8.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження
13 серпня 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/536/15
Луганський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Кисельової Є. О.
за участю секретаря - Олійник О.А.,
без участі представників сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» в особі відокремленого підрозділу «Попаснянський департамент ОКП «Компанія «Луганськвода» до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Луганській області про визнання протиправним рішення та визнання незаконною й скасування вимоги,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з вказаним позовом.
Представник позивача та представник відповідача у судове засідання не прибули, надали клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Згідно з пунктом четвертим частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
У відповідності із частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до частин 1 та 3 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази.
Зважаючи на вказані обставини та питання, які підлягають з'ясуванню, суд вважає за необхідне зупинити провадження по справі та витребувати у позивача сертифікату Луганської регіональної торгово-промислової палати про настання обставин непереборної сили, згідно з яким вважається таким, що настав факт дії обставин непереборної сили для обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» в особі відокремленого підрозділу «Попаснянський департамент ОКП «Компанія «Луганськвода» по виконанню законодавчих актів України щодо подачі звітності, справляння та сплати податків і обов'язкових платежів, та докази звернення позивача до органу доходів та зборів з заявою про звільнення від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14.04.2014 до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Керуючись статтями 156, 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Зобов'язати обласне комунальне підприємство «Компанія «Луганськвода» в особі відокремленого підрозділу «Попаснянський департамент ОКП «Компанія «Луганськвода» надати сертифікат Луганської регіональної торгово-промислової палати про настання обставин непереборної сили, згідно з яким вважається таким, що настав факт дії обставин непереборної сили для обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» в особі відокремленого підрозділу «Попаснянський департамент ОКП «Компанія «Луганськвода» по виконанню законодавчих актів України щодо подачі звітності, справляння та сплати податків і обов'язкових платежів, та докази звернення позивача до органу доходів та зборів з заявою про звільнення від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14.04.2014 до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Зупинити провадження у адміністративній справі за адміністративним позовом обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» в особі відокремленого підрозділу «Попаснянський департамент ОКП «Компанія «Луганськвода» до Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Луганській області про визнання протиправним рішення та визнання незаконною й скасування вимоги до 14 вересня 2015 року о 10 год. 00 хв.
Ухвала в частині зобовязання оскарженню не підлягає.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяЄ.О. Кисельова