Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-4014/09/1770
23 вересня 2009 р. 15год. 20хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Юрчука М.І. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Примак І.Й., Катеринчук Ю.В.
відповідача: представник Пилипюк О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна інспекція з контролю за цінами в Рівненській області
доКомунальне підприємство житлово-комунальне господарство м. Радивилів
про стягнення адміністративно-господарських санкцій,
В С Т А Н О В И В :
Позивач - Державна інспекція з контролю за цінами в Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення адміністративно-господарських санкцій з відповідача - Комунального підприємства житлово-комунального господарства м. Радивилів.
Відповідач подав заперечення на адміністративний позов, в задоволенні позову просить відмовити.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши подані сторонами письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
Суд виходив з такого.
Як вбачається з матеріалів справи, за наслідками проведення Державною інспекцією з контролю за цінами в Рівненській області перевірки дотримання державної дисципліни цін Комунальним підприємством житлово-комунального господарства м. Радивилів, було встановлено порушення державної дисципліни цін, про що складено акт від 26.12.2008 року №585.
В результаті допущеного порушення відповідачем було отримано необґрунтовану виручку в сумі 10966 грн. 42 коп.
Відповідно до статті 14 Закон України «Про ціни та ціноутворення», вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
30 грудня 2008 року позивачем відносно відповідача було винесено рішення за №11 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яким було вирішено вилучити в доход державного бюджету: необґрунтовано отриману виручку в сумі 10966грн. 42 коп. та штраф в сумі 21932 грн. 84 коп., яке було надіслано відповідачу.
Відповідно до ч.3 ст. 13 Державні органи, що здійснюють контроль за цінами, та їх посадові особи мають права, виконують обов'язки і несуть відповідальність, передбачені Законом України «Про державну податкову службу в Україні», крім повноважень, передбачених пунктами 6 - 9 статті 11 вказаного Закону.
Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу» передбачено право подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Щодо поданих відповідачем заперечень на адміністративний позов.
З своїм змістом подані заперечення свідчать про незгоду відповідача з прийнятим рішенням про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін та є вимогами про скасування такого рішення. Кодекс адміністративного судочинства України не містить інституту зустрічного позову, у зв'язку з чим такі вимоги відповідача не можуть бути розглянуті спільно з первісним позовом у цій справі.
Суд відкладав розгляд справи за клопотанням представника відповідача у зв’язку з оскарженням рішення позивача до Державної інспекції з контролю за цінами. Відповіді Державної інспекції з контролю за цінами суду надано не було. В судовому порядку рішення не оскаржувалось.
За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, на користь сторони –суб’єкта владних повноважень не присуджувалися, оскільки доказів їх понесення стороною суду не надано. Позивач від сплати судових витрат звільнений у встановленому ДКМУ «Про державне мито»порядку (стаття 4).
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Комунальне підприємство житлово-комунальне господарство м. Радивилів (вул. Маркелова 33, Радивилів, Рівненська область, 35500, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 32285120) на користь Державна інспекція з контролю за цінами в Рівненській області (вул. Кавказька 5, Рівне, 33013, код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 21085549) заборгованість зі сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 32699грн. 26коп., яку перерахувати на р/р 31111106700361 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 23308508, одержувач –ВДКУ в Радивилівському районі, код класифікації доходів 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Юрчук М.І.