Рішення № 49020996, 25.10.2011, Святошинський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.10.2011
Номер справи
2-2585/11
Номер документу
49020996
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 2-2585/11

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2011 року

Святошинський районний суд міста Києва в складі

головуючого - судді Мазур І.В.

при секретарі Сіряченко Я.В.

з участю позивача ОСОБА_1

представника відповідача Подвойської О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до Будинкоуправління №12 Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України щодо незаконного нарахування боргу та платежів за житлово-комунальні послуги, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Будинкоуправління №12 Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України щодо незаконного нарахування боргу та платежів за житлово-комунальні послуги, зобов'язання вчинити певні дії. В судовому засіданні позивач уточнив та розширив позовні вимоги.

В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що він є власником квартири АДРЕСА_1. 5.01.2011р. від Домоуправління №12 ККЕУ МО України він отримав рахунок на сплату житлово-комунальних послуг за грудень 2010р. в якому зазначено борг у сумі 1916грн.85коп. , станом на вересень 2011року сума боргу зросла до 2093грн.56коп. Вважає, що даний борг нарахований незаконно, оскільки оскаржуваний борг був утворений шляхом віднесення і накопичення відповідачем на його рахунок нарахувань за ненадані (неякісні) комунальні послуги 164грн.80коп., незаконні нарахування за послуги з утримання будинків в розмірі 1251грн.76коп., 339грн.10коп. за опалення, нічим не обгрунтованих сум в розмірі 161грн.19коп. Відповідно він належним чином оформляв акти-претензії і сплачував тільки за спожиті послуги. Відповідач необгрнутовано підвищив на суму 1251грн.76коп. нарахування за послуги з утримання будинків. Крім того, відповідач не є виконавцем послуг з опалення, оскільки між ними не встановлено жодних договірних відносин. Порядок нарахування платні за комунальні послуги, в т.ч. і за опаленні відповідач на свій розсуд та всупереч діючому законодавству визначив як сплату на протязі року фіксованих сум, незалежно від факту отримання споживачем цієї послуги, її якісних та кількісних характеристик.

У зв'язку з цим просить суд визнати незаконними дії ДУ-12 ККЕУ МО України щодо нарахування на нього як власника квартири АДРЕСА_2 по комунальних платежах у сумі 2093грн.56копґ., який відповідач нарахував позивачу на протязі 2003-2011р.р. Зобов'язати анулювати цей борг з рахунків. Зобов'язати відповідача надати йому дані про те, якою є частка якого як власника квартири АДРЕСА_1, витребувати у відповідача оприлюднення вихідних даних та розрахунків сум всіх платежів за комунальні послуги. Зобов'язати відповідача провести перерахунок розмірів плати за житлово-комунальні послуги на підставах визначених чинним законодавством України, участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і при будинкової території відповідно до його частки у майні будинку. Зобов'язати надавати йому документально підтверджені дані витрати на утримання будинку та прибудинкової території та забезпечити відкритий доступ до інформації і всіх приладів обліку комунальних послуг, які споживають співвласники цього будинку., а також відкритий доступ з можливістю копіювання до всієї технічної документації по будинку та даних про те, з яких земель складається при будинкова територія будинку АДРЕСА_1 в м.Києві. Стягнути з відповідача судові витрати по справі 51грн. судовий збір та 120грн. за інформаційно-технічне забезпечення.

Представник відповідача позов визнала частково, а саме не заперечувала надати позивачу дані щодо частки ОСОБА_1 у витратах на утримання будинку, розрахунки щодо сум платежів за комунальні послуги. В іншій частині позовних вимог просила відмовити, посилаючись на те, що відповідно в 2010році будинок за адресою м.Київ, АДРЕСА_1 було прийнято на баланс Будинкоуправління №12 Київського квартирно-експлуатаційного управління МО України, яке в свою чергу є одним із структурних підрозділів Міністерства Оборони України. Нарахування плати за житлово-комунальні послуги здійснюється в програмі Головного інформаційно-обчислювального центру КМДА, на підставі тарифів затверджених Київською міською державною адміністрацією. Відповідач немає жодних повноважень для встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги. Саме органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги. Позивач вносив самостійно визначені грошові суми, у зв'язку з чим в нього виникла поточна заборгованість по комунальним послугам.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, встановив наступне.

В судовому засіданні встановлено, що АДРЕСА_3 належить ОСОБА_1 та членам його сім'ї в рівних долях./а.с.7/

Згідно п.п.4,17,35 "Правил користування будинками та прибудинковими територіями" (затверджені Постановою КМ України №572 від 8.10.1992р.) співвласник будинку (власник житлового приміщення) зобов'язаний своєчасно сплачувати всі витрати пов'язані з утриманням будинку та прибудинкової території, комунальні та інші послуги.

У відповідності із ст.20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені договором або законодавством.

Згідно п.»а» п.п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.

Згідно п.2, 3 ч.1 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону; затвердження норм споживання та якості житлово-комунальних послуг, контроль за їх дотриманням

По місту Києву саме Комунальне підприємство Головного інформаційно-обчислювального центру надає програмне забезпечення для здійснення розрахунків за житлово-комунальні послуги. Тобто бухгалтерія Будинкоуправління №12 Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України здійснює розрахунок по комунальним послугам відповідно до програмного забезпечення комунального підприємства, яке підпорядковано Київській міській державній адміністрації. Крім того, судом встановлено, що нарахування за утримання будинку, прибудинкової території (квартирну плату) та комунальні послуги, опалення проводилися на підставі розпорядження КМДА №578 від 18.04.2008р., №620 від 27.05.2009р., №979 від 31.08.2009р., №307 від 9.03.2011року та постанов КМДА за №978 від 30.07.2007р., №520 від 29.04.2009р., №981 від 31.08.2009р., №1192 від 15.10.2009р., №392 від 31.05.2010р.

У зв'язку з чим суд не приймає до уваги посилання позивача ОСОБА_1 на те, що відповідач не є виконавцем послуг з опалення, оскільки між ними не встановлено жодних договірних відносин.

Як вбачається із наданого розрахунку представником відповідача позивач не в повному обсязі сплачував комунальні послуги. /т.1 а.с.138-141/

Позивач в судовому засіданні підтвердив той факт, що ним самостійно проводився розрахунок по тепловій енергії та за житлово-комунальні послуги.

Посилання позивача ОСОБА_1 на акти, які складалися ним особисто як на підтвердження вини відповідача у наданні неякісних комунальних послуг суд не приймає до уваги, оскільки дані акти складалися саме позивачем. Будь-яких інших доказів на підтвердження ненадання відповідачем житлово-комунальних послуг позивач суду не надав.

В судовому засіданні свідок ОСОБА_3 суду показав, що він проживає в одному будинку , де проживає і позивач. Будинкоуправління на їх неодноразові звернення не надає їм як мешканцям будинку інформації щодо стану загальних лічильників по теплопостачанню, в квартирі лічильники також ніхто не перевіряє.

В судовому засіданні встановлено, що в жодному із розпоряджень Київської міської державної адміністрації не зазначено, що можливе списання боргу за минулі роки. Жодним із нормативно-правових актів не передбачено списання боргу по комунальним послугам.

Враховуючи оцінку доказів, яким суд дав вище, суд приходить до висновку про необгрнутованість позовних вимог ОСОБА_1 в частині визнання незаконними дії ДУ-12 ККЕУ МО України щодо нарахування на нього як власника квартири АДРЕСА_2 по комунальних платежах у сумі 2093грн.56коп., який відповідач нарахував позивачу на протязі 2003-2011р.р.; зобов'язати анулювати цей борг з рахунків, зобов'язати відповідача провести перерахунок розмірів плати за житлово-комунальні послуги на підставах визначених чинним законодавством України, участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і при будинкової території відповідно до його частки у майні будинку.

В частині позовних вимог ОСОБА_1 щодо зобов'язання відповідача надати йому дані про те, якою є частка якого як власника квартири АДРЕСА_1, витребувати у відповідача оприлюднення вихідних даних та розрахунків сум всіх платежів за комунальні послуги. Зобов'язати надавати йому документально підтверджені дані витрати на утримання будинку та прибудинкової території та забезпечити відкритий доступ до інформації і всіх приладів обліку комунальних послуг, які споживають співвласники цього будинку., а також відкритий доступ з можливістю копіювання до всієї технічної документації по будинку та даних про те, з яких земель складається при будинкова територія будинку АДРЕСА_1 в м.Києві суд вважає можливим частково задовольнити позовні вимоги за наступних підстав.

Згідно п.1 ч.1 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право одержувати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифи, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо.

З урахуванням даної норми Закону як споживач житлово-комунальних послуг позивач має право мати дані щодо його частки як власника квартири АДРЕСА_1, витребування у відповідача оприлюднення вихідних даних та розрахунків сум всіх платежів за комунальні послуги, а також документально підтверджені дані витрати на утримання будинку та прибудинкової території. Щодо доступу до всіх приладів обліку комунальних послуг по будинку та копіювання всієї технічної документації будинку суд вважає, що дані вимоги позивача ОСОБА_1 є необґрунтованими, оскільки доступ до всіх приладів будинку та технічної документації по будинку, а також обслуговування будинку відноситься до компетенеції технічних працівників-спеціалістів, які безпосередньо обслуговують даний будинок.

В той же час позивач не може бути позбавлений права мати відкритий доступ до інформації щодо показників по приладам щодо обліку комунальних послуг, які споживають співвласники цього будинку.

Відповідно до ч.1 ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно ч.1 ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень...

Згідно ч.3 ст.60 ЦПК України доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1

Керуючись вимогами ст..88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь позивача судові витрати по справі 8грн.50коп. (вісім грн..50коп.) судовий збір та 120 грн. (сто двадцять грн.) за інформаційно-технічне забезпечення.

Керуючись вимогами п.»а» п.п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування» , п.п.2,3 ч.1 ст.7, 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ст.ст.3, 86-88, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 292, 294 ЦПК України, суд-

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Зобов'язати Будинкоуправління №12 Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України надати ОСОБА_1 дані щодо його частки як власника квартири АДРЕСА_1 в м.Києві та розрахунки сум всіх платежів за комунальні послуги, на вимогу надавати документально підтверджені дані про витрати на утримання будинку АДРЕСА_1 та забезпечити ОСОБА_1 на його вимогу відкритий доступ до інформації щодо показників по приладам щодо обліку комунальних послуг, які споживають співвласники цього будинку.

Зобов'язати Будинкоуправління №12 Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України надати ОСОБА_1 дані щодо прибудинкової території будинку АДРЕСА_1 в м.Києві.

Стягнути з Будинкоуправління №12 Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України (ід.к.22992752) на користь ОСОБА_1 8грн.50коп. (вісім грн..50коп.) судовий збір та 120 грн. (сто двадцять грн..) за інформаційно-технічне забезпечення.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя