Ухвала суду № 48334388, 15.06.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.06.2015
Номер справи
826/4054/15
Номер документу
48334388
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

15 червня 2015 року м. Київ № 826/4054/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Норвік Україна» до третя особаДержавної інспекції сільського господарства в Київській області, Державного інспектора сільського господарства в Київській області - головного спеціаліста відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства Управління контролю Державної інспекції сільського господарства в Київській області Борецького Олександра Петровича Фермерське господарство «Мрія»провизнання незаконним дій та скасування акту,В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Норвік Україна» звернулось з позовом до Державної інспекції сільського господарства в Київській області та державного інспектора сільського господарства в Київській області - головного спеціаліста відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства Управління контролю Державної інспекції сільського господарства в Київській області Борецького Олександра Петровича, за участі третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Фермерське господарство «Мрія» про:

- визнання протиправними дії державного інспектора сільського господарства в Київській області - головного спеціаліста відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства Управління контролю Державної інспекції сільського господарства в Київській області Борецького Олександра Петровича щодо складання Акту обстеження земельної ділянки №04-19/23 від 08.05.2014р.;

- скасування Акту обстеження земельної ділянки №04-19/23 від 08.05.2014р. складеного державним інспектором сільського господарства в Київській області - головного спеціаліста відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства Управління контролю Державної інспекції сільського господарства в Київській області Борецьким Олександром Петровичем.

Ухвалою суду від 12.03.2015р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні 11.06.2015р. суд по справі перейшов в письмове провадження на підставі частини шостої статті 128 КАС України.

Розглянувши в письмовому провадженні матеріали справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Рішення суб'єкта владних повноважень у контексті положень Кодексу адміністративного судочинства України необхідно розуміти як нормативно - правові акти, так і правові акти індивідуальної дії.

Нормативно правові акти - рішення, дію яких поширено на невизначене або визначене загальними ознаками коло осіб і які призначені для неодноразового застосування щодо цього кола осіб.

Правові акти індивідуальної дії - рішення, дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації і які є актом одноразового застосування норм права.

Відтак, акт державного чи іншого уповноваженого органу - це юридична форма рішень цих органів тобто офіційний письмовий документ, який погоджує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.

Акт обстеження земельної ділянки - це службовий двосторонній документ, який засвідчує факт обстеження земельної ділянки, і є лише носієм інформації про виявленні недоліки в господарюванні, в якому описується кожне виявлене порушення земельного законодавства.

Акт обстеження земельної ділянки не є остаточним документом, зобов'язуючим до вчинення будь-яких дій. Права та обов'язки для суб'єкта господарювання, перевірки якого проведено, породжує саме рішення, прийняте на підставі складеного за результатами перевірки акту.

Отже, акт обстеження земельної ділянки не може бути предметом адміністративного позову, а вимоги про скасування не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту, а отже, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі: якщо справ не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вищенаведеного, керуючись пунктом 1 частини першої статті 157, статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

1. Закрити провадження в адміністративній справі №826/4054/15 в частині позовних вимог щодо скасування Акту обстеження земельної ділянки №04-19/23 від 08.05.2014р. складеного державним інспектором сільського господарства в Київській області - головного спеціаліста відділу оперативного контролю за дотриманням вимог земельного законодавства Управління контролю Державної інспекції сільського господарства в Київській області Борецьким Олександром Петровичем.

2. Копії ухвали невідкладно надіслати сторонам.

3. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тими самими позовними вимогами не допускається.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена за правилами, встановленими в ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Суддя І.М. Погрібніченко