Справа № 2-а-11367/09
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2009 року м. Полтава
Полтавський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді - Єресько Л.О.
при секретарі - Мушук В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Полтавського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні» до Відкритого акціонерного товариства «Лубенський м'ясокомбінат» про стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
В грудні 20089 року Прокурор Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні» (надалі - позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Лубенський м'ясокомбінат» (надалі - відповідач) про стягнення у доход державного бюджету штрафу у розмірі 3400 грн .
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив те, що Відкрите акціонерне товариство «Лубенський м'ясокомбінат» порушило законодавство про електроенергетику, в результаті чого на відповідача накладено штраф у розмірі 3400 грн, який відповідачем не сплачено.
В судове засідання представник позивача не з'явився, надав суду письмове клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача не з'явився в судове засідання, хоча в справі наявні докази, що він належним чином повідомлений про час та місце розгляду даної справи.
Розглянувши подані представником позивача документи та матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державне підприємство «національна енергетична компанія «Укренерго» зареєстрована як юридична особа, що підтверджується копією довідки № 2015 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України; є державним унітарним підприємством електроенергетичної галузі і діє як державне комерційне підприємство та входить до сфери управління Міністерства палива та енергетики, створене відповідно до наказу Міністерства енергетики України від 16.04.1998 року №54.
Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд в Північному регіоні» є відокремленим підрозділом державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» , метою і завданням якого є здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної та теплової енергії, ; здійснення в межах свої компетенції контролю за усуненням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії виявлених порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії., що підтверджується положенням про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд в Північному регіоні» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» від 21.03.2006 року.
Відповідно, до п.3 ст..4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877 ( надалі Закон України № 877) планові та позапланові заходи здійснюються в робочий час суб'єкта господарювання.
Згідно до п.11 даної статті плановий та позаплановий захід повинен здійснюватися у присутності керівника або його заступника, або уповноваженої особи суб'єкта господарювання.
П.6 ст. 7 Закону України № 877 За результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду, у разі виявлення порушення вимог законодавства, складає акт.Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженням.
08.02.2008 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Полтавській області проведено перевірку забезпечення необхідної категорії надійності електропостачання енергетичних об'єктів аварійної та екологічної броні ВАТ « Лубенський м'ясокомбінат» в присутності відповідального за електрогосподарство - головного енергетика ОСОБА_1, в ході якої було виявлено невиконання вимог законодавства, про що було складено акт « 229-Л від 08.02.2008 року. Даний акт підписаний уповноваженою особою суб'єкта господарювання ОСОБА_1 без зауважень, про що свідчить копія акту № 229 -Л від 08.02.2008 року.
Відповідно, до п.7 ст..7 Закону України № 877 на підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п'яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис про усунення порушень, вичавлених під час здійснення заходу.
На виконання даної норми інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Полтавській області 08.02.2008 року видано припис № 229-Л про усунення виявлених порушень, що зареєстрований в канцелярії суб'єкта господарювання № 75 від 12.02.2008 року, що підтверджується копією припису № 229-Л від 08.02.2008 року.
Згідно п.8.ст.7 Закону України № 877 припис - обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.
24.04.2008 року була проведена перевірка виконання припису № 229-Л від 08.02.2008 року і встановлено, що припис відповідачем не виконано, що підтверджується актом перевірки № 526 від 24.04.2008 року.
П.2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфери теплопостачання, затв Постановою КМУ від 21.07.1999 № 1312 зазначає, що штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Полтавській області.
Згідно п.7 зазначеного Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання та акта перевірки суб'єкта господарювання.
Відповідно до п.8 зазначеного Положення рішення про накладення штрафу оформляється постановою.
На виконання даних вимог законодавства Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Полтавській області винесена постанова № ПП-38 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 3400 грн від 26.05.2008 року .
П.9 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфери теплопостачання, затв Постановою КМУ від 21.07.1999 № 1312 зазначає, що другий примірник у 3 -денний термін після оформлення постанови надсилається для сплати штрафу суб'єкту господарювання.
На виконання даної норми відповідачу була направлена копія постанови № ПП-38 від 26.05.2008 , про що свідчить копія супровідного листа № 430/30-13 від 27.05.2008 року.
Постанову № ПП-38 від 26.05.2008 відповідач отримав 29.05.2008 року, про що свідчить копія поштового повідомлення .
Відповідно до п.10 зазначеного Положення суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Згідно п.11 рішення про накладення на суб'єктів господарювання штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку
Судом встановлено, що на даний час штраф у розмірі 3400 грн. відповідачем у добровільному порядку не сплачений, рішення не оскаржувалось.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги щодо стягнення штрафу у розмірі 3400 грн. підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 4, 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877, п.п. 2,7-11Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфери теплопостачання, затв Постановою КМУ від 21.07.1999 № 1312 статтями 51, 71, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні» до Відкритого акціонерного товариства «Лубенський м'ясокомбінат» про стягнення штрафу задовольнити .
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Лубенський м'ясокомбінат» (вул. Індустріальна, 9, м. Лубни, Полтавської області, розрахунковий рахунок 26005725230910 в ЛВ ПОФ АКБ « Укрсоцбанк» МФО 331014, код 00443950) штраф в дохід державного бюджету в розмірі 3400 грн.00 коп. на розрахунковий рахунок 31117106700011 відкритий на Лубенське УДК, банк одержувач ГУДК України у Полтавській області, м. Полтава, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698631, код платежу до держбюджету 21081100.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження, в порядку, визначеному ст. 186 КАС України.
Повний текст постанови буде виготовлено 10.03.2009 р .
.
Суддя Л.О.Єресько