ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 липня 2009 року Справа № 2а-21711/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ковальової Т.І.
при секретарі судового засідання Ворошило О.Є.,
За участю
представників сторін:
від позивача : ОСОБА_1
від відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Марківського професійного аграрного ліцею про стягнення суми економічних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
07 квітня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Марківського професійного аграрного ліцею, в якому позивач просить стягнути з відповідача економічні санкції у сумі 8548,83 грн. на користь Державного бюджету України. В обґрунтування своїх позовних вимог Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області зазначила, що у період з 18.02.2009 по 24.02.2009 проводилась перевірка Марківського професійного аграрного ліцею з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні плати за проживання в гуртожитках. За результатами перевірки складено акт від 24.02.2009 № 86.
Підприємством порушено порядок формування, встановлення та застосування тарифів, а саме: допущено необґрунтоване формування та застосування плати за проживання в гуртожитку з його мешканців за період з 01.03.2008 по 01.02.2009, що призвело до завищення нарахованої плати за надані житлово-комунальні послуги, а саме за рахунок:
- завищення вартості послуг, з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в період з 01.03.2008 по 01.02.2009 рік, при застосуванні тарифу у розмірі 0,44грн./м2, затвердженого рішенням виконавчого комітету Марківської селищної ради від 01.08.2005 №109 «Про затвердження тарифів на воду для утримання будинків та прибудинкової території, тарифів на проживання в готелі «Берізка», тарифів на воду, яку ККП надає ППСПФ «Агро» в селищі Марківка», через включення повної вартості послуг «Профілактичне обслуговування та ремонт димовентиляційних канатів», «Підготовка житлових будинків до експлуатації в осінньо-зимовий період» та «Поточний ремонт під'їздів, сходових кліток, вхідних дверей, дахів» при фактичному їх ненаданні та включення повної вартості послуги «Освітлення сходових кліток при стягнені, сплати за цю послугу ще й по лічильнику як за користування електроенергією для населення, сума необґрунтовано отриманої виручки склала 871,25грн.;
- завищення вартості послуг з водопостачання та за користування електроенергією для населення в період з 01.04.2008 по 01.11.2008р., через допущення нарахування плати без урахування фактичних показань лічильника за відповідний період, що є нижчими ніж нараховано ;
- завищення вартості послуг з газопостачання, що використовується для опалення в період 01.04.2008 по 01.05.2008р. через допущення нарахування плати без урахування фактичних показань лічильника за відповідний період та в період з 01.05.2008 по 01.10.2008р. через допущення нарахування плати за послугу з газопостачання при фактичному її ненаданні, сума необґрунтовано отриманої виручки склала, 1978,36грн. Загальна сума необґрунтовано отриманої виручки склала 2849,61грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги просив стягнути з відповідача економічні санкції у сумі 8548,83 грн. на користь Державного бюджету України.
В судовому засіданні представник відповідача не з'явився, був повідомлений належним чином.
Суд заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
у період з 18.02.2009 по 24.02.2009 проводилась перевірка Марківського професійного аграрного ліцею з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні плати за проживання в гуртожитках. За результатами перевірки складено акт від 24.02.2009 № 86.
Підприємством порушено порядок формування, встановлення та застосування тарифів, а саме: допущено необґрунтоване формування та застосування плати за проживання в гуртожитку з його мешканців за період з 01.03.2008 по 01.02.2009, що призвело до завищення нарахованої плати за надані житлово-комунальні послуги, а саме за рахунок:
- завищення вартості послуг, з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в період з 01.03.2008 по 01.02.2009 рік, при застосуванні тарифу у розмірі 0,44грн./м2, затвердженого рішенням виконавчого комітету Марківської селищної ради від 01.08.2005 №109 «Про затвердження тарифів на воду для утримання будинків та прибудинкової території, тарифів на проживання в готелі «Берізка», тарифів на воду, яку ККП надає ППСПФ «Агро» в селищі Марківка», через включення повної вартості послуг «Профілактичне обслуговування та ремонт димовентиляційних канатів», «Підготовка житлових будинків до експлуатації в осінньо-зимовий період» та «Поточний ремонт під'їздів, сходових кліток, вхідних дверей, дахів» при фактичному їх ненаданні та включення повної вартості послуги «Освітлення сходових кліток при стягнені, сплати за цю послугу ще й по лічильнику як за користування електроенергією для населення, сума необґрунтовано отриманої виручки склала 871,25грн.;
- завищення вартості послуг з водопостачання та за користування електроенергією для населення в період з 01.04.2008 по 01.11.2008р., через допущення нарахування плати без урахування фактичних показань лічильника за відповідний період, що є нижчими ніж нараховано ;
- завищення вартості послуг з газопостачання, що використовується для опалення в період 01.04.2008 по 01.05.2008р. через допущення нарахування плати без урахування фактичних показань лічильника за відповідний період та в період з 01.05.2008 по 01.10.2008р. через допущення нарахування плати за послугу з газопостачання при фактичному її ненаданні, сума необґрунтовано отриманої виручки склала, 1978,36грн. Загальна сума необґрунтовано отриманої виручки склала 2849,61грн.
Ці дії призвели до порушення вимог пункту 5 частини 1 статті 20. пункту 6 частини статті 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», пункту 2 загальної частини Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 №560, пункту 10 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної води водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року пунктів 10, 11 Правил надання послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінетом Міністрів України від 09.12.1999 №2246, пункту 19 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 №1357, пункту 6.1 постанови НКРЕ від 17.10.2005 № 910 «Про внесення змін до правил користування електричною енергією».
Відповідно до статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.
Рішенням Держінспекції з контролю за цінами в Луганській області від 06.03.2009 року №42 за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 8548,83 грн., які складаються з штрафу в сумі 5699,22грн. вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 2849,61 грн.
10.03.2009 рішення від 06.03.2009 №42. претензія і припис були направлені на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Рішення Держінспекції на цей час не оскаржено і є чинним.
Таким чином, позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з чим суд вважає за можливе стягнути на користь Державного бюджету України з Марківського професійного аграрного ліцею, економічні санкції у сумі 8548,83 грн.
Керуючись ст.ст. 94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ЗУ «Про ціни і ціноутворення», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Марківського професійного аграрного ліцею про стягнення суми економічних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з Марківського професійного аграрного ліцею на користь Державного бюджету України (код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Марківського району, код 24046892, р/р 31118106700188) економічні санкції у розмірі 8548 грн. 83 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
СУДДЯ Т.І. Ковальова