Постанова № 4977753, 28.09.2009, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2009
Номер справи
2-а-7737/08/ 2170
Номер документу
4977753
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

U

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

___________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 28 вересня 2009р.

справа № 2-а-7737/08/ 2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кравченка К.В.,

при секретарі: Михайленко О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Херсонського прокурора з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах в інтересах регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області до Херсонської виправної колонії №НОМЕР_1 УДДУ ПВП в Херсонській області

про стягнення фінансових санкцій   

в с т а н о в и в:

В листопаді 2008 року Херсонський прокурор з нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах в інтересах регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області (надалі-позивач) звернувся до адміністративного суду з позовом до Херсонської виправної колонії №НОМЕР_1 УДДУ ПВП в Херсонській області (надалі - відповідач), в якому просив стягнути з відповідача штрафні санкції в сумі 3867 грн. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії та за продаж тютюнових виробів у приміщенні та на території закладу охорони здоров'я.

В судовому засіданні представник прокуратури та позивача на позовних вимогах наполягали з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач надав суду письмові заперечення на позов, в яких просив відмовити у задоволені позову з тих підстав, що відповідач не є суб'єктом підприємницької діяльності, а тому не повинен отримувати ліцензію на продаж тютюнових виробів. Зазначив, що забезпечення прав засуджених на придбання за гроші, зароблені в колонії, продуктів харчування та предметів першої потреби, до яких віднесені і тютюнові вироби, є обов'язком відповідача.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області на підставі законів України "Про державну податкову службу" та "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" 27.03.08р. було проведено перевірку магазину Херсонської виправної колонії №НОМЕР_1 УДДУ ПВП в Херсонській області.

На підставі вищевказаної перевірки посадовими особами регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Херсонській області складено акт N НОМЕР_2 від 27.03.2008 року, в якому зазначено, що у магазині відповідача здійснюється продаж засудженим тютюнових виробів за гроші, що обліковуються на особових рахунках засуджених, без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Відповідно до рішення позивача про застосування фінансових санкцій від 09.04.2008 року N 210156-0021-2 за порушення відповідачем вимог статті 15 та 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме - за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без ліцензії та за продаж тютюнових виробів у приміщенні та на території закладу охорони здоров'я, накладено штраф у розмірі 3867 грн. на підставі абзацу 5 та 8 частини другої ст..17 цього ж Закону.

Статтею 15 вказаного Закону встановлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Статтею 15-3 цього Закону визначено, що забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів у приміщеннях та на території дошкільних, навчальних закладів і закладів охорони здоров'я.

Згідно ст.. 1 даного Закону роздрібна торгівля - це діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування.

Судом встановлено, що відповідач без наявності ліцензії здійснює в належному йому магазині роздрібну торгівлю тютюновими виробами кінцевим споживачам, якими є засуджені, що відбувають покарання у виправній колонії.

Факт продажу тютюнових виробів без наявності ліцензії відповідачем не оспорюється і підтверджено ним як в письмових запереченнях, так і представником відповідача в судовому засіданні.

Викладене свідчить, що роздрібна торгівля тютюновими виробами може здійснюватись відповідачем лише за наявності у нього ліцензії на цей вид діяльності.

Той факт, що відповідач входить до системи установ виконання покарань не звільняє відповідача від обов'язку мати ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР за порушення норм цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів.

Абзац 5 ч. 2 ст. 17 цього Закону передбачає відповідальність за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Розмір застосованої до відповідача штрафної санкції розрахований виходячи з вартості тютюнових виробів, що знаходились в магазині відповідача на час перевірки, що підтверджено додатком №3 до акту перевірки від 27.03.08р..

Правильність визначення вартості тютюнових виробів, що виявлені при перевірці, та розрахунок штрафної санкції відповідачем не оспорюється.

Абзац 8 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР передбачає відповідальність за порушення ст..15-3 цього Закону у розмірі 1700 гривень, у разі повторного протягом року порушення - 3 400 грн..

Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію НОМЕР_3 та довідки з ЄДРПОУ №НОМЕР_4 від 29.03.07р. відповідач є лікувальним закладом.

Таким чином, відображений в акті перевірки факт порушення відповідачем вимог ст..15-3 Закону № 481/95-ВР підтверджується належними доказами.

Частиною 4 ст. 17 Закону № 481/95-ВР встановлено, що рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Частинами 5 та 6 ст. 17 цього Закону також визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду; дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону № 481/95-ВР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 790 від 02.06.2003, також передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Вимоги позивача за цим позовом суд вважає такими, які ґрунтуються на законі.

В свою чергу відповідач не довів правомірності своїх дій.

Таким чином, з'ясувавши обставини справи, перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про задоволення позову.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Херсонської виправної колонії №НОМЕР_1 УДДУ ПВП в Херсонській області №НОМЕР_5 (АДРЕСА_1 р/р НОМЕР_6 в УДК по Херсонській області) штраф у розмірі 3867 грн. до державного бюджету (код платежу 21081100, код банку 24103704, ГУДКУ у Херсонській області, р/р 31112106700039, МФО 852010).

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційної адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через Херсонський окружний адміністративний суд заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Текс постанови складений в повному обсязі та підписаний 03.10.2009р.

Суддя Кравченко К.В.