Постанова № 4965115, 15.06.2009, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.06.2009
Номер справи
2а-2486/09/0770
Номер документу
4965115
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа №2а-2486/09/0770

рядок статзвіту - 6.6.4

код-01

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2009 року                                                                                        м. Ужгород

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Андрійцьо В. Д. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до 18 окремого мостового загону 1 об'єднаного загону державної спеціальної служби транспорту військова частина ТО 300 про стягнення заборгованості з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 72 131, 73 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - суб'єкт владних повноважень Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до 18 окремого мостового загону 1 об'єднаного загону державної спеціальної служби транспорту військова частина ТО 300, якою просить стягнути податковий борг зі сплати податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 72 131, 73 грн., мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обов'язки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, однак на адресу суду надійшла заява, згідно якої позивач підтримує позовні вимоги в повному обсязі та просить суд розглянути справу без його участі на підставі наявних в ній доказів.

Відповідач будучи належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду у судове засідання не з'явився.

Однак, від останнього на адресу суду надійшла заява, зі змісту якої вбачається, що відповідач визнає позовні вимоги, проти позову не заперечує і просить суд розглянути справу без його участі.

У відповідності до ч.3 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

З врахуванням того, що всі особи, які беруть участь у даній справі заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, суд у відповідності до ч.3 ст.122 КАС здійснює розгляд справи в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.

У відповідності до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 20 жовтня 2004 року проведено державну реєстрацію 18 окремого мостового загону 1 об'єднаного загону Державної спеціальної служби транспорту Військова частина ТО 300 із місцезнаходженням м. Чоп, вул.  Берег, буд. 146 та присвоєнням ідентифікаційного коду 33114148.

Відповідач є платником податків і зборів, передбачених законом України "Про систему оподаткування" і зареєстрований як платник податків в Ужгородській міжрайонній державній інспекції у Закарпатській області.

27 лютого 2009 року головним державним інспектором відділу адміністрування податків із фізичних осіб Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області Даценко Л.І. проведена перевірка по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати податків, зборів та інших платежів відповідачем по сплаті податку з власників транспортних засобів.

В результаті даної перевірки виявлено порушення пп. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме: порушення строків сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів. Так, відповідачем сплачено узгоджено суму податкового зобов'язання у розмірі 79 500, 37 грн. із запізненням на 688 календарних днів.

За наслідками виявленого порушення складено Акт перевірки № 32/1700 (а. с. 15) та прийнято податкове повідомлення - рішення від 10 березня 2009 року № 32/1700/03065 (а. с. 16).

У відповідності до пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання -у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу.

Згідно податкового повідомлення - рішення № 32/1700/0/3065 до відповідача застосована штрафна санкція у розмірі 50% від узгодженої суми податкового зобов'язання, що складає 39 750, 19 грн.

Дане податкове повідомлення - рішення направлялося відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового повідомлення та було ним отримано 12 березня 2009 року, про що свідчить підпис посадової особи на повідомленні про вручення поштового відправлення.

Відповідачем вищевказане податкове повідомлення - рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не оскаржувалося в судовому чи адміністративному порядку, отже воно є узгодженим відповідно до ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Відповідно до пп. 5.4.1 п.5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно до п.п. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Згідно п.п 16.1.2 п. 16.1 вказаного Закону нарахування пені розпочинається: 1) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; 2) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючим органом - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від такого, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Так відповідачу нарахована пеня у розмірі 32 381, 54 грн.

Ужгородською міжрайонною державною податковою інспекцією у Закарпатській області на підставі пп.6.2.1 п 6.2. ст 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" були направлені на адресу відповідача податкові вимоги № 1/301 від 19.10.2006 року (ах. 17) та № 2/354 від 11.12.2006 року (а.с. 18).

Пунктом 3 ч. 1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Приписами п. 3.1.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом та цільовими фондами за рахунок їх майна.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями  160-163  Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області - задоволити повністю.

2. Присудити до стягнення з відповідача - 18 окремого мостового загону 1 об'єднаного загону Державної спеціальної служби транспорту військова частина ТО

300 (89502, м. Чоп, вул.  Берег, 146, Ужгородського району, ідентифікаційний код 33114148, розрахунковий рахунок № 37118005002003, 35211001002003, 35221002002003 у ГДКУ у Закарпатській області, м. Ужгород, МФО 812016) на користь Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області (88000, м. Ужгород, вул.  Загорська, 10а, код ЄДРПОУ 20453287) заборгованість в сумі 72 131 (сімдесят дві тисячі сто тридцять одна) грн. 73 (сімдесят три) коп.

Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.