Справа № 2а-23981/09/1270
Категорія № 6.13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«21» липня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Твердохліба Р.С.,
при секретарі: Лустіной Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов прокурора м.Антрацит Луганської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м.Антрацит Луганської області до Відкритого акціонерного товариства „Антрацитівське” про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, -
ВСТАНОВИВ:
30 червня 2009 року прокурор м.Антрацит Луганської області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м.Антрацит Луганської області до Відкритого акціонерного товариства „Антрацитівське”, в якому зазначив, що Відкрите акціонерне товариство „Антрацитівське” зареєстровано як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в м.Антрацит. Відповідно до п.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахування страхових внесків здійснюється одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці. Відповідач не здійснив своєчасно перерахування страхових внесків в сумі 5570,77 грн. в строк, передбачений ст.20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Станом на 01.06.2009 року заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування становить 5570,77 грн. Представнику відповідача управлінням Пенсійного фонду України в Антрацитівському районі Луганської області було вручено вимогу про сплату боргу №ю-13 від 03.02.2009 року, що підтверджується повідомленням про вручення корінця вимоги. Відповідач не сплатив в добровільному порядку зазначену в вимогах суму боргу, також не оскаржив вимоги в судовому порядку, у зв'язку з чим, прокурор просить стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Антрацитівське” недоїмку зі сплати страхових внесків у сумі 5570,77 грн. на користь управління ПФУ в Антрацитівському районі Луганської області.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги та надали суду аналогічні позовній заяві пояснення.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився надав заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи за його відсутності.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам є Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Частиною 3 ст.15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
В судовому засіданні встановлено, що Відкрите акціонерне товариство „Антрацитівське” зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа Районною держадміністрацією Антрацитівського району 29.04.1998 року за №686, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (арк. справи 7) та зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в м.Антрацит Луганської області як платник страхових внесків.
Згідно з ч. 6 ст.20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.
Частиною 2 ст.106 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до ч.12 ст.20 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу).
У зв'язку з тим, що страхові внески у встановлений Законом термін не сплачені, позивачем на адресу відповідача згідно вимог п.3 ст.6 Закону надіслано вимогу про сплату боргу №ю13 від 03.02.2009 року (арк. справи 9), але в рахунок сплати боргу за вказаною вимогою коштів не надходило.
Відповідно до ч.ч. 1, З ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
За таких обставин позовні вимоги прокурора м.Антрацит Луганської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м.Антрацит Луганської області до Відкритого акціонерного товариства „Антрацитівське” про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є обгрунтовними, визнані відповідачем та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор м.Антрацит звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.14,15,17,20,106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р.№1058, Розділом 2 Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.08.2004 р. №1092 , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора м.Антрацит Луганської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м.Антрацит Луганської області до Відкритого акціонерного товариства „Антрацитівське” про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Антрацитівське” (вул. Косіора, 118, м.Антрацит, 94600, р/р 260047159, ЛОД АППБ „Аваль”, м.Антрацит, МФО 304007) на користь управління Пенсійного фонду України в м.Антрацит Луганської області (94613, м.Антрацит, вул. Петровського, 59 а, р/р 2560301740, ЛОУ Ощадбанку, МФО 304665, ід. код 21792471), заборгованість (недоїмку) по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 5570,77 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Суддя