26.08.2015 Справа № 756/10735/15-а
Справа № 756/10735/15-а
Провадження 2-а/756/265/15
У Х В А Л А
26 серпня 2015 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Жук М.В., перевіривши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління ДАІ ГУ МВС України в м. Києві про визнання протиправним протокол про адміністративне правопорушення,
в с т а н о в и в:
У серпні 2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вище зазначеним адміністративним позовом.
Перевіривши позовну заяву й додані до неї матеріали, приходжу до висновку про те, що вона підлягає залишенню без розгляду, виходячи з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 171-2 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішуються місцевими загальними судами.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановлюється ухвала.
Згідно ч. 3 ст. 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до п. 11 постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику розгляду судами скарг на постанови у справах про адміністративні правопорушення» № 6 від 24.06.1988 року (в редакції від 25.05.1998 року) за правилами ст. 288 КУпАП судами розглядаються скарги на постанови про адміністративні правопорушення. Інші дії адміністративних органів (наприклад, пов'язані із затриманням особистим оглядом, вилученням речей і документів, відстороненням водіїв від керування транспортними засобами, річковими і маломірними суднами, оглядом на стан сп'яніння) оскаржуються у встановленому для цього порядку.
Згідно ст. 25 Закону України «Про міліцію» дії працівника міліції можуть бути оскаржені у встановленому порядку до органів внутрішніх справ, суду або прокурору.
Відповідно до ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративні правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Проаналізувавши вказані норми, приходжу наступного. Позивач просить суд скасувати протокол про адміністративне правопорушення, складений в результаті дій працівників ДАІ, відповідно до якого водій керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп'яніння та відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння, тобто в даному випадку процесуальні дії працівника ДАІ оформлені у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення. Виходячи зі ст. 289 КУпАП в даному випадку строк на оскарження дій працівників ДАІ також становить 10 днів. Враховуючи, що відповідно до ч. 3 ст. 99 КАС України строк на оскарження обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, а позивач у своєму позові доводить до суду, що про існування протоколу про адміністративне правопорушення йому стало відомо 15.06.2015 року, то строк на оскарження вказаного протоколу починається з 16.06.2015 року. Позивач просить поновити строк на оскарження протоколу про який йому було відомо з 15.06.2015 року посилаючись на те, що з протоколом про адміністративне правопорушення він ознайомився лише 14.08.2015 року.
Враховуючи викладене, приходжу висновку, що причина пропуску строку є не поважною, строк на оскарження закінчився 26.06.2015 року, а тому позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду.
На підставі вищевикладеного, керуючись п. 11 постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику розгляду судами скарг на постанови у справах про адміністративні правопорушення» № 6 від 24.06.1988 року (в редакції від 25.05.1998 року), ст. 289 КУпАП, ст.ст. 99 - 103 КАС України,
у х в а л и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління ДАІ ГУ МВС України в м. Києві про визнання протиправним протокол про адміністративне правопорушення - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Оболонський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається до суду апеляційної інстанції, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя