У випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження (п.п.5.3.2 п.5.3 ст.5 Закону).

Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків (п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону).

Як встановлено господарським судом, відповідач оскаржив винесене ДПІ у Василівському районі Запорізької області податкове повідомлення-рішення в судовому порядку.

Постановою господарського суду Запорізької області від 10.10.2007р. позовні вимоги задоволено, податкове повідомлення-рішення від 19.01.2007р. № 0000202800/0 скасовано.

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.06.2010р. по справі № 24/351/07-АП апеляційну скаргу ДПІ у Василівському районі Запорізької області задоволено. Постанову господарського суду Запорізької області від 10.10.2007р. скасовано. У задоволенні позову відмовлено.

Таким чином, податкове зобовязання відповідача з ПДВ, визначене податковим повідомленням-рішенням від 19.01.2007р. № 0000202800/0 в сумі 1 854, 93 грн., є узгодженим з 16.06.2010р. і визнається податковим боргом платника податків.

Відповідач не надав суду доказів сплати суми визначеної податковим органом у наведеному податковому повідомленні-рішенні.

Згідно п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Підпунктами 16.4.1, 16.4.2 п.16.4 ст.16 цього ж Закону встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

Згідно п.п.3.1 п.3 Інструкції ДПА України Про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої Наказом №290 від 11.06.2003р. та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.06.2003р. за №522/7843 (далі Інструкція), після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу (без урахування пені) нараховується пеня.

Згідно п.п.3.4 п.3 Інструкції нарахування пені здійснюється на день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

Відповідно до п.п.3.5 п.3 Інструкції нарахування пені закінчується у день прийняття банком (органом державного казначейства), який обслуговує платника податків, платіжного документа про сплату суми податкового боргу. У разі часткової сплати суми податкового боргу нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку.

У разі погашення суми податкового боргу (його частини) іншим шляхом, ніж шляхом сплати за платіжним документом (шляхом проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань, розстрочення (відстрочення) сум платежів, подання платником податків декларацій (у тому числі уточнюючих) з від'ємним значенням суми податкових зобов'язань тощо), нарахування пені закінчується датою фактичного здійснення такого погашення, зафіксованою у відповідних документах.

Як зазначено у п.п.3.6 п.3 Інструкції, при частковому погашенні податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку податкового боргу. Податковий борг, що погашається частково, сплачується разом зі сплатою пені, нарахованої відповідно до такої частки, єдиним платіжним документом, в якому суми такого податкового боргу та такої пені визначаються окремо. Платіжні документи, які не містять окремо виділену суму податкового боргу та суму пені, не приймаються до виконання.

У разі часткового погашення податкового боргу для частини податкового боргу, що залишилась непогашеною, днем початку нарахування пені залишається перший робочий день, наступний за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначений згідно з пунктом 3.2 цієї Інструкції.

Згідно п.п.3.9 п.3 Інструкції, пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок.

Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

Господарським судом встановлено, що сума пені у розмірі 2 068, 78 грн. по податку на додану вартість податковим органом розрахована вірно та з дотриманням вимог закону і інструкції, що підтверджується "Розрахунком пені" (а.с.22), Розрахунком податкового боргу станом на 31.01.2012р., актом звірки податкового боргу, підписаного обома сторонами, а також витягом з облікової картки платника податків станом на 31.01.2012р.

Відповідно до частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано в п. 1.7 ст. 1 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Відповідно до пункту 5 статті 48 Закону України Про власність, положення щодо захисту права власності поширюються також на особу, яка хоч і не є власником, але володіє майном на праві повного господарського відання.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Згідно до статті 10 Закону України Про державну податкову службу в Україні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Право прокурора та його заступника звертатися до господарського суду в інтересах держави, зазначивши орган уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, передбачено ст. 60 КАС України, п. 2 ст. 121 Конституції України та ст. 36-1 Закону Про прокуратуру.

Майном у Господарському кодексі України визнана сукупність речей та інших цінностей (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення, виробляються чи використовуються у діяльності суб'єктів господарювання та відображаються в їх балансі або враховуються в інших передбачених законом формах обліку майна цих суб'єктів.

Коштами у складі майна суб'єктів господарювання є гроші у національній та іноземній валюті, призначені для здійснення товарних відносин цих суб'єктів з іншими суб'єктами, а також фінансових відносин відповідно до законодавства.

Враховуючи викладене, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення податкового боргу з Комунального підприємства Облводоканал Запорізької обласної ради в сумі 3 070, 38 грн., підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до вимог ст. 94, 98, пункту 3 Розділу VII Прикінцеві та перехідні положення КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 87-98, ст.158-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Комунального підприємства Облводоканал Запорізької обласної ради (69035, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 180-а, ідентифікаційний код 03322715) на користь Державного бюджету України, р/р 341239997000044 в ГУДКУ в Запорізькій області, код платежу 99999999, МФО 813015) 3 070 (три тисячі сімдесят) грн. 38 коп. податкового боргу з податку на додану вартість.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково відповідно до вимог ст.184-187 КАС України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя Соловйов В.М.

Постанову виготовлено в повному обсязі 03.02.2012р