Справа 127/15409/14-к
Провадження 1-кс/127/4983/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2014 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Чернюк І.В. розглянувши клопотання старшого слідчого СУ УМВС України у Вінницькій області підполковника міліції ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, -
в с т а н о в и в:
Старший слідчий СУ УМВС України у Вінницькій області підполковник міліції ОСОБА_1, 17.07.2014 року, звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії. Клопотання мотивовано тим, що «Військторгсервіс»», затвердженої наказом генерального директора Концерну «Війскьторгсервіс» від 17.12.2009 №171 управління поточною діяльністю Філією здійснює керівник, який діє на підставі цього Положення та організовує поточну виробничо-комерційну діяльність Філії, на підставі довіреності наданої керівником Засновника укладає з юридичними та фізичними особами України господарські договори, підписує документи щодо виконання таких договорів; Керівник зобовязаний забезпечити ефективне використання основних фондів, трудових, матеріальних, фінансових та інших ресурсів Філії; дотримання Філією встановленого чинним законодавством України та Статутом Замовника порядку укладення договорів та угод оренди нерухомого майна Засновника; Керівник філії та головний бухгалтер несе персональну відповідальність за майно та грошові кошти закріплені за філією. Згідно з вимогами ст. ст. 2, 5 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», ст. 287 Господарського кодексу України та п. 17 ОСОБА_2 розрахунку та порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №786 від 04.10.1995 у випадку коли загальна площа орендованого нерухомого майна перевищує 200 кв.м., орендодавцем такого майна є Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва, при цьому орендна плата за нерухоме майно в розмірі 70% скеровується до державного бюджету України. Всупереч вимогам вищевказаних норм діючого законодавства України, а саме ст. ст. 2, 5 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», ст. 287 Господарського кодексу України та п. 17 ОСОБА_2 розрахунку та порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 786 від 04.10.1995, п.п. 6.4, 6.5 «Положення про Вінницьку філію Концерну «Військторгсервіс»,затвердженого наказом генерального директора Концерну «Війскьторгсервіс» від 17.12.2009 № 171 посадові особи Вінницької філії Концерну «Військторгсервіс»,неналежним чином виконуючи свої обовязки внаслідок недобросовісного до них відношення, не вжили жодних заходів встановлення порядку укладення Філією договорів оренди та в період 2013 2014 років уклали договори зберігання з ФОП ОСОБА_3, ПП «ВК», ФОП ОСОБА_2, ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6., ПП «Злак-М», ТОВ «Вінцитрус-трейдінг», ФОП ОСОБА_7 Незважаючи на те,що укладені договори мали назву договорів зберігання, фактично даним субєктам господарювання, нерухоме державне майно Концерну «Військторосрервіс» - нежитлові приміщення по вул. Чехова. 7А та по вул. Ленінградська, 36 в м. Вінниці, загальна площа яких перевищувала 200 кв.м., було передано в строкове, платне користування для здійснення ними підприємницької діяльності, що згідно ст. 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» є орендою. При цьому, на рахунки Вінницької філії Концерну «Військторгсервіс» від вказаних субєктів господарювання орендна плата не надходила. В результаті неналежного виконання посадовими особами Вінницької філії Концерну «Військторгсервіс» своїх службових обовязків в наслідок недобросовісного до них відношення в державний бюджет України не відраховувались грошові кошти в розмірі 70% від орендної плати, чим спричинено державі істотну шкоду, що в сто і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та складає згідно висновку регіонального відділення фонду державного майна України по Вінницькій області за вих.10-04/1647 від 16.06.2014 суму 128 500,75 грн.
В зязку з викладеним, виникла необхідність документальної і фактичної перевірки окремих питань фінансово - господарської діяльності Концерну «Військторгсервіс» в частині діяльності Вінницької філії Концерну «Військторгсервіс», забезпечення виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально - відповідальних осіб, розміру спричинених матеріальних збитків у даному кримінальному провадженні, що є можливим лише при проведенні позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності даного підприємства. На підставі викладеного слідчий просить клопотання задовольнити.
Суд, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно ч. 2 п. 4 ст. 40 КПК України слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Згідно ст. 11 ч. 7 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під
час кримінального провадження.
Відповідно до ст. 11 ч. 8 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документ, які пятої та шостої цієї статті свідчить про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду інші відомості. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що є достатні підстави для проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Концерну «Військторгсервіс», оскільки результати перевірки можуть бути використані як доказ у кримінальному проваджені.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 40 КПК України, ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні , -
у х в а л и в:
Клопотання старшого слідчого СУ УМВС України у Вінницькій області підполковника міліції ОСОБА_1 задовольнити.
Надати Державній Фінансовій Інспекції у Вінницькій області дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Концерну «Військторгсервіс» (код ЄДРПОУ 33689922 юридична адреса: м. Київ, вул. Молодогвардійська, №28-А) в частині діяльності Вінницької філії Концерну «Військторгсервіс » (код ЄДРПОУ 35123573 юридична адреса: м. Вінниця, вул. Ширшова, 16) за період діяльності з 01.01.2013р. по 17.07.2014 року, тобто по день винесення ухвали суду.
Під час проведення позапланової виїзної ревізії зясувати наступні питання:
1) Законність та достовірність операцій з необоротними активами, в тому числі достовірність відображення в обліку операцій по відчуженню, зберіганню нерухомого майна, оренді, спільній діяльності. Дотримання вимог чинного законодавства при управлінні майном Вінницької філії Концерну «Військторгсервіс»;
2) Стан збереження державного майна, використання оборотних та необоротних активів;
3) Наявність шкоди державі та її розмір, якщо буде встановлено порушення використання державного майна;
4) Внаслідок дій яких службових осіб Вінницької філії Концерну «Військторгсервіс» була заподіяна матеріальна шкода.
Призначити строк проведення ревізії тривалістю 15 робочих днів, починаючи з 25.07.2014 року не враховуючи вихідних та святкових днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя