Постанова № 4947701, 14.09.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.09.2009
Номер справи
2а-20718/09/1270
Номер документу
4947701
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-20718/09/1270

Категорія № 6.13

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«14» вересня 2009 року

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Твердохліба Р.С.,

при секретарі: Лустіной Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроенерготех» про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, -

ВСТАНОВИВ:

25 лютого 2009 року прокурор Жовтневого району м.Луганська звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроенерготех», в якому зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Євроенерготех» як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська. Відповідно до п.6 ч.2 ст.17, п.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду України не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду. Але в порушення вказаних норм Закону ТОВ «Євроенерготех» не сплачує страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у зв'язку з чим станом на 01.01.2009 року утворилася заборгованість по внескам за період з жовтня 2008 року по грудень 2008 року в розмірі 17721,49 грн. У зв'язку з тим, що страхові внески у встановлений Законом термін не сплачені, позивачем на адресу позивача згідно вимог п.3 ст.6 Закону надіслано вимогу про сплату боргу, але в рахунок сплати боргу за вказаними вимогами коштів не надходило, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроенерготех» заборгованість по сплаті внесків у сумі 17721,49 грн.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги та надали суду аналогічні позовній заяві пояснення.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не доповів.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам є Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Частиною 3 ст.15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

В судовому засіданні встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Євроенерготех» зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 27.12.2005 року за №1 382 102 0000 007331, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (арк. справи 9) та зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська як платник страхових внесків.

Згідно з ч. 6 ст.20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.

Частиною 2 ст.106 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Але в порушення вказаних норм Закону ТОВ «Євроенерготех» не сплачує страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у зв'язку з чим станом на 01.01.2009 року утворилася заборгованість по внескам, за період з жовтня 2008 року по грудень 2008 року в розмірі 17721,49 грн., що підтверджується розрахунками суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті з жовтня 2008 року по грудень 2008 року (арк. справи 13-15).

Відповідно до ч.12 ст.20 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу).

У зв'язку з тим, що страхові внески у встановлений Законом термін не сплачені, позивачем на адресу відповідача згідно вимог п.3 ст.6 Закону 09 січня 2009 року надіслано вимогу №Ю-208У про сплату боргу, яка була отримана представником відповідача 16.01.2009 року, але в рахунок сплати боргу за вказаною вимогою коштів не надходило.

 За таких обставин позовні вимоги прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроенерготех» про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є обгрунтовними та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор Жовтневого району м.Луганська звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.14,15,17,20,106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р.№1058, Розділом 2 Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.08.2004 р. №1092 , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроенерготех» про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Євроенерготех» (вул. Дачна, 1, м.Луганськ, р/р 2600112210028 в АБ «Укркомунбанк», МФО 304988, ід.к. 34019302) на користь управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська (р/р 25608301724 в ЛОУ Ощадбанку, МФО 304665, вул. Фрунзе, 121, м.Луганськ), заборгованість (недоїмку) по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 17721,49 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя