Справа № 127/13908/13-а
Провадження № 2-а/127/523/13
У Х В А Л А
16 липня 2013 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
у складі головуючого - судді Романчук Р. В.
при секретарі Алексюк В.О.,
при розгляді у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Вінницького міського суду Вінницької області справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Вінниці, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання протиправною та незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В :
В проваджені Вінницького міського суду Вінницької області знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Вінниці, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання протиправною та незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_5 заявила клопотання про витребування від відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ОСОБА_2 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Вінниці копії паспортів відповідачів з відміткою їх місця реєстрації та довідок податкової інспекції про ідентифікаційні коди відповідачів, оскільки дана інформація на даний час не відома, однак необхідна при розгляді справи. Також просить допитати її як свідка у даній справі, оскільки їй відомі дані, які не охоплені поданими суду доказами і вона є свідком подій, які мають значення при розгляді даної справи. Крім того, просить не допускати працівників Департаменту правової політики Вінницької міської ради, як і будь-яких інших неналежних представників, до участі в справі в якості представника відповідача ОСОБА_2 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Вінниці, оскільки ОСОБА_2 центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Вінниці не є виконавчим органом і не входить до переліку осіб, чиї інтереси уповноважений представляти Департамент правової політики Вінницької міської ради, вважає, що в такому випадку може бути порушення прав рівності сторін.
Представник ОСОБА_2 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Вінниці ОСОБА_6 заперечив проти задоволення клопотання в частині витребування копій паспортів відповідачів з відміткою їх місця реєстрації та довідок податкової інспекції про ідентифікаційні коди відповідачів, оскільки в даному випадку можуть бути порушені права відповідачів, не заперечує проти допиту ОСОБА_5 як свідка. Крім того, заперечив проти задоволення клопотання в частині недопуску його та інших працівників Департаменту правової політики Вінницької міської ради до участі в справі в якості представника відповідача ОСОБА_2 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Вінниці, оскільки ОСОБА_2 центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Вінниці заснований Вінницькою міською радою, підконтрольний та підпорядковується їй, тому вважає, що підстав для недопуску представника немає.
Представник відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - ОСОБА_7 заперечив проти задоволення клопотання в частині витребування копій паспортів відповідачів з відміткою їх місця реєстрації та довідок податкової інспекції про ідентифікаційні коди відповідачів та зазначив, що немає потреби витребовувати дані документи, оскільки дана інформація буде надана на вимогу суду, при вирішенні питання щодо допиту ОСОБА_5 як свідка покладається на розсуд суду, щодо недопуску працівника Департаменту правової політики Вінницької міської ради до участі в справі в якості представника відповідача ОСОБА_2 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Вінниці заперечує щодо задоволення клопотання в цій частині, оскільки вважає, що ОСОБА_2 центр є структурним підрозділом Департаменту праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради, який є виконавчим органом Вінницької міської ради, тому працівники Департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради можуть представляти інтереси відповідача.
Заслухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання є частково обгрунтованим та підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3, 7 ст. 56 КАС України, сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника. Представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 48 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність. Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону. Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 58 КАС України, повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи. Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи. Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Як вбачається із Положення про ОСОБА_2 центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Вінниці центр є бюджетною установою, рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації якої приймає Вінницька міська рада за поданням Департаменту праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради. Положення про ОСОБА_2 центр затверджується Вінницькою міською радою за поданням Департаменту праці і соціального захисту населення. ОСОБА_2 центр підпорядковується Департаменту праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради, територіальний центр є юридичною особою.
Як вбачається із Положення про Департамент правової політики та якості Вінницької міської ради департамент є виконавчим органом Вінницької міської ради, метою діяльності Департаменту є юридичне супроводження та забезпечення єдиної правової політики та якості при виконанні Вінницькою міською радою та її виконавчими органами своїх завдань на підставі, в межах повноважень і способами, передбаченими Конституцією і законами України. Відповідно до покладених на нього завдань Департамент, зокрема, представляє у встановленому законодавством порядку інтереси Вінницької міської ради, міського голови та виконавчих органів міської ради в судах та інших органах під час розгляду правових питань і спорів.
Відповідно до ч. 1, п. 2 ч. 2 ст. 65 КАС України, як свідок в адміністративній справі може бути викликана судом кожна особа, якій можуть бути відомі обставини, що належить з'ясувати у справі. Не можуть бути допитані, як свідки представники в судовому процесі, захисники у кримінальному провадженні - про обставини, які стали їм відомі у зв'язку з виконанням функцій представника чи захисника.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 КАС України пояснення сторін, третіх осіб, їхніх представників про відомі їм обставини, що мають значення для справи, оцінюються поряд з іншими доказами у справі. Сторони, треті особи або їхні представники, які дають пояснення про відомі їм обставини, що мають значення для справи, можуть бути за їхньою згодою допитані як свідки.
На підставі викладеного, заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання в частині допиту представника позивача ОСОБА_5 як свідка слід задовольнити.
Що стосується клопотання в частині недопуску працівника Департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради ОСОБА_6 та інших працівників Департаменту до участі в справі як представників ОСОБА_2 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Вінниці, суд при вирішені даного клопотання враховує норми Положення про ОСОБА_2 центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Вінниці, норми Положення про Департамент правової політики та якості Вінницької міської ради. Зокрема, суд враховує, що Департамент правової політики та якості Вінницької міської ради відповідно до п. 4.1.13 представляє у встановленому законодавством порядку інтереси Вінницької міської ради, міського голови та виконавчих органів міської ради в судах та інших органах під час розгляду правових питань і спорів, однак ОСОБА_2 центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Вінниці не є виконавчим органом Вінницької міської ради. В судовому засіданні встановлено, що особа, якій надано довіреність ОСОБА_2 центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Вінниці, ОСОБА_6 не є працівником ОСОБА_2 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Вінниці, а є працівником Департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради. До суду ОСОБА_6 надано довіреність від 18.02.2013 року без зазначення номеру, в якій вказано, що ОСОБА_2 центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Вінниці в особі директора територіального центру ОСОБА_3 уповноважує ОСОБА_6 представляти інтереси ОСОБА_2 центру, зокрема в судах, довіреність підписана директором територіального центру та скріплена печаткою територіального центру. Враховуючи викладене, суд вважає, що в даному випадку працівник Департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради ОСОБА_6, як і інші працівники Департаменту, немає правових підстав представляти інтереси відповідача ОСОБА_2 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Вінниці та приходить до висновку, що клопотання представника позивачів в цій частині слід задовольнити та відмовити в допуску до участі в справі ОСОБА_6 як неналежному представнику.
Що стосується клопотання про витребування копій паспортів відповідачів з відміткою їх місця реєстрації та довідок податкової інспекції про ідентифікаційні коди відповідачів, суд, враховуючи пояснення представника відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - ОСОБА_7 про те, що дана інформація буде надана на вимогу суду, підстав для задоволення клопотання в цій частині не вбачає.
Керуючись ст. ст. 56, 58, 65, 76, 185, 133 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання представника позивача ОСОБА_5 задовольнити частково.
Допитати представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_5 під час судового розгляду справи як свідка.
Відмовити в допуску до участі в справі як представнику відповідача ОСОБА_2 центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) міста Вінниці ОСОБА_6 як неналежному представнику.
В задоволенні клопотання в іншій частині відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає. Відповідно до ч. 6 ст. 254 КАС України ухвали суду, які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту постановлення.
СУДДЯ