Постанова № 4947615, 28.07.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.07.2009
Номер справи
2а-23084/09/1270
Номер документу
4947615
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-23084/09/1270

Категорія 6.14

ПОСТАНОВА

іменем України

28 липня 2009 року м. Луганськ

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Твердохліб Р.С.,

при секретарі: Лустіной Т.В.,

за участі сторін:

представник позивача: Лобачевский А.В.,

відповідач: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області до Закритого акціонерного товариства НВЦ ?рансмаш” про стягнення штрафу, -

встановив:

28 травня 2009 року Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області звернулась до суду з позовом до Закритого акціонерного товариства НВЦ ?рансмаш” про стягнення штрафу.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення, аналогічні позову, а також в обґрунтування позовних вимог зазначив, що при проведенні перевірки ЗАТ НВЦ ?рансмаш” було встановлено, що відповідач, в порушення ст.29 Закону України ?ро планування і забудову територій”, без відповідного дозволу на виконання будівельних робіт здійснив капітальний ремонт приміщення прохідної. За вказане правопорушення у сфері містобудування, постановою від 27.04.2009 року №1.1.1-27 на ЗАТ НВЦ ?рансмаш” було накладено штраф у розмірі 20938 грн., який відповідач повинен був сплатити у п'ятнадцятиденний термін. До теперішнього часу ЗАТ НВЦ ?рансмаш” штраф не сплатило. Просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У судовому засіданні 9 липня 2009 року надав заперечення проти позову, позовні вимоги не визнав. Просив відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що державним інспектором Біловодського відділу контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та виробів Старобільського управління контролю будівництва та виробництва будівельних матеріалів та виробів інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області була проведена перевірка Закритого акціонерного товариства НВЦ „Трансмаш” щодо проведення ремонтно-будівельних робіт за адресою: м. Луганськ, вул.Фрунзе, 127а.

У ході перевірки було встановлено, що за адресою: м. Луганськ, вул.Фрунзе, 127а, ЗАТ НВЦ ?ансмаш” здійснило капітальний ремонт приміщення прохідної, (здійснені роботи з зміни обрешітки та стропил, здійснена заміна вікон та дверей, здійснений капітальний ремонт підлоги та покрівлі), що підтверджується актами приймання виконаних робіт за червень-жовтень 2008 року.

За результатами проведеної перевірки Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області відносно відповідача було винесено постанову про накладення штрафу №1.1.1-27 від 27.04.2009 року у розмірі 20938 грн.

Інформації щодо виконання постанови до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області не надходило, доказів, що підтверджують виконання постанови, надано не було, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Згідно листа Державного комітету України з питань будівництва і архітектури від 30.04.2003 року №7/7-401, капітальний ремонт будівлі - це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає заміну, відновлення і модернізацію конструкцій і устаткування будівель у зв'язку з їх фізичною зношеністю і руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників, а також поліпшення планування будівлі і впорядкування території без зміни будівельних габаритів об'єкту.

Поточний ремонт, це комплекс робіт який передбачає систематичну і своєчасну підтримку експлуатаційних якостей і попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного устаткування. Якщо будівля в цілому не підлягає капітальному ремонту, комплекс робіт поточного ремонту може врахувати окремі роботи, які класифікуються як такі, що відносяться до капітального ремонту (окрім робіт, які передбачають заміну і модернізацію конструктивних елементів будівлі).

Конструктивні елементи - частини споруди, які забезпечують його цілісність і необхідні технічні умови функціонування (фундамент, несучі стіни, міжповерхові перекриття, сходові марші, конструкції даху, крівля, в'їзна група і т.д.).

Відповідно до п.2.5, п.п.2.6.4., 2.8.1. наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 року №150 ?ро затвердження Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 21.08.2004 року за № 1046/9645 до капітальних ремонтних робіт відносяться: ремонт перекриття та підлоги, ремонт металевої покрівлі (більше 10% загальної площі покриття), заміна віконних рам, дверних полотен та підвіконних дощок з фарбуванням та встановленням нових приладів і склінням.

Відповідно до наданих довідок і актів ухвалення виконаних підрядних робіт відповідачем були здійснені роботи з заміни обрешітки та стропил, заміна віконних та дверних блоків, здійснено капітальний ремонт підлоги та покрівлі.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що конструктивні елементи будівлі це частини споруди, які забезпечують її цілісність і технічні умови використання, оскільки у разі відсутності вікон, дверей, підлоги та крівлі буде порушена цілісність будівлі, а також технічні умови її використання, тому вікна, двері, підлогу та крівлю слід відносити до конструктивних елементів будівлі, а роботи щодо їх заміни, до капітального ремонту.

Згідно із ст.10 Закону України „Про архітектурну діяльність”, для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону України „Про планування і забудову територій” дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт.

Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які ведуть реєстр наданих дозволів.

Згідно із ч. 10 ст. 29 Закону України „Про планування і забудову територій” здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.

У відповідності із ст. 1 Закону України „Про відповідальність підприємства, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення, зокрема проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.

На підставі вищевикладеного, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України „Про державне мито” від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 18 Закону України ?ро основи містобудування”, ч. 10 ст. 29 Закону України „Про планування і забудову територій”, ст. 1 Закону України „Про відповідальність підприємства, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

Адміністративний позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області до Закритого акціонерного товариства НВЦ ?рансмаш” про стягнення штрафу задовольнити повністю.

Стягнути з Закритого акціонерного товариства НВЦ ?рансмаш” (адреса: м. Луганськ, вул. Фрунзе, 127а, р/р2600614637 в Райфайзен банк „Аваль”, МФО304007, код 30009065) в доход Державного бюджету України (р/р 31119106700002 в УДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046582, код платежу 21081100) штраф у розмірі 20938,00 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Суддя: