Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-4403/09/1770
27 липня 2009 р. 13год. 20хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Юрчука М.І. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Жданюк І.В.
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція
доДержавне підприємство " Рівнеторф "
про стягнення податкової заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
Позивач - Костопільська міжрайонна державна податкова інспекціязвернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення податкової заборгованості з відповідача - Державного підприємства "Рівнеторф".
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлявся належним чином. До початку судового засідання подав заперечення проти позову, відповідно до яких просить винести ухвалу про виведення із адміністративного процесу ДП "Рівнеторф" як неналежного відповідача. Додатково зазначає, що відповідачем у справі повинно бути дочірнє підприємство «Моквинторф».
За таких обставин суд вважає, що справа може бути розглянута без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані сторонами письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
Суд виходив з такого.
Відповідач - Державне підприємство "Рівнеторф" є платником податків, зборів та обов'язкових платежів.
Станом на день звернення до суду заборгованість відповідача по сплаті орендної плати складала 8458,82 грн., що підтверджується довідкою про стан заборгованості відповідача, копіями податкових декларацій орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Позивачем для відповідача, відповідно до вимог статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вручено податкові вимоги, які на момент подання адміністративного позову останнім не задоволені. У встановленому порядку податкові вимоги не оскаржувалися.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 9 цього Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Що стосується заперечень відповідача, то вони до уваги судом не приймаються у зв’язку з викладеним вище та наступним.
Статтею 2 Закону України «України «Про плату за землю»»визначено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Відповідно до ст. 5 вказаного вище Закону, об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
З наявної в справі копії договору оренди землі від 29.01.2007 року вбачається, що орендарем земельної ділянки несільськогосподарського призначення, яка знаходиться за межами населеного пункту Пісківської сільської ради Костопільського району є Державне підприємство «Рівненторф».
Відповідно до п. 6 вказаного договору, орендна плата вноситься орендарем.
Окрім того, відповідач самостійно обчислив суму податкового зобов'язання по сплаті орендної плати за земельну ділянку, що підтверджується наявними в справі копіями податкових декларацій. Таке податкове зобов'язання вважається узгодженим з дня подання податкових декларацій (пункт 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
Відтак, відсутні підстави вважати Державне підприємство «Рівнеторф»неналежним відповідачем у справі.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, на користь сторони –суб’єкта владних повноважень не присуджувалися, оскільки доказів їх понесення стороною суду не надано. Позивач від сплати судових витрат звільнений у встановленому ДКМУ «Про державне мито»порядку (стаття 4).
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Державне підприємство " Рівнеторф" (вул. Степана Бандери 30 - А, Рівне, 33014, р/р 26004000260001, в Рівненській філії ФРД АТ "Індекс банк", МФО 333001, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 02968193) на користь Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція (С.Руданського, 5, Костопіль, Рівненська область, 35000, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 35051284) податковий борг із сплати орендної плати з юридичних осіб в сумі 8458грн. 82коп., яку перерахувати на р/р 33213812700238 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, одержувач –місцевий бюджет Пісківської сільської ради, код платежу 51/13050226.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Юрчук М.І.