Постанова № 485366, 14.03.2007, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
14.03.2007
Номер справи
4/45
Номер документу
485366
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"14" березня 2007 р.

Справа № 4/45

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Хилька Ю.І.за участю секретаря судового засідання Волоткевича А.В.,розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 4/45

за позовом: Приватного підприємства «Промінь» смт. Добровеличківка Кіровоградської області

до відповідача: Добровеличківська районна державна адміністрація смт. Добровеличківка Кіровоградської області

про зобов'язання вчинити дії

Представники сторін:

від позивача - Похила С.Л., директор ;

від відповідача - Губаренко С.О. , довіреність № 01-12-36/1 від 20.12.06;

В порядку ст.121 КАС України за письмовою згодою сторін, які прибули в судове засідання, судовий розгляд розпочато і проведено в той же день після попереднього судового засідання.

Час прийняття постанови – 15 год. 50 хв.

Подано позовну заяву про зобов'язання державного реєстратора Добровеличківської районної державної адміністрації внести відповідача до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Позивач вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

15.12.2005 року позивач звернувся до державного реєстратора Добровеличківської райдержадміністрації з заявою про проведення перереєстрації малого підприємства «Промінь» на приватне підприємство «Промінь» та надав відповідачу всі передбачені законом документи. 26.05.2006 року позивач отримав від державного реєстратора Добровеличківської райдержадміністрації свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи - приватного підприємства «Промінь» серії АОО №557639. Однак, позивачу стало відомо про те, що з вини державного реєстратора Реути В.В. факт проведеної перереєстрації не включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Звернення позивача до відповідача про усунення порушення закону залишені без задоволення через невизначення процедури внесення таких змін.

Оцінює відмову у внесенні змін до Єдиного державного реєстру як бездіяльність відповідача та просить зобов'язати відповідача внести зміни до Єдиного державного реєстру щодо проведеної перереєстрації підприємства позивача з 26.05.2006 року.

Заперечення на позов відповідач не надав, в своїх поясненнях визнав факт неправомірних дій державного реєстратора Реула В.В. та вважає, що виправити допущене з вини відповідача порушення закону можливо лише шляхом прийняття відповідного судового рішення. Адміністративний позов визнає повністю.

Проаналізувавши правовідносини, що виникли між учасниками спору та надавши їм правову оцінку, господарський суд приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають до повного задоволення враховуючи наступне.

Згідно до вимог ст.29 «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи засновники (учасники) повинні подати особисто документи. Державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації у визначених законом випадках.

За приписом п.14 вказаної статті державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи повинен видати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) засновникам (учасникам) юридичної особи один примірник оригіналу установчих документів.... та передати відповідним органам статистики ... повідомлення про внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру та відомості з реєстраційної картки.

У відповідності до ст.25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» за відсутності підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи державний реєстратор повинен внести до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи ідентифікаційний код заявника відповідно до вимог Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації юридичної особи на підставі відомостей цієї реєстраційної картки.

Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи є датою реєстрації юридичної особи. Строк державної реєстрації юридичної особи не повинен перевищувати три робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації юридичної особи. Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи повинно бути оформлено і видано (надіслано) реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації юридичної особи.

Як вбачається з матеріалів справи свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи позивачу видано з відміткою про дату проведення державної реєстрації малого підприємства «Промінь» 14.12.1995 року (а.с.6,8). Згідно до наданої Головним управлінням статистики в Кіровоградській області інформації станом на час розгляду справи в суду Похила С.Л. значиться керівником малого підприємства «Промінь» яке має ідентифікаційний код 23228065, а приватне підприємство «Промінь» в Єдиному державному реєстрі не значиться.

При проведенні перевірки за зверненням позивача відповідач також виявив факт невключення бувшим державним реєстратором Реутою В.В. позивача до Єдиного Державного реєстру та ним було вжито заходів для усунення наслідків такого порушення шляхом звернення до представництва Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва та до прокуратури Добровеличківського району (а.с.7).

Господарський суд вважає, що дії позивача по виправленню порушень закону, через які його не було внесено до Єдиного Державного реєстру повністю відповідають положенням ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» щодо порядку внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.

У відповідності до ст.94 КАС України повернути позивачу суму сплаченого судового збору в розмірі 3 грн.40 коп. за рахунок Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 160, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України , господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов'язати Добровеличківську районну державну адміністрацію смт. Добровеличківка Кіровоградської області вул. Кірова 112 ідентифікаційний код 04055038 виконати дії по проведенню перереєстрації приватного підприємства «Промінь» смт. Добровеличківка Кіровоградської області вул. Промислова 20 (станом на 26.05.2006 року).

Стягнути з Державного бюджету України (рахунок № 31115095700002, УДК у м. Кіровограді ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО 823016, ідентифікаційний код 24145329, код платежу за бюджетною класифікацією 22090200) на користь приватному підприємству «Промінь» смт. Добровеличківка Кіровоградської області вул. Промислова 20 суму сплаченого судового збору в розмірі 3 грн. 40 коп. .

Після набрання судовим рішенням законної сили, за заявою стягувача, буде виданий виконавчий лист.

Сторони мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову в порядку і строки відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова виготовлена в повному обсязі 14 березня 2007 року.

Суддя

Ю. І. Хилько