Ухвала суду № 48341668, 10.08.2015, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.08.2015
Номер справи
826/9309/15
Номер документу
48341668
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/9309/15 Головуючий у 1-й інстанції: Іщук І.О. Суддя-доповідач: Мєзєнцев Є.І.

У Х В А Л А

Іменем України

10 серпня 2015 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Мєзєнцева Є.І., суддів - Файдюка В.В., Чаку Є.В., при секретарі Войтковській Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Техно-лідер" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 червня 2015 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Техно-лідер" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Техно-лідер" звернулося з позовом до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення прийнятого ДФС України від 08.05.2015 р. №9836/6/99-99-10-01-04-25 про залишення скарг ТОВ "Техно-лідер" без розгляду та зобов'язання ДФС України розглянути скарги ТОВ "Техно-лідер" від 24.04.2015 p. №24/04-1, 24/04-2 в установленому законом порядку.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 червня 2015 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

Позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення і прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Перевіривши повноту встановлення окружним адміністративним судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, колегія суддів дійшла наступного висновку.

Судом першої інстанції встановлено, що 27.01.2015 р. ДПІ у Печерському р-ні м. Києва були прийняті податкові повідомлення-рішення №7626552201, яким ТОВ "Техно-лідер" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 333 040,00 грн., та №7726552209, яким ТОВ "Техно-лідер" зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 723 415,00 грн.

Не погоджуючись із зазначеними вище податковими повідомленнями-рішеннями, позивачем були подані до Головного управління ДФС у м. Києві первинні скарги (вх.№14 та вх. №15 від 15.04.2015 р.), за наслідками розгляду яких ГУ ДФС у м. Києві рішеннями про результати розгляду первинної скарги №4959/10/26-15-10-05-35 та №4958/10/26-15-10-05-35 від 26.03.2015 р. податкові повідомлення-рішення залишено без змін, а скарги - без задоволення.

Не погоджуючись із зазначеними вище податковими повідомленнями-рішеннями та рішеннями ГУ ДФС у м. Києві №4959/10/26-15-10-05-35 та №4958/10/26-15-10-05-35 від 26.03.2015 р., ТОВ "Техно-лідер" звернулося до ДФС України зі скаргами від 24.04.2015 р. №24/04-1 та №24/04-2 (вх. №11298/6 та вх. №11296/6 від 27.04.2015 р.), які від імені позивача підписані ОСОБА_2, за наслідками розгляду яких ДФС України було прийняте рішення №9836/6/99-99-10-01-04-25 від 08.05.2015 р. про залишення скарг позивача без розгляду, оскільки додані до скарг копії довіреностей ТОВ "Техно-лідер", щодо уповноваження ОСОБА_2 представляти інтереси даного товариства, не завірені належним чином.

Основним нормативно-правовим актом, що регулює спірні правовідносини є Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - Податковий кодекс України, ПК України).

Згідно положень пп.21.1.1 - пп.21.1.5 п.21.1 ст.21 ПК України посадові особи контролюючих органів зобов'язані: дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами; забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій; забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень; не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій; коректно та уважно ставитися до платників податків, їх представників та інших учасників відносин, що виникають під час реалізації норм цього Кодексу та інших законів, не принижувати їх честі та гідності.

При цьому, згідно положень п.56.1 - п.56.3, п.56.6 та п.56.20 ст.56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення (п.56.2 ст.56 ПК України).

Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Скарги на рішення державних податкових інспекцій подаються до контролюючих органів в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональних територіальних органів.

Скарги на рішення контролюючих органів в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональних територіальних органів та митниць подаються до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (п.56.3 ст.56 ПК України).

У разі коли контролюючий орган приймає рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків, такий платник податків має право звернутися протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання рішення про результати розгляду скарги, зі скаргою до контролюючого органу вищого рівня (п.56.6 ст.56 ПК України).

Відповідно до п.56.8 ст.56 ПК України контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника податків поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.

При цьому, згідно п.56.7 ст.56 ПК України у разі порушення платником податків вимог пунктів 56.3 і 56.6 подані ним скарги не розглядаються та повертаються йому із зазначенням причин повернення.

Вимоги до оформлення скарги, порядок подання та розгляду скарг встановлюється центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (п.56.20 ст.56 ПК України).

Процедура оскарження платниками податків податкових повідомлень-рішень або інших рішень органів доходів і зборів під час адміністративного оскарження визначена Порядком оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду органами доходів і зборів, затвердженим Наказом Міністерства доходів і зборів України №848 від 25.12.2013 р. (надалі - Порядок №848).

Відповідно до п.4.1 - п.4.3 Порядку №848 скарга платника податку подається в письмовій формі та має включати таку інформацію: найменування платника податку, його місцезнаходження, податкова адреса для юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання для фізичної особи - платника податків; найменування органу доходів і зборів, яким прийнято оскаржуване рішення, дата і номер, назва та сума податку, збору та/або штрафної (фінансової) санкції; підстави, за якими оскаржується рішення, обставини справи, які, на думку заявника, встановлені органом доходів і зборів неправильно чи не встановлені взагалі; обґрунтування незгоди платника податків із рішенням органу доходів і зборів з посиланням на норми законодавства; суть вимог та клопотань платника податку; відомості про повідомлення чи неповідомлення відповідного органу доходів і зборів про подання скарги до органу доходів і зборів вищого рівня; відомості про подання чи неподання позовної заяви про оскарження рішення органу доходів і зборів до суду; адресу, на яку слід надіслати рішення, прийняте за результатами розгляду скарги; перелік документів, які додаються до скарги.

Платник податку може додавати до скарги розрахунки та докази, які він вважає за необхідне надати. Копії документів, які додаються до скарги, повинні бути належним чином засвідчені (п.4.2 Порядку №848).

Скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, уповноваженим на підписання скарги. Якщо скарга підписується представником платника податків, до неї долучається оригінал або належним чином завірена копія документа, який засвідчує повноваження такого представника відповідно до законодавства (п.4.3 Порядку №848).

Відповідно до п.8.4 - п.8.6 Порядку №848 у разі порушення платником податків вимог пунктів 56.3 і 56.6 статті 56 глави 4 розділу II Податкового кодексу України подані ним скарги не розглядаються та повертаються йому із зазначенням причин повернення. Не розглядаються повторні звернення до одного і того самого органу доходів і зборів від однієї і тієї самої особи з одного і того самого питання, якщо перше було вирішено по суті. Орган доходів і зборів залишає у випадках, передбачених статтею 8 Закону України "Про звернення громадян", скаргу без розгляду та повертає автору.

З матеріалів справи вбачається, що скарги від 24.04.2015 р. №24/04-1 та №24/04-2 (вх. №11298/6 та вх. №11296/6 від 27.04.2015 р.) від імені ТОВ "Техно-лідер" були підписані представником останнього, а саме ОСОБА_2

При цьому, позивачем не заперечується факт надання до зазначених вище скарг не завірених належним чином копій довіреностей, щодо уповноваження ОСОБА_2 представляти інтереси ТОВ "Техно-лідер".

Таким чином, позивачем при зверненні до відповідача зі скаргами від 24.04.2015 р. №24/04-1 та №24/04-2 (вх. №11298/6 та вх. №11296/6 від 27.04.2015 р.) не було дотримано, встановлених чинним законодавством вимог, а саме, не було додано оригінал або належним чином завірену копію документа, який засвідчує повноваження представника ТОВ "Техно-лідер" ОСОБА_2, у зв'язку з чим у ДФС України були відсутні належні докази повноважень даної особи для звернення із зазначеними скаргами.

За наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про обґрунтованість Рішення відповідача №9836/6/99-99-10-01-04-25 від 08.05.2015 р. про залишення скарг позивача без розгляду та відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

За правилами ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 160, 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ :

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Техно-лідер" залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 червня 2015 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України.

Головуючий суддя Є.І.Мєзєнцев

суддя В.В.Файдюк

суддя Є.В.Чаку

Головуючий суддя Мєзєнцев Є.І.

Судді: Файдюк В.В.

ОСОБА_3