ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2011 р. № 2а-4053/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Костів М.В.
при секретарі судового засідання Билень Н.С.
з участю представників:
від позивача : ОСОБА_1;
від відповідача 1: ОСОБА_2,
від відповідача 2: не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Львівський холодокомбінат до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові, Державної податкової інспекції в Залізничному районі м. Львова про визнання неправомірними дій (бездіяльності) СДПІ ВПП у м. Львові щодо відмови у погодженні звітів про рух грошових коштів на не бюджетних рахунках переробних підприємств за І квартал 2010 р., за І півріччя 2010 р., за 9 місяців 2010 р.; зобовязання СДПІ ВПП у м. Львові розглянути і надати обґрунтовану відповідь щодо відмови у погодженні Звітів про рух грошових коштів на не бюджетних рахунках переробних підприємств за І квартал, І півріччя, 9 місяців 2010 р. із зазначенням, які саме показники звіту не співпадають із наявною інформацією в органах податкової служби щодо реєстрації ПДВ; із даними рядка 23 декларації з ПДВ; із даними виписок органів Держказначейства з не бюджетного рахунку,
встановив:
Адміністративний позов заявлено публічним акціонерним товариством Львівський холодокомбінат до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові, Державної податкової інспекції в Залізничному районі м. Львова про визнання неправомірними дій (бездіяльності) СДПІ ВПП у м. Львові щодо відмови у погодженні звітів про рух грошових коштів на не бюджетних рахунках переробних підприємств за І квартал 2010 р., за І півріччя 2010 р., за 9 місяців 2010 р.; зобовязання СДПІ ВПП у м. Львові розглянути і надати обґрунтовану відповідь щодо відмови у погодженні Звітів про рух грошових коштів на не бюджетних рахунках переробних підприємств за І квартал, І півріччя, 9 місяців 2010 р. із зазначенням, які саме показники звіту не співпадають із наявною інформацією в органах податкової служби щодо реєстрації ПДВ; із даними рядка 23 декларації з ПДВ; із даними виписок органів Держказначейства з не бюджетного рахунку. Протокольною ухвалою судового засідання 09.06.2011 року Державну податкову інспекцію в Залізничному районі м. Львова залучено до участі в справі в якості співвідповідача.
Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду від 05.04.2011 р. відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду на 24.05.2011 р. Розгляд справи відкладався з підстав, передбачених ст. 150 КАС України.
В судових засіданнях представник позивача позов підтримав у повному обсязі з мотивів, зазначених у позовній заяві. Ствердив, зокрема, що позивач неодноразово звертався до правопопередника відповідача ДПІ у м. Львові щодо погодження звітів про рух грошових коштів на не бюджетних рахунках переробних підприємств, однак, відповідач жодних дій щодо їх погодження не вчинив. На заяву позивача від 09.09.2010 р. відповідач надав відповідь №421 від 04.10.2010 р. про те, що за результатами планової виїзної перевірки за період з 01.04.2008 р. по 30.09.2009 р. було встановлено порушення позивачем по податку на додану вартість п. п. 1.7., 1.8., 7.2.3., 7.3.1., 7.4.1., 7.4.5., 7.5.1. Закону України Про податок на додану вартість за вересень 2009 р. на суму 450953,78 грн. Посилається на недотримання відповідачем наказу міністерства аграрної політики, Міністерства фінансів та Державної податкової адміністрації України від 02.06.2008 р. №344/765/367, що унеможливлює реалізацію позивачем постанови кабінету Міністрів України №152 від 11.02.2010 р. Просить позов задовольнити.
Представник відповідача позов заперечив. Посилається на розгляд Львівським окружним адміністративним судом аналогічної справи між тими ж сторонами. Постановою від 03.02.2011 р. у справі №2а-9535/10/1370 у позові позивачу було відмовлено. Просить у позові відмовити.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Публічне акціонерне товариство Львівський холодокомбінат є правонаступником ВАТ Львівський холодокомбінат, що підтверджується статутом.
У відповідності до наказу ДПА України №730 від 23.09.2010 р. Про реорганізацію ДПІ у м. Львові вирішено реорганізувати ДПІ у м. Львові шляхом перетворення у спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м. Львові. Реорганізація була проведена, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи А01№719448.
Як вбачається з листа СДПІ ВПП у м. Львові від 05.01.2011 р. №146/29-011 Про передачу реєстраційних частин облікових справ СГД, реєстраційні частини облікових справ позивача були передані ДПІ у Залізничному районі у звязку із тим, що позивач переходить на обслуговування ДПІ у Залізничному районі.
Позивач просить зобовязати СДПІ ВПП у м. Львові розглянути і надати обґрунтовану відповідь щодо відмови у погодженні Звітів про рух грошових коштів на не бюджетних рахунках переробних підприємств за І квартал, І півріччя, 9 місяців 2010 р. із зазначенням, які саме показники звіту не співпадають із наявною інформацією в органах податкової служби щодо реєстрації ПДВ; із даними рядка 23 декларації з ПДВ; із даними виписок органів Держказначейства з не бюджетного рахунку. Однак, як вбачається з наведеного листа СДПІ ВПП у м. Львові від 05.01.2011 р. №146/29-011 Про передачу реєстраційних частин облікових справ СГД, це питання передано до компетенції ДПІ у Залізничному районі. Позивач до вказаного субєкта не звертався, відмови у наданні такої відповіді не отримував, у звязку із чим ці права позивача не були порушені ДПІ у Залізничному районі. Позивач не позбавлений права звернутись до вказаного субєкта із відповідним запитом та отримати повну і мотивовану відповідь. З урахуванням наведеного, в цій частині у позові слід відмовити.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач неодноразово звертався до правопопередника відповідача ДПІ у м. Львові щодо погодження звітів про рух грошових коштів на не бюджетних рахунках переробних підприємств, однак, відповідач жодних дій щодо їх погодження не вчинив. На заяву позивача від 09.09.2010 р. відповідач надав відповідь №421 від 04.10.2010 р. про те, що за результатами планової виїзної перевірки за період з 01.04.2008 р. по 30.09.2009 р. було встановлено порушення позивачем по податку на додану вартість п. п. 1.7., 1.8., 7.2.3., 7.3.1., 7.4.1., 7.4.5., 7.5.1. Закону України Про податок на додану вартість за вересень 2009 р. на суму 450953,78 грн.
У відповідності до чинної на дату існування спірних відносин Постанови Кабінету Міністрів України №152 від 11.02.2010 р. Деякі питання реалізації пункту 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість", був затверджений Порядок нарахування, виплати і використання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, який, відповідно до п. 1, визначає механізм нарахування, виплати і використання переробними підприємствами всіх форм власності, які мають власні або орендовані переробні потужності, дотацій сільськогосподарським товаровиробникам незалежно від форми власності і господарювання, включаючи ведення особистого селянського господарства, за поставлені ними починаючи з 31 грудня 2009 р. таким підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі. Для визначення розміру дотацій переробні підприємства проводять щомісяця попередній розрахунок обсягу надходження і спрямування сум податку на додану вартість, нарахованого на вартість поставлених молока, молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів, виготовлених з поставлених товаровиробниками молока та м'яса в живій вазі (у розрізі видів сільськогосподарських тварин), за відповідною формою. Переробні підприємства погоджують попередній розрахунок з управліннями агропромислового розвитку районних, головними управліннями агропромислового розвитку обласних і управлінням промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій, Міністерством аграрної політики Автономної Республіки Крим, переробні підприємства, що зареєстровані у м. Києві, - з Головним управлінням агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації, а переробні підприємства системи Укоопспілки - із споживчими товариствами (спілками споживчих товариств) (п. 2).
Згідно із п. 4 Порядку сума податку на додану вартість, що піддягає зарахуванню на небюджетний рахунок, відкритий переробному підприємству в територіальному органі Державного казначейства, визначається щомісяця відповідно до декларації з податку на додану вартість (переробного підприємства). Перераховані товаровиробникам з поточних рахунків переробних підприємств без зарахування на небюджетні рахунки суми податку на додану вартість, що розраховуються такими підприємствами за декларацією з податку на додану вартість (переробного підприємства), а також суми податку на додану вартість, не зараховані на небюджетні рахунки та виплату яких здійснено з небюджетних рахунків з порушенням вимог цього Порядку, зокрема з порушенням строків, установлених законодавством для сплати податку на додану вартість, вважаються такими, що використовуються не за призначенням і підлягають стягненню до державного бюджету, що не звільняє переробні підприємства від виплати дотацій у відповідних сумах. Відповідно до п. 11 Порядку, 11. переробні підприємства подають до 5 числа другого місяця, що настає за звітним кварталом, управлінням агропромислового розвитку районних, головним управлінням агропромислового розвитку обласних, управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій і Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим, а переробні підприємства, що зареєстровані у м. Києві, - Головному управлінню агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації звіти про рух коштів на небюджетних рахунках за формою, встановленою Мінагрополітики, Мінфіном, ДПА і Державним казначейством. Управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій узагальнюють наведені в зазначених звітах дані в розрізі переробних підприємств і подають до 8 числа другого місяця, що настає за звітним кварталом, головним управлінням агропромислового розвитку обласних, управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій та Міністерству аграрної політики Автономної Республіки Крим для узагальнення і подання відповідної інформації до 12 числа другого місяця, що настає за звітним кварталом, Мінагрополітики.
Відповідно до наказу міністерства аграрної політики України, Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України від 02.06.2008 р. №344/765/367 Про затвердження форми звіту про рух грошових коштів на небюджетних рахунках переробних підприємств, який діяв на час існування спірних відносин, наказано Міністерству аграрної політики України та Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку і головним фінансовим управлінням облдержадміністрацій, Головному фінансовому управлінню Київської міської державної адміністрації, управлінню промисловості та агропромислового розвитку і фінансовому управлінню Севастопольської міськдержадміністрації, управлінням агропромислового розвитку та фінансовим управлінням районних державних адміністрацій, регіональним органам державної податкової служби утворити робочі групи з підготовки та подання звітів про рух грошових коштів на небюджетних рахунках переробних підприємств.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Однак, відповідачем не доведено у даному випадку існування жодної передбаченої законом підстави для відмови у погодженні звітів про рух грошових коштів на не бюджетних рахунках переробних підприємств за І квартал 2010 р., за І півріччя 2010 р., за 9 місяців 2010 р. Така обставина, на яку посилається відповідач у відповіді №421 від 04.10.2010 р. не звільняє його від обовязку розглянути та за відсутності підстав для відмови, - погодити звіти. При цьому суд враховує, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 03.02.2011 р. у справі №2а-9535/10/1370 при розгляді аналогічної справи між тими ж сторонами, така бездіяльність відповідача була визнана неправомірною. Та обставина, що вказаною постановою було відмовлено позивачу у позові, не впливає на оцінку судом обставин справи, враховуючи, що відмовлено позивачу у позові було лише у звязку із помилково обраним ним способом захисту своїх прав.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають частковому задоволенню. На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 6-12, 69 -71, 86, 137, 158, 159-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити частково.
2. Визнати неправомірними дії (бездіяльність) СДПІ ВПП у м. Львові щодо відмови у погодженні публічному акціонерному товариству Львівський холодокомбінат звітів про рух грошових коштів на не бюджетних рахунках переробних підприємств за І квартал 2010 р., за І півріччя 2010 р., за 9 місяців 2010 р.
3.В частині решти вимог у позові відмовити.
4.Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства Львівський холодокомбінат (79025, м. Львів, вул. Повітряна 2; ЄДРПОУ 01553706) 1,70 грн. судового збору.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 16.11.2011 року.
Суддя Костів М.В.
З оригіналом згідно
Суддя Костів М.В.