Cправа № 2а-829/10/0770
Ряд стат. звіту № 6.6.5
Код - 10
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2010 року м. Ужгород
21 грудня 2010 р. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Боднар Т.А.
за участю сторін:
представника позивача ОСОБА_1.;
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою регіонального управління департаменту САТ ДПА України у Закарпатській області до відповідача ТОВ «СП Інтер Пак»про стягнення фінансової санкції в сумі 39240,35 грн. за рішенням від 29.01.2010 р. № 070407-0014/32,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 21 грудня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 24 грудня 2010 року.
Позивач, Регіональне управління Департаменту з контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «СП Інтер Пак»про стягнення фінансових санкцій в сумі 39240,35 грн. за рішенням від 29.01.2010 р. № 070407-0014/32.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги і просив задовольнити їх повністю. Позов мотивує тим, що актом перевірки № 10/32-233/20458267 від 09.01.2010 року встановлено порушення відповідачем ст. 15 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме, зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місці зберігання, не внесеного до Єдиного реєстру. За результатами перевірки прийнято рішення від 29.01.2010 р. № 070407-0014/32, яким застосовано штрафні санкції на суму 39240,35 грн. за зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання не внесеного до Єдиного державного реєстру.
Представник відповідача проти позову заперечив з мотивів викладених у письмових запереченнях (а.с. 17-19) та повідомив, що окремого зберігання алкогольної продукції та тютюнових виробів не було, а такі зберігалися у приміщенні магазину «Ліловий гриф», Закарпатська область, м. Чоп, вул. Берег, 17, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «СП Інтер Пак», на реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів у якому відповідач мав належним чином оформлену ліцензію.
Заслухавши пояснення сторін повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності, на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити повністю, виходячи з наступного.
Актом перевірки № 10/32-233/20458267 від 09.01.2010 року встановлено порушення відповідачем ст. 15 Закону України від 19.12.1995р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме, зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місці зберігання, не внесеного до Єдиного реєстру (а.с. 6-7). За результатами перевірки прийнято рішення від 29.01.2010 р. № 070407-0014/32, яким застосовано штрафні санкції на суму 39240,35 грн. за зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання не внесеного до Єдиного державного реєстру (а.с. 8).
На час проведення перевірки відповідач товариство з обмеженою відповідальністю «СП Інтер Пак»мало належним чином оформлені ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами (реєстраційний № 907146600341 терміном дії з 02.02.09 р. по 01.02.10 р.) та алкогольними напоями (реєстраційний № 9071466000340 терміном дії з 02.02.09 р. по 01.02.10 р.) за адресою де проводилася перевірка, а саме магазин «Ліловий гриф», Закарпатська область, м. Чоп, вул. Берег, 17, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «СП Інтер Пак», що стверджується в тому числі відповіддю Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України про розгляд скарги відповідача від 19.02.2010 року № 967/32-0617 (а.с. 13-14) вказана обставина не заперечувалася представником позивача в процесі судового розгляду справи.
На момент проведення перевірки 09.01.2010 року існувала норма, передбачена ст. 15 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме - зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру. На виконання даної норми був прийнятий Наказ ДПА України № 489 від 07.09.2009 року «Про затвердження Змін до Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання».
В даному випадку проводилася перевірка у місці реалізації - в магазині «Ліловий гриф», за адресою: Закарпатська область, м. Чоп, вул. Берег, 17, на реалізацію алкогольної та тютюнової продукції в якому відповідач мав відповідні ліцензії. Проте, 20.05.2010 року були внесені зміни та доповнення (вступили в закону силу з 16.06.2010 року) (Закон, ВР України, від 20.05.2010, № 2275-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України») до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме статтю доповнено частиною тридцять шостою наступного змісту: «Субєкти господарювання, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вносять до Єдиного реєстру тільки ті місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що розташовані за іншою адресою, ніж місце здійснення торгівлі».
Тобто, після внесення відповідних змін, відповідачу немає необхідності вносити до Єдиного державного реєстру місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, оскільки він здійснює зберігання алкогольної та тютюнової продукції у місці здійснення торгівлі, відповідно до виданих ліцензій. А за таких обставин на час розгляду справи та винесення рішення по ній у позивача субєкта владних повноважень відсутні підстави для застосування до відповідача фінансових санкцій, оскільки такі зміни до вищевказаного Закону скасовують відповідальність відповідача.
Відповідно до вимог ст. 58 Конституції України - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони помякшують або скасовують відповідальність особи.
В даному випадку на думку суду слід застосувати дану норму Конституції України і застосувати зворотну дію закону, а саме, послатися на частину 36 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового», яка не передбачає внесення до Єдиного державного реєстру місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, оскільки відповідач здійснює зберігання алкогольної та тютюнової продукції у місці здійснення торгівлі, а отже, такі дії не вважаються порушенням та не несуть за собою як наслідок застосування фінансових санкцій.
Отже, станом на день винесення рішення відповідач не підлягає відповідальності за зберігання тютюнової та алкогольної продукції в місці, не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних та тютюнових виробів при наявності ліцензії на продаж таких виробів, а тому у задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись вищенаведеним та на підставі ст.ст. 9, 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позовної заяви регіонального управління департаменту САТ ДПА України у Закарпатській області до відповідача ТОВ «СП Інтер Пак»про стягнення фінансової санкції в сумі 39240,35 грн. за рішенням від 29.01.2010 р. № 070407-0014/32 відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий-суддяЛуцович М.М.