ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" березня 2011 р. справа № 2a-572/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Могила А.Б., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1020 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася в суд із адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1020 грн.
Позов мотивовано тим, що 16.07.2010 року та 15.09.2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акти відповідно № 180262 та №194991 про порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»під час експлуатації ОСОБА_1 легкового автомобіля, обладнаного як таксі. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки. За вказане порушення до ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції в загальній сумі 1020 грн., про що керівником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області винесено відповідні постанови від 12.08.2010 №106312 та 16.09.2010 року №106412. Дані постанови ОСОБА_1 у встановленому порядку не оскаржувалася, розмір фінансової санкції не сплачений.
19.02.2011 року відповідач отримав копію ухвали суду про відкриття скороченого провадження в даній адміністративній справі, копію позовної заяви та додані до неї документи.
Згідно із пунктом 3 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Заперечення відповідача на позов до суду не надійшло. Місцезнаходження відповідача зареєстровано в ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців від 03.02.2011 року № 11-15/217, видана Реєстраційною палатою виконкому Івано-Франківської міської ради.
Оцінивши письмові докази та інші матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
16.07.2010 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 180262 про порушення вимог ст. 39 Закону України Про автомобільний транспорт під час експлуатації ОСОБА_1 легкового автомобіля марки Форт Оріон, номерний знак 28846МО, обладнаного як таксі. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки.
Таке ж порушення Закону України «Про автомобільний транспорт»відповідачем вчинено 15.09.2010 року, про що працівниками територіального управління Головатотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт за №194991.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України «Про автомобільний транспорт».
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному
транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Згідно положень статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, є:
для автомобільного перевізника ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія таксі посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи передбачені законодавством України.
Стаття 1 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.
В абзаці 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки встановлюється штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.
12.08.2010 року та 16.09.2010 враховуючи допущені ОСОБА_1 порушення, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області винесено постанови відповідно за № 106312 та №106412 якими застосовано до нього фінансові санкції в сумі 510 грн. за кожне порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Відповідач постанову № 106312 від 12.08.2010 року про застосування фінансових санкцій отримав 21.08.2010 року, що підтверджується матеріалами справи (а.с.10). Постанову про застосування фінансових санкцій №106412 від 16.09.2010 року ОСОБА_1 отримано 21.09.2010 року (а.с.14).
Згідно листа позивача від 07.02.2011 року відповідачем у передбачений законом термін суми застосованих фінансових санкцій добровільно не сплачені, постанови в порядку передбаченому пунктам 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після їх винесення чи до суду не оскаржувалися (а.с.26)
При здійсненні відповідачем експлуатації легкового автомобіля, обладнаного як таксі наявність у нього документів, передбачених статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»є обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
У відповідності до листа позивача від 07.02.2011 року ОСОБА_1 15.11.2006 року отримував ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Ліцензійної картки на транспортний засіб марки «FORD»відповідач не виготовляв (а.с.16).
Виходячи з наведеного, позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 1020 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 в користь державного бюджету (рахунок 31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100) фінансові санкції в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Могила А.Б.