Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
18.08.09Справа №2а-4369/09/8/0170 (13:19) Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючогосудді Кушнової А.О. , при секретарі Маляр К.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Скорих"
про стягнення податкової заборгованості в сумі 30014,19 грн.
Представники сторін:
від позивача: Дедіка Віталій Володимирович, довіреність № 5654/9/10-0 від 06.08.09р.;
від відповідача : не зявився;
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Ялта АРК звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Скорих" про стягнення податкової заборгованості в сумі 30014,19 грн., з яких 22422грн. заборгованість з податку на прибуток підприємств (основний платіж, штраф, пеня в розмірі 255,19грн.) та 7592,19грн. заборгованість з ПДВ
Свої вимоги позивач мотивує тим, що за відповідачем склалася заборгованість з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств у сумі 30014,19 грн., яка відповідачем у добровільному порядку не сплачується. Передбачені Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000р. заходи стягнення позитивних результатів не дали.
У судове засідання, що відбулося 18.08.09р., відповідач явку представника не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією з рекомендованим повідомленням про вручення.
Крім того, відповідач на виконання ст. 39 КАС України, сповіщений про судове засідання яке відбудеться 18.08.09р. через засоби масової інформації, що підтверджується оголошенням про виклик у газеті.
Відповідачем про причини неявки суду не повідомлено, відзив на позовну заяву (або заперечення) до суду не надходили.
08.07.09р. до суду надійшло клопотання від позивача про розгляд справи у відсутність його представника.
Приймаючи до уваги те, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, враховуючи клопотання позивача про розгляд справи у відсутність його представника, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представників сторін.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Скорих" зареєстроване виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АРК 10.09.2007р. як юридичну особу, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та витягом з ЄДРПОУ(а.с.6-8).
Відповідач взятий на податковий облік як платник податків ДПІ у м. Ялта 11.09.07.р. за №14979 (довідка від 19.02.09р. за №1570/9/29-0 (а.с.9).
Враховуючи вищевикладене, відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”.
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Враховуючи вищевикладене, відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 - ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Судом зясовано, що відповідачем подано до ДПІ у м. Ялта уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на прибуток №87938 від 20.10.08р., відповідно до якого сума недоплати, нарахованої у зв'язку з виправленням помилки склала 15121,00грн. і штрафних санкцій, нарахованих платником самостійно у зв'язку з виправленням помилки 756,00грн., а всього за уточнюючим розрахунком - 15877,00 грн. (а.с.15).
Судом встановлено, що відповідачем сума частково була сплачена у розмірі 15558,00 грн. за рахунок переплати, відповідно до поданого уточнюючого розрахунку №97302 від 17.11.08р. (а.с.16)
На суму заборгованості була нарахована пеня у розмірі 255,19 грн. Таким чином, за відповідачем існує заборгованість за наданим ним уточнюючим розрахунком в розмірі 574,19грн. ((15877,00 +255,19) - 15558,00).
Судом зясовано, що відповідно до поданої відповідачем декларації №95445 від 10.11.08р. з податку прибуток сума податку за 3 квартали 2008р. до сплати склала 3453,00грн., (а.с.17.) однак відповідачем сплачено лише 756,00грн. Таким чином сума заборгованості відповідача за наведеною декларацією склала 2697,00 грн. (3453,00 - 756,00).
Судом встановлено, що відповідачем було подано уточнюючий розрахунок за 3 квартали 2008р. №107327 від 22.12.08р., де відповідач вказує про допущену помилку у розрахунках, на підставі якої нараховує собі штрафні санкції у розмірі 756,00 грн. (а.с.18).
Відповідно до поданої відповідачем декларації №105336 від 19.12.08р. з податку на прибуток сума податку 2008р. до сплати склала 2928,00 грн. (а.с.19), однак відповідачем сплачено лише 756,00грн. Таким чином сума заборгованості відповідача за даною декларацією склала 2172,00 грн. (2928,00 - 756,00).
Відповідачем було подано уточнюючий розрахунок за 2008р. №107423 від 23.12.08р., де відповідач вказує про допущену помилку у розрахунках, на підставі якої донараховує собі штрафні санкції у розмірі 756,00 грн. (а.с.20).
Відповідно до поданої відповідачем декларації №80752 від 09.10.08р. з податку на додану вартість сума податку за вересень 2008р. склала 7220,00 грн. (а.с.21-22), однак відповідачем узгоджена сума податкового зобов'язання з ПДВ у встановлені законом строки сплачена не була. Таким чином відповідно до наданої декларації, сума заборгованості відповідача склала 7220,00 грн.
Відповідно до поданої відповідачем декларації №97040 від 17.11.08р. з податку на додану вартість сума податку за жовтень 2008р. склала 5626,00грн. (а.с.26-27), однак відповідачем узгоджена сума податкового зобов'язання з ПДВ у встановлені законом строки сплачена не була. Таким чином відповідно до наданої декларації, сума заборгованості відповідача склала 5626,00 грн.
Відповідно до поданої відповідачем декларації №102525 від 12.12.08р. з податку на додану вартість сума податку за листопад 2008р. склала 9576,00 грн. (а.с.28-29), однак відповідачем узгоджена сума податкового зобов'язання з ПДВ у встановлені законом строки сплачена не була. Відповідно до наданої декларації, сума заборгованості відповідача склала 9576,00 грн.
Відповідно до 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що на час розгляду справи відповідачем не сплачені в строк та у повному обсязі самостійно нараховані податкові зобовязання з ПДВ та з податку на прибуток підприємств в розмірі 29122грн.
Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств», зокрема пунктом 20.1 статті 20 встановлено, що відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати самостійно визначених зобовязань з ПДВ та з податку на прибуток підприємств в сумі 29122грн., суд вважає, що ця сума підлягає стягненню з відповідача.
Судом також встановлено, що 10.12.2008 р. ДПІ в м. Ялта проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок з податку на прибуток ТОВ «Скорих».
Результати перевірки були відображені в акті перевірки №2732/35353308/15-1 від 10.12.2008р., в якому було встановлено порушення Порядку складання декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженого Наказом ДПА України від 29.03.03р. №143, зареєстрованого у Мінюсті України 08.04.03р. №271/7592. У зв'язку з невірним заповненням уточнюючого рядків 2,3,4 уточнюючого розрахунку за 1 півріччя 2008р. відповідачем занижено податкове зобов'язання з податку на прибуток на 3895,00 грн. Дане порушення є методологічною помилкою (а.с.10.11).
Судом встановлено, що вищенаведений акт перевірки було направлено відповідачу поштою та отримано ним 13.12.08р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №6143190 (а.с.12).
За наслідками проведеної перевірки та на підставі складеного акту перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення №0003111501/0 від 18.12.08р. на суму 4090,00грн., де 3895,00грн. основний платіж, 195,00грн. - штрафні санкції (а.с.13).
Судом встановлено, що вищенаведене податкове повідомлення-рішення було направлено відповідачу поштою та отримано ним 24.12.08р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №6178512 (а.с.14).
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що вищезазначене податкове повідомлення-рішення прийняте з порушенням вимог діючого законодавства.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджені податкові зобовязання, нараховані контролюючим органом.
Судом встановлено, що відповідачем було надано позивачу уточнюючий розрахунок за 2008р. №107423 від 23.12.08р. (а.с.20), де відповідач вказує про помилку при зменшенні податкових зобов'язань в розмірі 3453,00 грн.
Таким чином, судом встановлено, що сума заборгованості за податковим повідомленням-рішення №0003111501/0 від 18.12.08р. склала 637,00 грн. (4090,00 - 3453,00).
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.п. “в” п.п 4.2.2. п.п.4.2. ст.4 Закону № 2181 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо контролюючий орган виявляє самостійно арифметичні або методологічні помилки у представленій платником податків декларації, які призвели до заниження податкового зобовязання.
Відповідно до п.п.17.1.4. п.п.17.1. ст.17 Закону № 2181 у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Відповідно до п.п.1.4. ст.1 Закону № 2181 пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.
Наказом ДПА України № 290 від 11.06.2003р. затверджено Інструкцію про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби (далі Інструкція № 290).
Інструкцією № 290 встановлюється порядок ведення органами державної податкової служби обліку нарахування та погашення пені, що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням узгодженого податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 3.4. Інструкції № 290 нарахування пені здійснюється на день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.
Відповідно до п. 3.9. Інструкції № 290 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок.
Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.
Відповідно до п. 1 ст. 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та з метою забезпечення оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби згідно з чинними нормативно-правовими актами України наказом ДПА України від 18 липня 2005 року № 276 затверджено Інструкцію про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України (далі Інструкція № 276).
Відповідно до п. 1.4. Інструкції № 276 облік, контроль і складання звітності щодо платежів, що надходять до бюджету, здійснюється органами державної податкової служби з використанням автоматизованої інформаційної системи (далі - АІС), що забезпечує єдиний технологічний процес уведення, контролю інформації обробки документів.
Відповідно до п. 3.1. Інструкції № 276 з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
Відповідно до п. 4.1. Інструкції № 276 нарахуванню в особових рахунках платників підлягають:
-податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, самостійно визначені платником;
-податкові зобов'язання, штрафні санкції та пеня, нараховані органом державної податкової служби та узгоджені платником відповідно до чинного законодавства;
-пеня за порушення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання;
-відсотки за користування розстроченням (відстроченням) податкових зобов'язань;
-непогашені суми векселя, що видається суб'єктом господарювання при здійсненні операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах.
Відповідно до п. 4.2.3. Інструкції № 276 нарахування пені за порушення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання здійснюється в особових рахунках платників податків у розділі "Нарахування сум пені".
Нарахування пені в картках особових рахунків платників податків здійснюється засобами програмного забезпечення у день фактичного погашення податкового боргу (його частини) у порядку, установленому наказом ДПА України від 11.06.2003 N 290 "Про затвердження Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.06.2003 за N 522/7843 ( абз. “б”п.4.2.3. Інструкції № 276).
Відповідно до п. 11.1. Інструкції № 276 податковий борг платника податків, зборів (обов'язкових платежів) обліковується в картках особових рахунків, що ведуться підрозділом адміністрування облікових показників та звітності органу державної податкової служби у порядку, визначеному цією Інструкцією.
Згідно картки особового рахунку пеня складає 255,19грн.
Таким чином, позовні вимоги підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.
У судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частини постанови.
У повному обсязі постанову складено 25.08.09 р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Скорих" (98661, м. Ялта, смт. Гаспра, вул. Алупкінське шосе, б. 52, кв.1; ЄДРПОУ 35353308; р/р 26005116, МФО 394501, ДОНФ ВАТ «Піреус банк МКБ», м. Донецьк, МФО 394501, або з іншого р/р) податкову заборгованість в розмірі 30014,19грн., з яких
- 7592,19грн. з податку на прибуток підприємств перерахувати в доход державного бюджету м. Ялта на р/р 31118009700039, код платежу 11021000 (податок на прибуток) в УДК в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740850;
- 22422грн. з ПДВ перерахувати в доход місцевого державного м. Ялта на р/р 31110029700039, код платежу 11021000 в УДК в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740850.
3. Після набрання постановою законної сили за заявою позивача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Кушнова А.О.