Справа 127/10253/14-к
Провадження 1-кс/127/3317/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2014 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Чернюк І.В. розглянувши клопотання прокурора відділу прокуратури Вінницької області молодшого радника юстиції ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової ревізії, -
в с т а н о в и в:
Прокурор відділу прокуратури Вінницької області молодший радник юстиції ОСОБА_1, 21.05.2014 року, звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії. Клопотання мотивовано тим, що у провадженні слідчого відділу прокуратури області перебувають матеріали досудового розслідування № 42014020190000003 від 12.03.2014 щодо службових осіб Крижопільського виправного центру №113 УДПТС України у Вінницькій області, які в порушення вимог кримінально-виконавчого кодексу України та Кодексу законів про працю України протягом вересня 2013 січня 2014 року допустили невиплату заробітної плати засудженим на загальну суму близько 164 тис. грн.
Установлено, що відповідно до ст. 60 КВК України праця засуджених до обмеження волі регулюється законодавством про працю, за винятком правил прийняття на роботу, звільнення з роботи, переведення на іншу роботу. Засудженим незалежно від усіх відрахувань належить виплачувати не менш як сімдесят п'ять відсотків загальної суми заробітку.
Стаття 115 КЗпП України встановлює, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Разом з тим, відповідно до пояснень 35 засуджених ОСОБА_2 виправного центру № 113 останні заробітну плату отримували виключно у натуральній формі товарами широкого вжитку, сигаретами 1 раз на місяць. При цьому, згідно довідки головного бухгалтера центру протягом 2013 року з особистих рахунків засудженим виплачено 1 294 692, 03 грн.
Статтею 93 КПК України передбачено, як вид збирання доказів у кримінальному провадженні, - отримання від органів державної влади, установ, організацій висновків ревізій.
З метою повного, всебічного та неупередженого розслідування досліджуємого кримінального провадження, для документальної і фактичної перевірки окремих питань фінансово господарської діяльності, забезпечення виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб, розміру спричинених матеріальних збитків, у даному кримінальному провадженні винесена постанова про призначення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово господарської діяльності Крижопільської ВК № 113 та ДП «Крижопільський виправний центр № 113». На підставі викладеного слідчий просить клопотання задовольнити.
Суд, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно ч. 2 п. 4 ст. 40 КПК України слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Згідно ст. 11 ч. 7 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під
час кримінального провадження.
Відповідно до ст. 11 ч. 8 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документ, які пятої та шостої цієї статті свідчить про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду інші відомості. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що є достатні підстави для проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Крижопільської ВК № 113 та ДП «Крижопільський виправний центр № 113», оскільки результати перевірки можуть бути використані як доказ у кримінальному проваджені.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 40 КПК України, ст. 11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні , -
у х в а л и в:
Клопотання прокурора відділу прокуратури Вінницької області молодшого радника юстиції ОСОБА_1 задовольнити.
Надати Державній Фінансовій Інспекції у Вінницькій області дозвіл на проведення у кримінальному провадженні № 42014020190000003 від 12.03.2014 позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Крижопільського виправного центру № 113 (24615, с. Городківка Крижопільського району, вул. Леніна, 106, ідентифікаційний код 14316862) та ДП «Крижопільський виправний центр № 113» (24615, с. Городківка Крижопільського району, вул. Леніна, 106, ідентифікаційний код 08679630), яку провести за період з 01.06.2013 року по 01.06.2014 року.
Призначити строк проведення ревізії тривалістю 15 робочих днів, починаючи з 05.06.2014 року не враховуючи вихідних та святкових днів.
На вирішення інспекторам-ревізорам поставити наступні запитання:
-перевірити за період з 01.06.2013 року по 01.06.2014 року законність та доцільність використання у Крижопільському виправному центрі № 113 та ДП «Крижопільський виправний центр № 113» бюджетних коштів, в тому числі при виплаті заробітної плати, закупівлі установами товарно-матеріальних цінностей, додержанні норм та обсягів витрат на виробничі потреби, документальне підтвердження за період 01.06.2013 року - 01.06.2014 року обсягу господарських операцій з подальшим проведенням по них розрахунків, використання бюджетних коштів за їх цільовим призначенням, додержання вимог законодавства при списанні товарно-матеріальних цінностей;
-відобразити помісячно, за період з 01.06.2013 року по 01.06.2014 року, загальний рух коштів по касі та банківським розрахунковим рахункам Крижопільського виправного центру № 113 та ДП «Крижопільський виправний центр № 113;
-встановити та перевірити по Крижопільському виправному центрі № 113 та ДП «Крижопільський виправний центр № 113» за період з 01.06.2013 року по 01.06.2014 року правильність нарахування та виплати заробітної плати засудженим, які відбувають покарання у Крижопільському ВК № 113, а саме відобразити помісячно, починаючи з 01.06.2013 року, факти наявності заборгованості з виплати заробітної плати засудженим, зазначивши помісячно: кожного засудженого, щодо якого вона виникла, суму нарахованої заробітної плати, суму заборгованості по її виплаті, загальний період заборгованості та достовірність відображення розрахунків з оплати праці;
-встановити ким із службових осіб Крижопільського виправного центру № 113 та ДП «Крижопільський виправний центр № 113» і які норми законодавчих актів були порушені при виплаті заробітної плати засудженим, хто був відповідальною службовою особою за ведення фінансово-господарської діяльності у ревізуємий період,
-встановити та перевірити по Крижопільському виправному центрі № 113 та ДП «Крижопільський виправний центр № 113» за період з 01.06.2013 року по 01.06.2014 року правильність відображення загальної суми отриманих грошових надходжень та черговість їх використання;
-перевірити чи була у Крижопільському виправному центрі № 113 та ДП «Крижопільський виправний центр № 113» за період з 01.06.2013 року по 01.06.2014 року фінансова можливість виплатити засудженим в повному обсязі (або частково) нараховану заробітну плату за рахунок обігових коштів з урахуванням черговості платежів згідно з вимогами законодавства;
-встановити на які потреби у Крижопільському виправному центрі № 113 та ДП «Крижопільський виправний центр № 113» за період з 01.06.2013 року по 01.06.2014 року були витраченні грошові кошти, в період існування заборгованості по заробітній платі перед засудженими;
-перевірити у Крижопільському виправному центрі № 113 та ДП «Крижопільський виправний центр № 113» за період з 01.06.2013 року по 01.06.2014 року питання про те, чи призвело витрачання ними коштів на виробничі та інші соціально-побутові потреби до скорочення заборгованості з оплати праці. Якщо так, то які саме суми коштів були спрямовані на поточну оплату праці засудженим, а які на погашення заборгованості попередніх періодів;
-Перевірити чи мали місце у Крижопільському виправному центрі № 113 та ДП «Крижопільський виправний центр № 113» за період з 01.06.2013 року по 01.06.2014 року факти направлення коштів призначених на виплату заробітної плати засудженим на інші цілі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя