Постанова № 49145727, 27.10.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.10.2011
Номер справи
2а-0770/2222/11
Номер документу
49145727
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-0770/2222/11

Ряд стат. звіту № 10.1

Код - 12

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 жовтня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Плеханова З.Б. за участю секретаря судового засідання Немеш Ю.С. та сторін, які беруть участь у справі:

позивача: комунальне підприємство Хустська "Міська шляхово-експлуатаційна дільниця" - представник не з'явився;

відповідача :Управління Пенсійного фонду України в м. Хуст та Хустському районі Закарпатській області - представник ОСОБА_1Ю;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Комунального підприємства Хустська "Міська шляхово-експлуатаційна дільниця" до Управління Пенсійного фонду України в м. Хуст та Хустському районі Закарпатській області про визнання нечинним та скасування рішення від 14.06.2011 року № 279 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені.

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 27 жовтня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено 01 листопада 2011 року.

Позивач - Комунальне підприємство Хустська "Міська шляхово-експлуатаційна дільниця" звернулося із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Хуст та Хустському районі Закарпатській області про визнання нечинним та скасування рішення від 14.06.2011 року № 279 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені.

Позовні вимоги мотивовані тим, що вважає рішення № 279 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені від 14.06.2011 року прийняте Управлінням Пенсійного фонду України в м.Хуст та Хустському районі не відповідає вимогам закону України Про загальнообовязкове державне пенсійного страхування та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійного страхування до Пенсійного фонду України. Також позивач стверджує, що розрахунок фінансових санкцій, які здійснені на підставі даних карток особового рахунку платника здійснено невірно та безпідставно. Прийнявши відповідне рішення відповідач вийшов за межі наданих йому повноважень.

Позивач у судове засідання 27 жовтня 2011 року не зявився, надав суду заяву. в якій просить провести розгляд справи за його відсутності. Як вбачається з поштового повідомлення позивач належним чином був повідомлений.

Відповідно до статті 128 частини 4КАС України ,особа яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Відповідач у судовому засіданні позов не визнав та подав заперечення в яких зазначає , що підпунктом 7.2.2. пункту 7 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правлінням Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року № 21-5 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.10.2010 р. за № 994/18289 встановлено за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно додатком 10.Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період. Цією ж інструкцією підпунктом 7.5. передбачений порядок нарахування та погашення пені. У підпункті 7.5 пункту 7 зазначено, що на суму недоїмки платнику єдиного внеску нараховується пеня в розмірі 0,1 % суми недоплати за кожен день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно. Також твердження позивача, що в картках особового рахунку платника допущено помилки та розрахунок сум здійснено невірно є безпідставним, оскільки відповідач з даними картки особового рахунку не був ознайомлений.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного:

Згідно Довідки АБ № 371849 з ЄДРПОУ Комунальне підприємство Хустська "Міська шляхово-експлуатаційна дільниця" зареєстровано виконавчим комітетом Хустської міської ради 15.02.2002 року за адресою: 90400 Закарпатська область, м.Хуст, вул. Поперечна будинок 1, код ЄДРПОУ - 31859001 (а.с.16).

Позивач самостійно здійснив нарахування єдиного внеску на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що стверджується копіями звітів за лютий , березень, квітень, травень 2011 р.( а.с.25-36).

Заборгованість Комунального підприємства Хустська Міська шляхово-експлуатаційна дільниця згідно копій карток особового рахунку з 01.02.2011 року по 01.06.2011 року становить 3128, 38 грн. штрафних санкцій та 137, 85 грн. пені ( а.с. 37-46).

В.о. Начальника Управління Пенсійного фонду м. Хуст та Хустському районі 14.06.2011 року винесено рішення № 279 на підставі п.2 ч.11 статті 25 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування вирішив застосувати до Комунального підприємства Хустська "Міська шляхово-експлуатаційна дільниця" код ЄДРПОУ 31859001 штраф у розмірі 3128, 38 грн. та нарахувати пеню у розмірі 137, 85 грн. за період з 21.03.2011 року до 25.05.2011 року, які протягом 10 робочих днів з дня отримання рішення підлягають перерахуванню( сплаті) на рахунки УПФ в м. Хуст та Хустському районі ( а.с.14).

Відповідно ч.4. ст. 9 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається виключно цим Законом та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч.8 ст.9 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Згідно ч.11 ст.9 цього Закону у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Згідно п.2 ч.11 статті 25 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Згідно ч.2 ст.15 Закону рішення органів, уповноважених здійснювати державний нагляд, є обов'язковими для виконання. Рішення органів державного нагляду можуть бути оскаржені в судовому порядку.

У відповідності до ч.3.ст. 2 КАСУ у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на вищенаведеного, суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення відповідає вищевказаним вимогам, а тому в задоволенні позовних вимог позивачу слід відмовити.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В позові комунального підприємства Хустська "Міська шляхово-експлуатаційна дільниця" до Управління Пенсійного фонду України в м. Хуст та Хустському районі Закарпатській області про визнання нечинним та скасування рішення від 14.06.2011 року № 279 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Плеханова З.Б.