Справа № 350/2099/14-а
Номер провадження 2-а/350/15/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 серпня 2015 року смт. Рожнятів
Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого судді Пулика М.В.,
секретаря судового засідання Стадник О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Рожнятів справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі до ОСОБА_1 старшого державного виконавця управління ДВС головного управління юстиції в Івано-Франківській області, третя особа: ОСОБА_2 про оскарження дій державного виконавця, -
ВСТАНОВИВ:
У своєму адміністративному позові позивач просить суд визнати неправомірними дії старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС головного управління юстиції ОСОБА_1 по винесенню постанови про відкриття виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчого листа №2-а/913/49/2012. Скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 15 грудня 2014 року ВП №4839027. Судові витрати віднести за рахунок держави.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав наведених в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не прибув, хоч про час і місце судового розгляду повідомлявся у встановленому порядку а тому, суд вважає за можливе провести розгляд справи на підставі наявних у ній доказів.
Представник третьої особи в судовому засіданні зазначив, що проти адміністративного позову заперечує, вважає постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження обґрунтованою та законною.
Вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з таких підстав.
Згідно ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією чи бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси. Позовна заява може бути подана до суду протягом 10 днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Виходячи з норм ст.181 КАС України та ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження» позовна заява, в тому числі про оскарження постанови про стягнення виконавчого збору, може бути подана до суду протягом 10 днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини 2 статті 82 Закону України «Про виконавче провадження» боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно в судовому порядку.
Судом встановлено, що 15 грудня 2014 року постановою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби головного управління юстиції в Івано-Франківській області ОСОБА_1 відкрито виконавче провадження про примусове виконання виконавчого листа №2-а/913/49/2012 виданий Рожнятівським районним судом Івано-Франківської області про скасування розпорядження управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі № 130859 від 01 січня 2012 року та 01 квітня 2012 року. (а.с.4).
Оскаржувана постанова отримана позивачем 18 грудня 2014 року, що підтверджується вхідним штампом позивача на супровідному листі відповідача (а.с.4).
Позивач вважає, що постанова винесена з перевищенням повноважень, наданих Державній виконавчій службі, оскільки виконавчий лист, яким скасовано розпорядження не підлягає примусовому виконанню, тому орган ДВС, отримавши виконавчий лист зобов"язаний був відмовити у відкритті виконавчого провадження.
Однак, з таким твердженням позивача суд не погоджується виходячи з наступного.
Згідно ст.1 Закону, виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів ( посадових осіб)- це сукупність дій органів і посадових осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів ( посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до вказаного Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Статтею 11 вказаного Закону визначені обов"язки та права державного виконавця, зокрема частина 1 вказаної статті передбачає, що державний виконавець зобов"язаний вживати передбачених Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Статтею 6 вказаного Закону встановлено, що державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб. Рішення, дії або бездіяльність державного виконавця можуть бути оскаржені в порядку, встановленому цим Законом.
Пунктом 1 частини 2 ст.17 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що відповідно до вказаного Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою виконавчі листи, що видані судами.
За змістом ст.25 Закону України „Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.
Наведені позивачем обставини можуть бути перевірені в ході виконання судового рішення, що не позбавляє державного виконавця в межах наданих йому повноважень вирішити питання про подальше виконання виконавчого документа.
З зв"язку з вищенаведеним суд приходить до переконання, що у державного виконавця були всі законні підстави для відкриття виконавчого провадження.
Оскільки постанова державного виконавця про відкриття виконавчого провадження 15 грудня 2014 року ВП №4839027 винесена у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Законом України "Про виконавче провадження", тому підстави для задоволення позову відсутні.
На підставі ст.ст.17, 75, 82 Закону України "Про виконавче провадження" , керуючись ст.ст. 2, 3, 9, 11, 71, 158-163, 167, 181, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні адміністративного позову управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі до ОСОБА_1 старшого державного виконавця управління ДВС головного управління юстиції в Івано-Франківській області, третя особа ОСОБА_2 про визнання неправомірними дій старшого державного виконавця управління ДВС головного управління юстиції в Івано-Франківській області по відкриттю виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчого листа № 2-а/913/49/2012 та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 15.12.2014 року ВП № 45839027 відмовити повністю.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанова може бути оскаржена до Львівського Апеляційного адміністративного суду через Рожнятівський районний суд протягом десяти днів з часу отримання її копії.
Суддя: