2.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Про залишення позовної заяви без руху
28 серпня 2015 рокуСєвєродонецьк№ 812/1120/15
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною, зобовязання вчинити певні дії-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною, зобовязання вчинити певні дії.
В обґрунтування вимог зазначено наступне. 12 травня 2015 року Позивач подав до Державної фіскальної служби на дії посадових осіб ГУ ДФС у Луганській області скаргу.
11.06.2015р. Державною фіскальною службою України на адресу проживання Позивача простою кореспонденцією було відправлено листа з відповіддю від 11.06.2015р. № 5489/С/99-99-14-03-02-14.
За результатами розгляду скарги було встановлено, що з боку певної посадової особи було порушено вимоги п. 220 Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіко Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 р. № 1242. Також повідомлено, що посадову особу нібито звільнено із займаної посади до встановлення зазначеного порушення.
З метою підтвердження вказаного в відповіді від 11.06.2015р. позивачем було особисто зареєстровано запит від 19.06.2015р. № С/16 в ГУ ДФС у Луганській області.
З надісланої відповіді від 30.06.2015р. № СВ/31/12-32-14/31 стало відомо, що ГУ ДФС у Луганській області проігнорував звернення та не надав жодної інформації по запиту.
07.08.2015р. з метою захисту конституційних прав та свобод Позивач в
черговий раз звернувся зі скаргою до ДФС України та 27.07.2015 отримав відповідь за №7229/С/99-99-14-03-02-14.
ОСОБА_2 не бачить жодної перспективи стосовно отримання належним чином завірених документів вказаних в запиті від 19.06.2015, у звязку з чим просить суд:
- визнати бездіяльність Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, якою проігнороване законне право на публічну інформацію в частині відмови в задоволенні запиту від 19.06.2015р.;
- зобовязати Головне управління Державної фіскальної служби у Луганській області надати належним чином завірені копії документів вказані в запиті від 19.06.2015, шляхом надсилання рекомендованою кореспонденцією на адресу проживання Позивача;
- визнати бездіяльність Державної фіскальної служби України в частині не розгляду по суті скарги від 07.07.2015р.;
- зобовязати Державну фіскальну службу України провести службове розслідування стосовно Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, а саме по відношенню В.о.начальника ГУ ДФС у Луганській області ОСОБА_3 за порушення ЗУ «Про доступ до публічної інформації».
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви зясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 106 КАС України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Частиною 3 статті 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суддею встановлено, що в порушення п.п.2, 3 ч. 1 статті 106 КАС України Позивачем не зазначені номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти позивача та відповідача або не зазначено про їх відсутність чи про їх необізнаність з обєктивних причин.
В порушення ч. 2 ст. 106 КАС України позивачем на підтвердження зазначених в позовній заяві обставин:
1) направлення 12 травня 2015 року на адресу Державної фіскальної служби України скарги на дії посадових осіб ГУ ДФС у Луганській області;
не надано ніяких доказів або не зазначено обєктивних причин неможливості їх надання.
Окрім того, позивачем до позовної заяви додано лише один примірник копії адміністративного позову разом з копіями всіх документів, що приєднуються до неї, для вручення відповідачу.
В порушення ч. 3 статті 106 КАС України Позивачем до позовної заяви не доданий документ про сплату судового збору або не зазначені обставини звільнення від сплати судового збору.
Частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим, з огляду на приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною, зобовязання вчинити певні дії - залишити без руху.
Запропонувати Позивачу усунути недоліки позовної заяви у строк протягом пяти календарних днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом надання до Луганського окружного адміністративного суду уточненої позовної заяви із зазначенням номерів засобів зв'язку, адреси електронної пошти позивача та відповідача або зазначити про їх відсутність чи про їх необізнаність з обєктивних причин та копії всіх документів, що приєднуються до позовної заяви, для вручення відповідачу.
Також на виконання ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження зазначених в позовній заяві обставин надати відповідні докази або зазначити обєктивні причини неможливості їх надання із зазначенням причин неможливості подання таких доказів щодо:
1) направлення 12 травня 2015 року на адресу Державної фіскальної служби України скарги на дії посадових осіб ГУ ДФС у Луганській області.
На виконання ч. 3 статті 106 КАС України додати до позовної заяви документ про сплату судового збору або зазначити обставини звільнення від сплати судового збору.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяОСОБА_4