УХВАЛА
про розстрочення виконання судового рішення
20 серпня 2015 року Справа № 803/1425/15-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву Державного підприємства «Волиньвугілля» про розстрочення виконання судового рішення у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Державного підприємства «Волиньвугілля» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 27.07.2015 року у даній справі задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, стягнуто з рахунків Державного підприємства «Волиньвугілля» на користь держави податковий борг в загальній сумі 12196429,20 грн.
10.08.2015 року ДП «Волиньвугілля» звернулося із заявою про розстрочення виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 27.07.2015 року. Заява про розстрочення виконання судового рішення обґрунтована скрутним фінансовим становищем, в якому перебуває підприємство, відсутністю обігових коштів. Просить розстрочити виконання судового рішення на 60 календарних місяців по 206523,08 грн. щомісячно.
До судового розгляду ДП «Волиньвугілля» направило заяву про уточнення вимог заяви про розстрочення виконання судового рішення, просить розстрочити виконання судового рішення на 36 календарних місяців.
В судове засідання позивач свого представника не направив, подав клопотання про розгляд заяви про розстрочення виконання судового рішення у відсутності представника інспекції. Не заперечує проти задоволення заяви ДП «Волиньвугілля» про розстрочення виконання судового рішення терміном на 36 календарних місяці.
В судове засідання відповідач свого представника не направив, подав клопотання про розгляд заяви про розстрочення виконання судового рішення у відсутності представника підприємства.
Згідно із частиною другою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Відповідно до частини четвертої статті 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки в судове засідання представник позивача ОСОБА_1 обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області та представник заявника ДП «Волиньвугілля» не прибули, що не перешкоджає судовому розгляду, тому розгляд заяви про розстрочення виконання судового рішення здійснено в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява ДП «Волиньвугілля» про розстрочення виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 27.07.2015 року підлягає до задоволення, з огляду на таке.
Згідно із частиною другою статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обовязковими до виконання на всій території України.
Відповідно до частини першої статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
З матеріалів справи вбачається, що у ДП «Волиньвугілля» наявна кредиторська заборгованість у розмірі 850359 тис.грн., підприємство є збитковим, у нього відсутні обігові кошти, що підтверджується звітами про фінансові результати та звітами про фінансовий стан (а.с.179-186), даними про залишок коштів на рахунках підприємства (а.с.190-198), зведеними результатами інвентаризації дебіторсько-кредиторської заборгованості (а.с.199). Зазначені обставини, на думку суду, свідчать про важкий фінансовий стан підприємства та перешкоджають належним чином виконати судове рішення в адміністративній справі.
Враховуючи скрутне фінансове становище ДП «Волиньвугілля», суд дійшов висновку про задоволення заяви про розстрочення виконання судового рішення терміном на 36 місяців з вересня 2015 року по серпень 2018 року включно рівними частинами.
Керуючись ст.ст.160, 165, 263 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Державного підприємства «Волиньвугілля» про розстрочення виконання судового рішення задовольнити повністю.
Розстрочити виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 27 липня 2015 року у справі №803/1425/15 за адміністративним позовом ОСОБА_1 обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Державного підприємства «Волиньвугілля» про стягнення податкового боргу в сумі 12196429,20 грн. на 36 (тридцять шість) місяців з вересня 2015 року по серпень 2018 року включно зі щомісячною сплатою 338789,70 грн. (триста тридцять вісім тисяч сімсот вісімдесят девять грн. 70 коп.).
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня отримання її копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
ОСОБА_2Плахтій