Постанова № 48393539, 19.01.2015, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.01.2015
Номер справи
814/2977/14
Номер документу
48393539
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв

19.01.2015 р. Справа № 814/2977/14

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Малих О. В. розглянув у порядку письмового провадження справу

адміністративним позовом: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 56203)

до відповідача: Головного управління Міндоходів у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001)

про визнання протиправним та скасування рішення від 18.08.2014р. № 000101/13-21,

в с т а н о в и в:

Позивач, фізична особа-підприємець ОСОБА_1, звернулась до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Міндоходів у Миколаївській області (далі - відповідач), у якому просить суд визнання протиправним та скасування рішення від 18.08.2014 року № 000101/13-21.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказує на неправомірність застосування фінансових санкцій у сумі 5000,00 грн. згідно ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», оскільки, на його думку, пляшка віскі була придбана у 2012 році за ціною 170,00 грн., тому встановлена ціна відповідає нормам законодавства.

Відповідач надав письмові заперечення, в яких зазначає, що фактичною перевіркою ФОП ОСОБА_1 встановлені порушення Постанови Кабінету міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» щодо продажу алкогольних напоїв за цінами, нижчими ніж мінімально встановлені роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва. Враховуючи вищевикладене, до позивача правомірно застосовані штрафні санкції відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» на підставі рішення про застосування штрафних санкцій від 18.08.2014 року № 000101/13-21.

Представник позивача надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження. Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, відповідно до ст. 128 кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що 09 липня 2014 року на підставі ст. 20, ст. 80 Податкового кодексу України згідно направлень № 561 та № 562 від 04.07.2014 року фахівцями МДПІ було проведено фактичну перевірку магазину фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, розташованого за адресою Миколаївська область,Березнегуватський р-н, смт. Березнегувате, вул. Піонерська, 64.

За результатами перевірки було складено акт від 09.07.2014 року №142/14-29-21-12/НОМЕР_1, яким, зокрема, було встановлено факт реалізації алкогольних напоїв за цінами, нижчими мінімально встановлених роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, було реалізовано пляшку віскі обємом 1 л, міцністю 40% по ціні 170,00, що є нижчою за мінімальні ціни на такі напої, що є нижчим мінімально встановленої роздрібної ціни, чим порушено Постанову Кабінету міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» від 30.10.2008 року № 957 (надалі - Постанова КМУ № 957).

На підставі акту фактичної перевірки відповідачем було прийнято рішення від 18.08.2014 року № 000101/13-21 про застосування до ФОП ОСОБА_1 санкцій за роздрібну торгівлю алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої у вигляді штрафу в розмірі 5000,00 грн., відповідно до абз. 13 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року № 481/95-ВР.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP (далі - Закон України № 481/95-ВР).

Статтею 1 Закону України № 481/95-ВР визначено, що

- мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої - ціни, які визначаються виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін на цю продукцію та торговельної надбавки;

- мінімальні оптово-відпускні ціни на алкогольні напої - ціни, які визначаються за кодами виробів Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності за 1 літр 100-відсоткового спирту, обраховані виходячи з найнижчої оптової ціни на вітчизняну або контрактної вартості на імпортну продукцію та податків і зборів, які відповідно до чинного законодавства підлягають сплаті з одиниці продукції вітчизняними виробниками й імпортерами, та з урахуванням вартості тари.

Відповідно до ст. 18 Закону України № 481/95-ВР Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.

Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 957 від 30.10.2008 року «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» (далі - Постанови КМУ №957) установлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв згідно з додатком до даної Постанови. На момент здійснення перевірки мінімальна роздрібна ціна на віскі обємом 1 л, міцністю 40% складала 177,00 грн.

Мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів, інших зброджених напоїв, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, коньяку (бренді) три зірочки, коньяку (бренді) чотири зірочки, коньяку (бренді) п'ять зірочок та інших спиртових дистилятів та спиртних напоїв різного вмісту спирту в тарі різної місткості визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об'ємом (у відсотках) та місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000,00 гривень.

З матеріалів справи вбачається, що факт порушення позивачем вимог Закону України № 481/95-ВР в магазині що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, розташованого за адресою Миколаївська область, Березнегуватський р-н, смт. Березнегувате, вул. Піонерська, 64 підтверджуються наданою до матеріалів справи пояснень Позивача , з яких вбачається продаж пляшки віскі ємністю 1 л за ціною 170,00 грн., що нижче ніж мінімальна роздрібна ціна яка розрахована відповідно до постанови КМУ № 957.

При цьому, копія видаткової накладної №51650/51504 від 27.09.2012 року про отримання позивачем, зокрема, віскі ємністю 1 л за ціною 121,74,00 грн. за пляшку, не спростовують факт продажу вищезазначеної пляшки віскі.

Таким чином, суд приходить до висновку, що оскільки ФОП ОСОБА_1 було допущено порушення вимог Постанови КМУ № 957, що підтверджується матеріалами справи, а представником позивача вказане порушення не спростовано, тому до позивача повинна бути застосована фінансова санкція у розмірі 5000,00 грн. згідно статті 17 Закону України № 481/95-BP.

В силу част. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма кореспондує із принципами, викладеними в ст. 19 Конституції України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості (частина 1 статті 11 КАС України).

Керуючись статтями 2, 11, 128, 158, 160 - 163 КАС України, адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.В. Малих