3.6
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
26 серпня 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/803/15
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Борзаниці С.В.,
при секретарі судового засідання - Ждановій Г.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про повернення сплаченого судового збору по справі № 812/803/15 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області про визнання протиправною відмови в проведенні розслідування професійного захворювання та складанні акта розслідування за формою П-4, зобов'язання призначити та провести розслідування професійного захворювання,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 06 серпня 2015 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області про визнання протиправною відмови в проведенні розслідування професійного захворювання та складанні акта розслідування за формою П-4, зобов'язання призначити та провести розслідування професійного захворювання було повернуто позивачу відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України (арк. справи 1,2).
18 серпня 2015 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 про повернення сплаченого судового збору по справі № 812/803/15 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області про визнання протиправною відмови в проведенні розслідування професійного захворювання та складанні акта розслідування за формою П-4, зобов'язання призначити та провести розслідування професійного захворювання (а.с.18,19).
Позивач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду заяви повідомлений належним чином (а.с. 22, 23)
Розглянувши заяву про повернення судового збору, дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву такою, яку слід задовольнити, з таких підстав.
Згідно із частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Відповідно до норми статті 98 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою. Особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі можуть оскаржити судове рішення щодо судових витрат, якщо це стосується їхніх інтересів.
Законом України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір», який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Згідно з частинами 2,3 статті 7 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю. Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
Згідно із пунктом 1 статті 9 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Пунктом 9 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI установлено, що до законодавчого врегулювання безспірного списання коштів бюджету та відшкодування збитків, завданих бюджету, рішення суду про стягнення (арешт) коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) виконується виключно Казначейством України. Зазначені рішення передаються до Казначейства України для виконання.
Частиною 2 статті 45 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI встановлено, що Казначейство України веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення (далі - державні органи), визначений Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2011 року № 845 (у редакції постанови Кабінету міністрів України від 30 січня 2013 року № 45) (надалі Порядок № 845).
Згідно із пунктом 16 Порядку № 845 органи Казначейства за судовими рішеннями про стягнення надходжень бюджету здійснюють безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів: 1) для повернення надмірно та/або помилково сплачених податків і зборів; 2) що надійшли в результаті повернення бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою або під державні гарантії; 3) що надійшли від реалізації конфіскованого або зверненого судом у дохід держави майна, іншого майна, у тому числі валютних цінностей, що переходять у власність держави, вилученого уповноваженими державними органами; 4) що надійшли в результаті конфіскації національної або іноземної валюти; 5) що надійшли в інший установлений законодавством спосіб; 6) з метою забезпечення бюджетного відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку.
У судовому засіданні встановлено, що згідно квитанції ПАТ КБ «Приват Банк» від 29.07.2015 № 0.0.415792242.1 ОСОБА_1 сплачено судовий збір за подання адміністративного позову немайнового характеру у розмірі 73,08 грн. за наступними реквізитами:
Банк отримувача ГУ ДКСУ у Луганській області
Отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьку/Луганський окр.адмін.суд/22030001
Рахунок отримувача 31217206784080
Код отримувача 37944909
МФО отримувача 804013
Назва послуги: бюджетний платіж
Призначення платежу: 101; НОМЕР_1; 22030001; судовий збір; ОСОБА_1
Сума 73,08 грн.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір, який зараховано в дохід Державного бюджету України, та ухвалою суду від 06 серпня 2015 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області про визнання протиправною відмови в проведенні розслідування професійного захворювання та складанні акта розслідування за формою П-4, зобов'язання призначити та провести розслідування професійного захворювання, було повернуто позивачу повернуто позивачу, та на підставі вимог Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI, суд дійшов висновку про повернення ОСОБА_1 судового збору в загальному розмірі 73,08 грн.
Керуючись статтею 7 Закону України «Про судовий збір», статтями 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про повернення сплаченого судового збору по справі № 812/803/15 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держсанепідслужби у Луганській області про визнання протиправною відмови в проведенні розслідування професійного захворювання та складанні акта розслідування за формою П-4, зобов'язання призначити та провести розслідування професійного захворювання - задовольнити.
Повернути ОСОБА_1 (НОМЕР_2, виданий Антрацитівським МВ УМВС України в Луганській області 10.05.2000, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2, перемістився з району проведення антитерористичної операції в АДРЕСА_1) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 73,08 грн. (сімдесят три гривні вісім копійок), сплачений за квитанцією від 29 липня 2015 року № 0.0.415792242.1 за реквізитами: банк отримувача ГУ ДКСУ у Луганській області; отримувач УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030001; рахунок отримувача 31217206784080; код отримувача 37944909; МФО отримувача 804013, назва послуги: бюджетний платіж; призначення: 101;НОМЕР_1; 22030001; судовий збір ОСОБА_1
Заявнику разом з копією ухвали надіслати оригінал квитанції про сплату судового збору від 29.07.2015.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмову провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя С.В. Борзаниця