Справа №2-а-6292/08/0970
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2009 року м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кафарського В.В.
при секретарі Дутчак Л.В.
за участю представників:
від позивача : не з»явився.
від відповідача:ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області
до відповідача: ТзОВ «Галеан»
про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700грн. ,-
встановив :
Територіальне управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулося в суд з адміністративним позовом до ТзОВ «Галеан» про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн.
Представник позивача направив на адресу суду клопотання від 23.01.2008 року про розгляд справи без його участі, позов підтримав в повному обсязі. В обгрунтуванні посилається на те, що 16 .11.2007 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в м.Севастополі складено акт НОМЕР_1про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання ТзОВ «Галеан» послуг з перевезення вантажу. Під час перевірки встановлено таке порушення вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» як не оформлений дорожній лист в якому відсутня відмітка лікаря про проходження водієм перед рейсового медичного огляду. Водій ОСОБА_2
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив. В обґрунтування посилається на те, що позивач посилається на факт проведення працівниками територіального управління Головавтоінспекції в м.Севастополі перевірки та складання акту про порушення вимог законодавства, але станом на момент отримання позову нічого не було відомо з цього приводу. Хоча п.21 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» затвердженого постановою КМУ від 08.11.2006 року за №1567. Про результати перевірки транспортного засобу посадова особа робить запис у дорожньому листі із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та підпису. Однак цього не зроблено працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в м.Севастополі, хоча дорожній лист був в наявності, незважаючи на те, що ця норма прописана також у п.38 Порядку де посадові особи зобов»язані: за результатами проведення перевірки транспортного засобу робити відповідну відмітку у дорожньому листі. Пункт 26 вищезгаданого Порядку визначає, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб»єкта господарювання, який повідомляється про час і місце розгляду справи під розписку чи рекомендованим листом з повідомленням. Відповідно до «Правил надання послуг поштового зв»язку», затвердженого КМУ 17.08.2002 року за №1155, всі розрахункові документи, до яких відноситься і постанова про застосування фінансових санкцій, обов»язково відправляються з описом вкладення, тому невідомо, які конкретно документи були у листі, квитанцію про направлення якого надав суду позивач. Також те, що з моменту проведення перевірки пройшов рік, а позивач ніяким чином не звертався до відповідача щодо намагань стягнення штрафних фінансових санкцій, хоча п.28 Порядку «Фінансова санкція має бути перерахована суб»єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15-ти днів від дня отримання копії постанови. Виходячи з цього, або копія постанови не була надіслана, або неналежне виконання своїх посадових обов»язків. В задоволенні позовних вимог просить відмовити.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, вислухавши пояснення представника відповідача суд вважає вимоги позивача обгрунтованими а позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав:
Згідно ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт” автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення.
Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
- для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
- для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт” встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за:
безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
виконання нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів, перелік яких визначений статтею 53 цього Закону, - штраф у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
відсутність у випадках, передбачених законодавством, списку пасажирів при здійсненні міжнародного перевезення пасажирів автомобільним транспортом - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
здійснення водіями міжнародних автомобільних перевезень без розпізнавальних знаків держави реєстрації транспортного засобу - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Випуск (впуск) з (на) території України транспортного засобу, що виконує міжнародне перевезення, на якому здійснено порушення транспортного законодавства, здійснюється тільки після надання водієм документа щодо сплати штрафу чи виконання припису органу державного контролю, якщо скарга чи протест на постанову щодо накладання адміністративного стягнення залишилися без задоволення.
При вчиненні однією особою двох або більше правопорушень фінансове стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
16 .11.2007 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в м.Севастополі складено акт НОМЕР_1про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання ТзОВ «Галеан» послуг з перевезення вантажу. Під час перевірки встановлено таке порушення вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» як не оформлений дорожній лист в якому відсутня відмітка лікаря про проходження водієм перед рейсового медичного огляду. Водій ОСОБА_2 з актом ознайомився та пояснив, що з актом «Згідний». Також представником відповідача в своєму заперечені вказано, що відповідно до п.38 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в м.Севастополі не зроблено відмітку в дорожньому листі про вищевказане порушення вимог законодавства на транспорті, хоча на вимогу суду дорожній лист не подано. Представник відповідача в своєму запереченні вказує на те, що відповідач не був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду позивачем справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, хоча в матеріалах справи міститься повідомлення про вручення поштового відправлення №6918783 від 28.11.2007 року, яке отримано 29.11.2007 року уповноваженою особою ТзОВ «Галеан ЛТД» Бережанською.
06.12.2007 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франквській області щодо ТзОВ «Галеан» винесено постанову НОМЕР_2 на суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 23.02.2006 року.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ТзОВ «Галеан» добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому п. 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після їх винесення чи до суду не оскаржувалась. Хоча копія постанови направлялася відповідачу рекомендованою поштою, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №7017712 від 08.12.2007 року отримано уповноваженою особою ТзОВ «Галеант ЛТД» Бережанська.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні
управління в областях, Автономній Республіці Крим, м.Києві та м.Севастополі. Відповідно до п. 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.
У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
На підставі ст.124 Конституції України, ст.ст.158-163, ст.167, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ТзОВ «Галеан» , вул.Довженка, 26, м.Івано-Франківськ, ідентифікаційний номер 30016454 в доход Державного бюджету України штрафні фінансові санкції в сумі 1700 грн.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили за заявою сторони на користь якої задоволено позов.
Суддя /підпис/ В.В. Кафарський
Помічник судді Р.В.Микитюк
Постанова в повному обсязі складена 17.03.2009 року.