ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2012 р. Справа № 44812/11/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді Судової-Хомюк Н.М.,
суддів Пліша М.А., Макарика В.Я.
розглянувши в порядку письмового провадження у м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 27 січня 2011 року у справі за позовом ДПІ у Франківському районі м. Львова до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з вищезазначеним позовом до суду та просить стягнути з ОСОБА_1 податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 29740,00 грн..
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що листом Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи Управління Державтоінспекції УМВСУ у Львівській області від 09.06.2010 року № 9/2074 повідомлено, що ОСОБА_1 здійснила першу реєстрацію транспортного засобу марки Мерседес 210 26.09.2009 року та сплатила податок з власників транспортних засобів в сумі 29740,00 грн., згідно квитанції, копія якої зберігається в реєстраційній справі ДАІ.
Згідно листа Західного головного регіонального управління ПриватБанку від 04.11.2010 року № 5949 факт перерахування коштів не підтверджується .
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 21.01.2011 року позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 29740 грн..
Дана постанова суду оскаржена в апеляційній інстанції відповідачем, який стверджує, що не реєструвала жодних транспортних засобів в МРЕВ УДАІ, та відповідно не є платником по сплаті податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. У відповідності до ст.70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Просить постанову скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як вбачається із матеріалів справи, а саме із довідки ДПІ у Франківському районі м. Львова від 12.11.2010 року (а.с.9) № 24965/17-115 ОСОБА_1. не сплачено податок з власників транспортних засобів.
Згідно з розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів при першій реєстрації транспортного засобу, наданої представником ДПІ у Франківському районі м. Львова вбачається, що відповідачем не сплачено 28740 грн. (а.с.53-54)
Згідно листа Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи Управління Державтоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області №9/2074 від 09.06.2010 року «Щодо надання інформації про проведення першої реєстрації автомобілів ввезених на територію України» позивач 26.09.2009 року зареєструвала транспортний засіб марки MERCEDES- BENZ 210, державний номерний ВС 0119АК, 1997 року випуску, та сплатила податок з власників транспортних засобів в сумі 29 740 грн. згідно копії квитанції від 30.09.2007 року, яка зберігається в реєстраційній справі Державтоінспекції.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» (далі Закон) платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Відповідно до ст. 3 Закону перша реєстрація в Україні - це реєстрація транспортного засобу в Україні, яка здійснюється уповноваженими державними органами України вперше щодо цього транспортного засобу.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 цього Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Відповідно до ч. 6 цієї статті фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.
Перша реєстрація транспортного засобу відповідача здійснена 26.09.2009 року.
Відповідно до інформаційного листа Західного головного регіонального управління ПриватБанку від 04.11.2010 року № 5949 (а.с. 6-7), який направлений заступнику голови ДПА у Львівській області, а саме із додатку 1 вбачається, що 30.09.2009 року було проведено операцію № 253.
ОСОБА_1, яка проживає ІНФОРМАЦІЯ_1 сплачена сума ПТЗ згідно наявної квитанції 28740,00 грн., дата перерахування коштів зазначена в квитанції 30.09.2009 року, проте фактична дата сплати банком не зазначена, оскільки не знайдено в базі фактичних платежів.
Закон України «Про систему оподаткування» визначає ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування.
Відповідно до ст.2 цього ж Закону під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Стаття 14 Закон України «Про систему оподаткування» передбачає, що до загальнодержавних належать, зокрема, такі податки і збори (обов'язкові платежі), як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів встановлено Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».
Статтею 20 Закону України «Про систему оподаткування» передбачено, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
На виконання ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 29.09.2011 року, щодо представлення відомостей про проведення платежів ОСОБА_1 через філію «Західне ГРУ» ПАТ КБ «Приватбанку» м. Львова по сплаті податку з власників транспортних засобів, ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» скеровано лист від 31.01.2012 року № 30.1.0.0/2-201205/1522.
З даного листа вбачається, що грошових коштів від імені платника ОСОБА_1 від 30.09.2009 року до філії Західного РГУ «ПРИВАТБАНК» м. Львова по сплаті податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів на рахунок місцевого бюджету не надходило.
Посилання відповідача, щодо сплати вищезазначеного податку при першій реєстрації автомобілів, судом не беруться до уваги, оскільки такі не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду, відповідачем не представлено жодного доказу щодо сплати до бюджету вказаної суми податкового боргу.
З огляду на вищевикладене, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, щодо задоволення позовних вимог, правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись, ст. ст. 160, 195, 197 ч.1, п.2 ч.1 ст. 198, 201, ч.2 ст. 205, ст. 207, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволити частково, постанову Львівського окружного адміністративного суду від 27 січня 2011 року по справі № 2а-11610/10/1370 змінити резолютивну частину постанови викласти в наступній редакції:
Адміністративний позов задоволити. Стягнути з ОСОБА_1 (79000, м. Львів, вул. Сулими, 4/8 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 28 740 (двадцять вісім тисяч сімсот сорок) гривень на рахунок місцевого бюджету Франківського району м. Львова №33219808700005, код платежу 12020200, код ЄДРПОУ 22406168, банк ГУДК України, МФО 825014.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя Н.М. Судова-Хомюк
Судді М.А. Пліш
ОСОБА_2