Постанова № 4947583, 23.07.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.07.2009
Номер справи
2а-23430/09/1270
Номер документу
4947583
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія 6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 липня 2009 р. Справа № 2а-23430/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Твердохліба Р.С.,

при секретарі Лустіной Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 220,06 грн., -

ВСТАНОВИВ:

10 червня 2009 року Стахановська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з позовом, в якому зазначила, що ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа виконавчим комітетом Стахановської міської Ради 02.07.2007 року за №2 392 017 0000 006397. На підставі заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідача було переведено на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку, про що було видано свідоцтво про сплату єдиного податку. У зв'язку з несвоєчасною сплатою до бюджету податкового зобов'язання за відповідачем утворилася заборгованість зі сплати єдиного податку в розмірі 220,06 грн., яка складається з основного платежу в розмірі 220,00 грн. та пені в розмірі 0,06 грн. Тим самим Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 порушив Указ Президента України від 03 липня 1998 року №727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» згідно якого відповідач зобов'язаний був сплатити узгоджену суму податкового зобов'язання в строки не пізніше 20 числа місяця наступного за тим, в якому здійснювалась попередня сплата єдиного податку. Відповідач дану суму боргу у встановленому порядку не оскаржив і не оспорив. У зв'язку з вищенаведеним, позивач просить стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 заборгованість з єдиного податку в розмірі 220,06 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та надав суду аналогічні позовній заяві пояснення.

Відповідач в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не доповів, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».

Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа виконавчим комітетом Стахановської міської Ради Луганської області 19 березня 2004 року за №04051904ф0159829, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (арк. справи 7) та 25 березня 2004 року було поставлено на облік платника податків у Стахановській об'єднаній державній податковій інспекції за №10661 (арк. справи 9).

На підставі заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідача було переведено на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з 01.01.2008 року зі сплатою єдиного податку в розмірі 110,00 (арк. справи 5,8).

Станом на 21.04.09 року відповідач допустив заборгованість з єдиного податку у розмірі 220 грн. 06 коп., про що свідчить акт звірки податкової заборгованості (арк. справи 15).

Пунктом 4 Указу Президента «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» встановлено, що за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.

Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. № 509 -ХІІ органи державної податкової служби наділені функціями з контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і сплати до бюджету.

У відповідності до вимог чинного законодавства боржнику були надіслані перша податкова вимога №1/220 від 22.12.2008 року та друга податкова вимога №2/33 від 10.02.2009 року (арк. справи 10-14). Але до теперішнього часу суму заборгованість погашена не була.

Таким чином позовні вимоги Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 220,06 грн. є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 220,06 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи   ОСОБА_1 (ід. код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) суму податкової заборгованості з єдиного податку в розмірі 220 грн. 06 коп. (двісті двадцять гривень нуль шість копійок) на р/р34216379700085, код платежу 16050200 в Стаханівському відділенні Держказначейства, код 24046662, БАНК УДК в м.Луганську, МФО 804013).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу- з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ