Постанова № 4882726, 13.04.2009, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.04.2009
Номер справи
2а-232/09/2070
Номер документу
4882726
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13.04.2009 р.                                                                                 № 2а-232/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Зінченко А.В.

При секретарі Макогон Н.О.

За участю представників сторін:

позивача: Матюшенко Л.А.

відповідача: Попова С.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов

Дергачівської міжрайонної державної податкової інспекції Харківської області

до Товариство з обмеженою відповідальністю "Амкор Ренч Україна"

пронадання дозволу на проведення виїзної позапланової перевірки ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Дергачівська <міжрайонна державна податкова інспекція ><Харківської ><області, звернувся до суду з позовом до ТОВ «Амкор Ренч Україна», в якому прохав суд після уточнення позовних вимог надати дозвіл Дергачівській міжрайонній державній податковій інспекції у Харківській області на проведення фахівцями сектору контролю за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД позапланової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Амкор Ренч Україна", код за ЄДРПОУ 32796990, з питань дотримання вимог валютного законодавства по контракту №W15/04/08 від 14.05.08 з нерезидентом компанією Wetzel Gmbh.>

Свій позов обґрунтували тим, що на підставі пункту 3 статті 13 Декрету КМУ від 19.02.93 № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» державні податкові інспекції здійснюють фінансовий контроль за валютними операціями, що провадяться резидентами і нерезидентами на території України.

Згідно з Інструкцією "Про порядок здійснення контролю і отримання ліцензії за експортними, імпортними та лізинговими операціями" затвердженою Постановою Правління НБУ від 24.03.1999 №136, АКБ "Сітібанк" (Україна) повідомила Дергачівську МДПІ у Харківській області (листом від 06.11.2008 №4 (вх. № 7482/10/ін від 14.11.08) про виникнення заборгованості по експортних операціях ТОВ "Амкор Ренч Україна", код 32796990.

Дергачівською МДПІ у Харківській області на адресу ТОВ "Амкор Ренч Україна" направлено лист від 19.11.08 № 5593/10/22-110 про надання документів щодо заборгованості по експортних операціях. Лист отримано ТОВ "Амкор Ренч Україна", згідно повідомлення про вручення поштового відправлення 26.11.08.

ТОВ "Амкор Ренч Україна" листом від 05.12.08 № 624 (вх 7927/10/ін від 05.12.08) на адресу Дергачівської МДПІ надало копії документів, які стосуються здійснення зовнішньоекономічної діяльності по контракту №W15/04/08 від 15.04.08.

В ході розгляду документів, що надійшли від ТОВ "Амкор Ренч Україна" Дергачівською МДПІ встановлено наступне: 15 квітня 2008 року ТОВ "Амкор Ренч УКраїна" укладено контракт №W15/04/08 з компанією Wetzel Gmbh, що є юридичною особою Німеччини, на продаж друкарських циліндрів на загальну суму 200000,00 євро. В ході виконання зазначеного контракту 16 квітня 2008 року відповідачем оформлено вантажну митну декларацію № 802000001/8/006892 щодо експорту одного друкувального циліндру на суму 1537,26 євро. Оплата за експортовану продукцію фактично відбувалася 14 жовтня 2008 року у сумі 1537,26 євро.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції.

Граничний термін надходження товару 13 жовтня 2008 року. Прострочення терміну сплати складає 1 день. Відповідно до статті 4 Закону України від 23.09.1994 року №185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (із змінами та доповненнями) порушення резидентами термінів, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від вартості недопоставленої продукції в іноземній валюті та не отриманої валютної виручки, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості.

Частиною 5 статті 4 зазначеного Закону державним податковим інспекціям надано право за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню, передбачену цією статтею. Тобто, на даний час податкова інспекція немає можливість нарахувати відповідачу пеню передбачену ч. 1 ст. 4 Закону України від 23.09.1994 року №185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", оскільки документальна перевірка позивача за час порушення підприємством термінів повернення валютної виручки не проводилась.

Пунктом 1 частини 1 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні", органам державної податкової служби надано право здійснювати планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями.

Відповідно до частини 7 статті 11-1 цього ж Закону позаплановою виїзною перевіркою вважається також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а в інших випадках - за рішенням суду.

Враховуючи викладене, в Дергачівській МДПІ у Харківській області виникла необхідність проведення позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Амкор Ренч Україна" з питань дотримання підприємством вимог валютного законодавства України при проведенні зовнішньо економічної діяльності.

В судовому засіданні представник позивача підтримала в позовні вимоги в повному обсязі та прохала позов задовольнити, поклавшись на обставини викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні з позовними вимогами погодився, та вважав за можливе надати дозвіл на перевірку.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Амкор Ренч Україна" перебуває на обліку в Дергачівській МДПІ у Харківській області як платник податків з 23.04.04 року за № 1367.

Згідно ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до частини 7 статті 11-1 цього ж Закону позаплановою виїзною перевіркою вважається також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а в інших випадках - за рішенням суду.

На підставі пункту 3 статті 13 Декрету КМУ від 19.02.93 № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» державні податкові інспекції здійснюють фінансовий контроль за валютними операціями, що провадяться резидентами і нерезидентами на території України.

Згідно з Інструкцією "Про порядок здійснення контролю і отримання ліцензії за експортними, імпортними та лізинговими операціями" затвердженою Постановою Правління НБУ від 24.03.1999 №136, АКБ "Сітібанк" (Україна) повідомила Дергачівську МДПІ у Харківській області (листом від 06.11.2008 №4 (вх. № 7482/10/ін від 14.11.08) про виникнення заборгованості по експортних операціях ТОВ "Амкор Ренч Україна", код 32796990.

Дергачівською МДПІ у Харківській області на адресу ТОВ "Амкор Ренч Україна" направлено лист від 19.11.08 № 5593/10/22-110 про надання документів щодо заборгованості по експортних операціях. Лист отримано ТОВ "Амкор Ренч Україна", згідно повідомлення про вручення поштового відправлення 26.11.08.

ТОВ "Амкор Ренч Україна" листом від 05.12.08 № 624 (вх 7927/10/ін від 05.12.08) на адресу Дергачівської МДПІ надало копії документів, які стосуються здійснення зовнішньоекономічної діяльності по контракту №W15/04/08 від 15.04.08.

В ході розгляду документів, що надійшли від ТОВ "Амкор Ренч Україна" Дергачівською МДПІ встановлено наступне: 15 квітня 2008 року ТОВ "Амкор Ренч УКраїна" укладено контракт №W15/04/08 з компанією Wetzel Gmbh, що є юридичною особою Німеччини, на продаж друкарських циліндрів на загальну суму 200000,00 євро. В ході виконання зазначеного контракту 16 квітня 2008 року відповідачем оформлено вантажну митну декларацію № 802000001/8/006892 щодо експорту одного друкувального циліндру на суму 1537,26 євро. Оплата за експортовану продукцію фактично відбувалася 14 жовтня 2008 року у сумі 1537,26 євро.

Частиною 5 статті 4 "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (із змінами та доповненнями) державним податковим інспекціям надано право за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню, передбачену цією статтею. Тобто, на даний час податкова інспекція немає можливість нарахувати відповідачу пеню передбачену ч. 1 ст. 4 Закону України від 23.09.1994 року №185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", оскільки документальна перевірка позивача за час порушення підприємством термінів повернення валютної виручки не проводилась.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що лише надання судом дозволу на проведення позапланової виїзної документальної перевірки дозволить позивачу виконувати свої функції передбачені законодавством України.

Тобто суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими та правомірними, а також такими що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Дергачівської <міжрайонної державної податкової інспекції Харківськоїобласті до Товариство з обмеженою відповідальністю "Амкор Ренч Україна" про надання дозволу на проведення виїзної позапланової перевірки –задовольнити.

Надати дозвіл Дергачівській міжрайонній державній податковій інспекції у Харківській області на проведення фахівцями сектору контролю за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД позапланової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Амкор Ренч Україна", код за ЄДРПОУ 32796990, з питань дотримання вимог валютного законодавства по контракту №W15/04/08 від 14.05.08 з нерезидентом компанією Wetzel Gmbh.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова у повному обсязі виготовлена 14 квітня 2009 року.

Суддя                                                   Зінченко А.В.