Постанова № 4947746, 23.09.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2009
Номер справи
2а-25275/09/1270
Номер документу
4947746
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-25275/09/1270

Категорія № 6.14

ПОСТАНОВА

Іменем України

«23» вересня 2009 р.

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Твердохліба Р.С.

при секретарі: Лутсіной Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов прокурора м.Антрацит в інтересах держави в особі Антрацитівського міськрайцентру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Дочірнього підприємства «Надєжда» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, -

ВСТАНОВИВ:

20 серпня 2009 року прокурор м.Антрацит Луганської області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Антрацитівського міськрайцентру зайнятості звернувся, в якому зазначив, що Дочірнє підприємство «Надєжда» зареєстроване 10.11.2006 року за №120322349 в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості як платник страхових внесків на випадок безробіття. Згідно з ч. 2 п.2 ст.35, ч.2 п.1 ст.38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Згідно акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття №123 від 12 червня 2009 року, а також згідно акту звірки взаємних розрахунків станом на 01.04.2009 року заборгованість Дочірнього підприємства «Надєжда» складає 1964,55 грн., яка складається з недоїмки зі сплати страхових внесків у сумі 1807,75 грн., суми нарахованої пені у сумі 156,80 грн. У зв'язку з чим позивач просив стягнути з відповідача на користь Антрацитівського міськрай центру зайнятості суму заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в розмірі 1964,55 грн.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, суду надали аналогічні позовній заяві пояснення.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не доповів, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття є Закон України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 року N 1533-III.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач, Дочірнє підприємство «Надєжда» зареєстроване 10.11.2006 року за №120322349 в Антрацитівському міськрайцентрі зайнятості як платник страхових внесків на випадок безробіття (арк. справи 7).

Згідно із п.2 ст.35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, що підлягають сплаті до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України, встановлений ч.2 ст.1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» №2213 -111 від 11.01.2001 року.

Відповідно до ч.1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18.12.2000 року «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221, затверджено порядок обліку платників страхових внесків, обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та контролю за сплатою страхових внесків. При цьому Розділом 9 продубльовано вказані положення Закону стосовно відповідальності платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

12 червня 2009 року Антрацитівський міськрайцентр зайнятості провів перевірку правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття Дочірнього підприємства «Надєжда».

Згідно акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття №123 від 12 червня 2009 року недоїмка зі сплати страхових внесків Дочірнього підприємства «Надєжда» складає 1807,75 грн., що є порушенням ст.35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» у вигляді несвоєчасної сплати та неповної сплати страхових внесків (арк. справи 3-4).

Пунктом 1 ч.1 ст.38 Закону визначено, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно з п. 2 ч.1. ст.38 Закону штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.

Пунктом 3 ч.1 ст.38 Закону передбачено, що пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

За несвоєчасну сплату страхових внесків Товариству з обмеженою відповідальності «Елтіко» було нараховано пеню в сумі 156,80 грн.

Згідно із ч.2 ст.38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.

За таких обставин позовні вимоги позивача є обгрунтовними та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор м.Антрацит звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.35, ст.38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, Розділом 9 Наказу Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18.12.2000 року «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», зареєстрованого в міністерстві юстиції 16.01.2001 р. за №30/5221, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги прокурора м.Антрацит в інтересах держави в особі Антрацитівського міськрайцентру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Дочірнього підприємства «Надєжда» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Надєжда», вул. 40 років Жовтня, буд. 38а, м.Антрацит Луганської області, п/р2600712310041 в КБ «Укркомунбанк», м.Луганськ, МФО 304988, код ЄДРПОУ 34166066, на користь Антрацитівського міськрайцентру зайнятості, вул. Калініна, 15, м.Антрацит, заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 1964,55 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя