Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.09.09Справа №2а-7321/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. при секретарі Слабун О.М. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АРК
до Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП № 579374»
про стягнення заборгованості в сумі 84465,50 грн.,
за участю представників:
від позивача Коновалова П.С., представник, довіреність № 56/10 від 05.06.2009 року;
від відповідача не зявився;
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АРК (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП № 579374» (далі відповідач) заборгованості в сумі 84465,50 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата самостійно задекларованих податкових зобовязань.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 15.09.2008 року, наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.
Відповідач заперечення на позов до суду не надав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином, що підтверджується відміткою на повідомленні про вручення поштового відправлення № 08994485, клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в ній матеріалами.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 12.01.2006 року зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 437496 від 12.01.2006 року.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
В матеріалах справи наявне свідоцтво серії НБ № 325483 від 16.09.2008 року № 100139472 про реєстрацію відповідача у якості платника податку на додану вартість.
Таким чином, відповідач повинен в порядку та строки передбачені чинним законодавством подавати до податкових органів декларацію з податку на додану вартість та сплачувати у встановлені законодавством строки до бюджету суми самостійно визначених податкових зобовязань у повному обсязі.
Матеріали справи свідчать про те, що відповідачем до ДПІ в м. Сімферополь АР Крим у порядку податкової звітності були надані декларації з податку на додану вартість:
-декларація № 4778/45 від 17.10.2008 року за вересень 2008 року на суму 18810,00 грн.;
-декларація № 1054/53-21 від 20.11.2008 року за жовтень 2008 року на суму 15271,00 грн.;
-декларація № 2053/53-21 від 12.12.2008 року за листопад 2008 року на суму 13 789,00 грн.;
-декларація № 461/5 від 06.02.2009 року за грудень 2008 року на суму 12193,00 грн.;
-декларація № 4548/21-21 від 20.02.2009 року за січень 2009 року на суму 13520,00 грн.;
-декларація № 4937/27 від 12.03.2009 року за лютий 2009 року на суму 10342,00 грн.
Загальна сума самостійно задекларованих відповідачем зобовязань з податку на додану вартість за період з вересня 2008 року по лютий 2009 року складає 83925,00 грн.
Відповідно до розрахунку суми заборгованості, відповідачем частково сплачена заборгованість у розмірі 0,10 грн.
Види місцевих податків і зборів, їх граничні розміри та порядок обчислення і спрямований на зміцнення бюджетів місцевого самоврядування визначені Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993 року № 56-93, відповідно до ч. 1 якого комунальний податок належить до місцевих податків.
Згідно зі ст. 15 Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
Порядок, підстави та строки сплати комунального податку, надання податкової звітності встановлений Положенням «Про механізм стягнення і порядку сплати комунального податку», затвердженого Рішенням сесії міської ради м. Сімферополя АР Крим № 44 від 29.10.2002 року
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю ( у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків).
Таким чином, відповідач зобовязаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Сімферополі декларації з комунального податку.
Матеріали справи свідчать про те, що відповідачем до ДПІ в м. Сімферополь АР Крим у порядку податкової звітності були надані податкові розрахунки комунального податку:
-розрахунок від 05.08.2008 року за ІІ квартал 2008 року на суму 161,50 грн.;
-розрахунок від 08.11.2008 року за ІІІ квартал 2008 року на суму 215,90 грн.;
-розрахунок від 10.02.2009 року за IV квартал 2008 року на суму 163,20 грн.
Загальна сума самостійно задекларованих відповідачем зобовязань з комунального податку за 2008 рік становить 540,60 грн.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості з комунального податку у повному обсязі.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом, з урахуванням часткової сплати в сумі 0,10 грн., складає 84465,50 грн.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Так, 14.08.2008 року заступником начальника Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АР Крим прийнято рішення № 161/24-1 про стягнення грошових коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 84465,50 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
Під час судового засідання, яке відбулось 15.09.2009р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова оформлена та підписана 21.09.2009 р.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АТП № 579374» (95053, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, 5/2, ЄДРПОУ 33980325, р/р 26003054903257 в філії КРУ «Приватбанк», м. Сімферополь, МФО 384436) на користь Державного бюджету м. Сімферополя заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 83924,90 грн. (код податку 14010100 на р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026), з комунального податку у розмірі 540,60 грн. (код податку 16010202 на р/р 33214828700004 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026).
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.