Справа № 1715/20211/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2012 року
Рівненський міський суд
головуючий Герасимчук М.К.,
при секретарі Дащук І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Рівне адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області про визнання неправомірними дій суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
08 листопада 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (далі-Закону) за періоди з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2007 року, з 01 січня 20088 року по 31 грудня 2008 року, , з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року, з 01 січня 2010 року по 31 грудня 2010 року, з 23 липня 2011 року по 07 травня 2012 року, з 08 травня 2012 по 08 листопада 2012 року.
В обгрунтування позовних вимог вказується, що у відповідності до ст. 1 Закону позивач є дитиною війни. За вимогами ст. 6 Закону, з 01 січня 2006 року, йому повинна виплачуватись надбавка у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Незважаючи на це, відповідач її виплачує не у повному обсязі.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився, надіслав до суду заперечення на позовну заяву з проханням в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 має статус "дитина війни", що підтверджується відповідним посвідченням, а відтак, має право на отримання підвищення до пенсії відповідно до ст.6 Закону.
Разом з тим, ст. 7 Закону передбачено, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Як передбачено ч.2 ст.8 Закону України від 05 листопада 1991 року №1788-ХІІ Про пенсійне забезпечення, ч.2 ст.72 Закону України від 09 липня 2003 року №1058-ІV Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, Пенсійний фонд України є самостійною фінансово-банківською системою, не входить до складу державного бюджету України й кошти Пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету України.
Частиною 3 Прикінцевих положень Закону України "Про державний бюджет України на 21012 рік" встановлено, що норми і положення статтей 5 та 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.
Таким чином, підвищення до пенсії дітям війни - це не пенсія, а соціальна надбавка, і виплачується вона не з бюджету Пенсійного фонду, а за рахунок коштів Державного бюджету. Пенсійний фонд лише здійснює виплату цієї надбавки, але в межах асигнувань з бюджету, а тому відповідач не може нести відповідальності власними коштами за соціальні зобовязання Державного бюджету України.
З огляду на викладене, у задоволенні позову слід відмовити, оскілки в пункті 4 мотивувальної частини Рішення №3-рп/2012 Конституційного Суду України від 25 січня 2012 року у справі за конституційним поданням правління Пенсійного фонду України щодо офіційного тлумачення положень статті 1, частин першої, другої, третьої статті 95, частини другої статті 96, пунктів 2, 3, 6 статті 116, частини другої статті 124, частини першої статті 129 Конституції України, пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України, пункту 2 частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, в системному звязку з окремими положеннями Конституції України вказано, що суди загальної юрисдикції України під час вирішення справ щодо соціального захисту прав громадян повинні застосовувати нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконання Бюджетного кодексу України, інших законів України, в тому числі закону про Державний бюджет України на відповідний рік.
Відповідно до статті 95 Конституції України, виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.
Керуючись ст.ст. 7, 71, 86, 94, 159-163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області про стягнення недоплаченої щомісячної допомоги згідно Закону України "Про соціальний захист дітей війни" - відмовити за безпідставністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення.
Головуючий -