Постанова № 49206624, 27.01.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.01.2011
Номер справи
2а-9285/10/2670
Номер документу
49206624
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

27 січня 2011 року 09:58 № 2а-9285/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Клочкова Н.В. при секретарі судового засідання Попадин О.Б. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі: Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 34 657, 15 грн. за участю представників сторін:

від прокуратури: не з'явився;

від позивача: Карпенко А.М.;

від відповідача: ОСОБА_3;

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 27 січня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заступник прокурора Голосіївського району міста Києва звернувся з позовною заявою в інтересах Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості у розмірі 34 657,15 грн.

В судовому засіданні 29 вересня 2010 року представником позивача подано заяву про уточнення позовних вимог, а саме сума заборгованості перед бюджетом становить 34 546,23 грн.

Станом на 30 листопада 2010 року сума заборгованості перед бюджетом, як вбачається з письмової заяви позивача, складає 32 527,15 грн.

Представником позивача подано клопотання про часткове погашення відповідачем заборгованості, яка станом на 26 січня 2011 року складає 27 909,34 грн.

Станом на момент розгляду справи сума боргу зменшилась і складає 34 546,23 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечував та визнав адміністративний позов в повному обсязі, зробивши усну заяву у відповідності до вимог частини 1 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України. Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва , -

В С Т А Н О В И В:

Відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа Голосіївською районною державною адміністрацією, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію № 2068000000001649 від 14.04.08 р.

В результаті проведення планової виїзної перевірки Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі міста Києва складено акт № 30\17-40\2295500278 від 30.03.09 р. про результат дотримання вимог чинного законодавства з питань оподаткування суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за період з 14.04.08 р. по 31.12.08 р.

На підставі даного акту Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі міста Києва винесено податкове повідомлення-рішення № 0000701740/0 від 10.04.09 р. з податку на додану вартість у сумі 5 880,00 грн.

Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_1 донараховано штрафних (фінансових) санкцій за несвоєчасну сплату податку з доходів фізичних осіб в сумі 28 777,15 грн., та прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000721740/0 від 10.04.09 р. на суму 23 605,96 грн. та № 0000711740\0 від 10.04.09 р. на суму 5 171,19 грн.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" до функцій органів державної податкової служби належить контроль за своєчасністю подання платниками податків податкових звітів, декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів.

Відповідно до п. 5.1. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно п. 5.2.1. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (надалі - Закон) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Пункт 5.3.1. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачає, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Оскільки фізична особа-підприємець ОСОБА_1 несвоєчасно сплатив податок з доходів фізичних осіб та разом з цим податковими органами було встановлено, що відповідачем в вересні 2008 року віднесено до податкового кредиту витрати по сплаті податку, які на момент проведення документальної перевірки не підтверджені податковими накладними, ОСОБА_1 відповідно до пп. 7.45 п. 7.4. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" донароховано податок на додану вартість у розмірі 3 920,00 грн., яка підлягає сплаті до бюджету.

Під час розгляду справи суд звернув увагу, що сума боргу зменшилася у зв'язку з частковим погашенням відповідача та визнанням позову в повному обсязі.

Так, за несвоєчасне погашення заборгованості відповідачу було нараховано пеню та штрафні санкції у розмірі, передбаченому чинним законодавством.

Пеня - це плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

Відповідно до п. 16.1.1. ст. 16 Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Згідно п. 16.1.2. ст. 16 Закону нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до п. 3.4 Інструкції про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої Наказом Державної податкової адміністратції України від 11.06.2003 р. № 290 нарахування пені здійснюється на день фактичного погашення податкового боргу (його частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

У разі часткового погашення податкового боргу для частини податкового боргу, що залишилась непогашеною, днем початку нарахування пені залишається перший робочий день, наступний за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

Враховуючи вищевикладене, на суму боргу у розмірі 34 657, 15 грн. відповідно до ст. 16, 17 Закону нараховано пеню та штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання.

Відповідно до ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України вказано, що в разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом, приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись вимогами ст.ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов заступника прокурора Голосіївського району міста Києва задовольнити повністю.

2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1 борг у розмірі 27 909,34 грн. шляхом перерахування суми на бюджетний рахунок 34125999700002 в УДК у м. Києві, МФО 820019 у Голосіївському РВДК код 26077879, коди платежів :14010100; 11010200; 16050200.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання скарги про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. Якщо було подано скаргу про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Н.В. Клочкова

Повний текст постанови виготовлено і підписано 02 лютого 2011 року.