8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
04 серпня 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/718/15
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - суддіСекірської А.Г.,
за участі секретаря Лященка А.Ю.
при розгляді у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовом Публічного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» до Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання недійсною та скасування податкової вимоги від 26.03.2014 № 15, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Публічного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» до Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання недійсною та скасування податкової вимоги від 26.03.2014 № 15.
Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Представником Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до початку судового засідання надано клопотання про заміну відповідача на Старобільську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Луганській області на підставі ст.55 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки згідно додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 Переліку територіальних органів Міндоходів, які реорганізуються, Старобільська обєднана ДПІ Головного управління Міндоходів у Луганській області приєднується до Старобільської обєднаної ДПІ Головного управління ДФС у Луганській області.
Вирішуючи заявлене клопотання, суд виходить з такого.
Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, повязаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року №1074, визначено, що права та обовязки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Відповідно до частини четвертої статті 21 Закону №3166 територіальні органи центрального органу виконавчої влади набувають статусу юридичної особи з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запису про державну реєстрацію як юридичної особи.
Згідно Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 31.07.2015, 10.07.2015 як юридичну особу зареєстровано Старобільську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Луганській області.
Судом установлено, що постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» постановлено утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 (зокрема, Старобільську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Луганській області) реорганізувати територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2 (Старобільської обєднана ДПІ Головного управління Міндоходів у Луганській області приєднується до Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області).
Таким чином, Кабінетом Міністрів України у додатку 2 до постанови №311 визначено конкретних правонаступників територіальних органів Міндоходів територіальні органи ДФС, до яких вони приєднуються.
Статтею 55 Кодексу адміністративного судочинства України регламентовано, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Враховуючи вимоги статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне допустити заміну відповідача Старобільську обєднану ДПІ Головного управління Міндоходів у Луганській області, його правонаступником Старобільською обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Луганській області, оскільки в даному випадку має місце саме правонаступництво.
Керуючись статтями 55, 158, 160, 165, 185 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання Старобільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області
Здійснити процесуальне правонаступництво відповідача, змінивши Старобільську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Луганській області на Старобільську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Луганській області.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Відповідно до ч.2 ст.185 КАС України заперечення на ухвали суду першої інстанції, які не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від постанови суду, можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Головуючий суддя ОСОБА_1