Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.08.09Справа №2а-6425/09/8/0170 (09:37г.) м. Сімферополь Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Маляр К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданніадміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Комунального підприємства "Бюро по обміну жилої площі"
про стягнення
Представники сторін:
від позивача: Коновалова П.С., довіреність № 56/10 від 05.06.09 р.;
від відповідача : не зявився;
Суть спору: ДПІ у м.Сімферополі звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом про стягнення з відповідача заборгованості з податку на прибуток у сумі 799,87 грн. (за основним платежем 509,87 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 290 грн.)
Ухвалами суду від 19.05.09 р. було відкрито провадження у адміністративній справі та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні 17.08.09 р. представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у судове засідання 17.08.09 р. не забезпечив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Заяви від відповідача про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило, про причини не прибуття в судове засідання суду не повідомлено.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Бюро по обміну жилої площі" 24.09.2003 зареєстроване у якості юридичної особи виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРК, ідентифікаційний код 03347649, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 436666 (а.с.17) та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у м. Сімферополі.
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування ” та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
17.09.08 р. ДПІ у м. Сімферополі було проведено невиїзну документальну (камерну) перевірку податкової звітності з податку на прибуток Комунального підприємства "Бюро по обміну жилої площі". В ході перевірки встановлено порушення п.п.7.8.2. п.7.8, ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/97 від 22.05.97 р. (із змінами та доповненнями) (далі Закон № 283), за даними декларації з прибутку підприємств за 1 півріччя 2008 р. у графі 20 «авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів» зазначено 25 грн., що не відповідає дійсності, за даними ДПІ сума авансових внесків складає 170 грн.
Результати перевірки були відображені в акті № 6994/151/03347649 від 17.09.2008р. (а.с.10).
На підставі акту № 6994/151/03347649 від 17.09.2008р. та за порушення п.п.7.8.2. п.7.8, ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/97 від 22.05.97 р. ДПІ в м. Сімферополі було винесене податкове повідомлення-рішення №0016791501/0 від 29.09.2008р., яким нараховане Комунальному підприємству "Бюро по обміну жилої площі" зобовязання з податку на прибуток в розмірі 435 грн. (основний платіж 145 грн., штрафні (фінансові) санкції 290 грн.). Вищезгадане податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці оголошень ДПІ в м. Сімферополі 09.10.08 р., що підтверджується відповідним актом № 2733 від 09.10.08 р. (а.с.14).
Але відповідач обовязок по своєчасній сплаті сум податків і зборів не виконав.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що вищезазначені податкові повідомлення-рішення прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджені податкові зобовязання, нараховані контролюючим органом.
Крім того судом встановлено, що за відповідачем склалася заборгованість по сплаті податку на прибуток підприємств, самостійно задекларованого у декларації за 1 півріччя 2008 р. № 139758 від 08.08.08 р. у сумі 364,87 грн., з урахуванням часткової сплати податку у сумі 99,13 грн. (а.с.9,4).
Із матеріалів справи вбачається, що ДПІ в м. Сімферополі направляло на адресу відповідача першу та другу податкові вимоги від 21.08.08 та 24.11.08 р., які були отримані відповідачем.(а.с.7).
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Обєкти, субєкти оподаткування, а також порядок оподаткування прибутку підприємств визначається Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/97-ВР від 22.05.1997 р.
Відповідно до п.п.7.8.2. п.7.8. ст.7. Закону № 283 платник податку, який виплачує дивіденди своїм акціонерам (власникам), нараховує та утримує податок на дивіденди в розмірі 30 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат незалежно від того, чи є емітент платником податку на прибуток. Зазначений податок вноситься до бюджету до/або одночасно із виплатою дивідендів. Платіжний документ, який надається платником податку банківській установі, що його обслуговує, повинен відображати суму дивідендів, що підлягають виплаті, а також утриману суму податку на дивіденди. Банківська установа не має права приймати до виконання платіжний документ, що не відповідає зазначеним вимогам.
Відповідачем у декларації з податку на прибуток підприємств № 139758 від 08.08.08 р. у п. 20 було зазначено занижену суму авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів та прирівняних до них платежів, а саме зазначено 25 грн., тоді як відповідач повинен був зазначити 170 грн., отже сума авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів та прирівняних до них платежів становить 145 грн.
Отже позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості по податку з прибутку підприємства є обґрунтованими.
Відповідно до п.п.1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п. «б» п.п.п. 4.2.2. п.п.4.2. ст.4 Закону № 2181 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Відповідно до п.п.17.1.4. п.п.17.1. ст.17 Закону № 2181 у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі на праві власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Відповідно до п.3.1. ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено у судовому засіданні 17.08.09 р.
Постанову складено у повному обсязі 25.08.09 року.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Бюро по обміну жилої площі" (АРК, м. Сімферополь, вул. Толстого,15 ідентифікаційний код 03347649, р/р №26000440195201, № 26001440195200, № 26067440195200 КРФ АКБ «УСБ» м. Сімферополь, МФО 324010) податкову заборгованість з податку на прибуток у сумі 799,87 грн. та перерахувати на р/р 31112009700002 в ГУ ДКУ в АРК, код ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026.
3. Після набрання постановою законнної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Кушнова А.О.